Ισπανία Τρένα Ισπανία

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
52 το κεφαλι πηγε..η τιμη μειωνεται αρκετα αν μπορεσεις και βγαλεις καρτα,εχει 40 τοις εκατο τισ αλλες μερες και 25 τα ΣΒ.Εγω παντως δεν καταφερα να βγαλω ονλαιν καρτα και δεν νομιζω να μπορει αλλος να σου βγαλει γιατι θελουν ντοκουμεντα..Εγω με το που θα φτασω θα βγαλω αμεσως.Ποτε πας εσυ?Εμεις φτανουμε 11 μαη βαρκελωνη και φευγουμε απο Μαδριτη στις 26 για Μασσαλια..Στο μεταξυ ειναι η Ανδαλουσια..Α και κατι αλλο.Εισητηρια για Αλαμπρα παραυτα..ΟΛΟΣ ο μαης ηταν κλεισμενος ακομα κι οταν εψαχνα για ιδιωτικα τουρ της ταξης των 50 φευγα ευρο,Ημουν τυχερη και καταφερα εναν κυριο στο Τικετ Μαστερ που ειναι το επισημο και εβαλε ενα μονο του σε πρωινη εισοδο και μου εδωσε τα 3 εισητηρια που ηθελα για την απογευματινη βαρδια την μονη διαθεσιμη στις 3 μερες στη Γραναδα..Ας ειναι καλα ο ανθρωπος..
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Αρχές Ιουλίου πάω. Θέλω να κλείσω AVE αν βρω κοντά στα 50 ευρώ, αλλιώς κλείνω αεροπλάνο.
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Απο που για που?
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Συμβουλη μου,βγαλε μια καρτουλα,με αυτες τις εκπτωσεις καλα ειναι.Το εχω κανει πριν χρονια.Ομορφη διαδρομη και το γρηγορο τραινο ειναι τελειο.Σιγουρα γλυτωνεις χρονο,οι δυο σταθμοι ειναι μεσα στις πολεις.Ασε που της Μαδριτης ο Ατοτσα ειναι πολυ ομορφος με ενα κηπο στη μεση..
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
52 το κεφαλι πηγε..η τιμη μειωνεται αρκετα αν μπορεσεις και βγαλεις καρτα,εχει 40 τοις εκατο τισ αλλες μερες και 25 τα ΣΒ.Εγω παντως δεν καταφερα να βγαλω ονλαιν καρτα και δεν νομιζω να μπορει αλλος να σου βγαλει γιατι θελουν ντοκουμεντα.
Δεν καταλαβαίνω ποια κάρτα εννοείς. Κοίταξα το site αλλά δεν βρήκα κάποια να με αφορά. Έχεις λινκ;
 
Last edited:

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Πάντως με το Renfe αν κοιτάξεις τις πρώτες μέρες που βγαίνουν τα δρομολόγια προς πώληση, και εφόσον υπάρχει ευελιξία με τις ώρες αναχώρησης, όλο και κάποιο θα είναι διαθέσιμο με μεγάλη έκπτωση, χωρίς όμως δυνατότητα ακύρωσης. Κατά καιρούς υπάρχουν αυξομειώσεις στις τιμές, με περιπτώσεις εμφάνισης μεγάλων προσφορών λίγο καιρό πριν το ταξίδι, αλλά ο κανόνας λέει ότι όσο νωρίτερα τόσο φθηνότερα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Αυτό το γνωρίζω, αλλά απ' όσο έχω τσεκάρει οι πιο φτηνές τιμές είναι με αναχώρηση στις 6-7 το πρωί και δεν παίζει ξύπνημα στις 4-5 σε διακοπές ούτε για αστείο.
Γενικά δεν τρελαίνομαι, όταν η πτήση έχει 50 ευρώ περίπου. Ελπίζω να βρω τρένο κάπου εκεί και να το προτιμήσω, αλλιώς κλείνω αεροπορικώς με κίνδυνο να με σφάξει ο γιος μου που του υποσχέθηκα τρένο.
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Εχει διαφορων ειδων καρτες,για παιδια,ηλικιωμενους και ενηλικες,αναπηρους φοιτητες κλπ.Δεν ξερω αν μπορω να ποσταρω το λινκ ,θα προσπαθησω..
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
OK.δεν μπορω να βρω την ακρη οποτε περιφραστικα,πας στη αγγλικη σελιδα,κατω αριστερα γραφει general,απο κατω εχει prices and discounts.Κλικαρεις εκει και σε παρι σε σελιδα με καρτες και pass.Aπο προχειρη ματια νομιζω πως μπορεις να αγορσεις ον λααιν.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Αυτό το είδα, απλά δεν ανήκω σε καμια από τις κατηγορίες που περιγράφει ότι δικαιούνται έκπτωση.
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Renfe pass,διαφορετικα ειδη κατι σαν ιντεραιλ το κοιταξες?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.529
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom