Ιταλία Τραίνα στην Ιταλία

sigelman

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Καλησπερα

Θα ταξιδεψω ΡΩΜΗ - ΦΛΩΡΕΝΤΙΑ.

Ειδα στο trenitalia οτι υπαρχει μια προσφορα μειον 30% αν κλεισω σημερα αλλα παραλληλα διαβαζω στα στοιχεια της διαδρομης.

Reservations must be made in Italy.


Ξερει κανεις τι ενοει ;

Εχει βγαλει κανεις εισητηρια απο το internet ;

Δηλαδη με την πιστωτικη δεν μπορω να κλεισω ;




Eυχαριστω.
 

alexstef2

Member
Μηνύματα
307
Likes
166
Από το σάιτ της τρενιτάλια μπορείς να κλείσεις κανονικά είτε από εδώ είτε από εκεί, αν λειτουργεί το σάιτ, γιατί στη περίπτωση μου και τις δύο φορές που πηγα Ιταλία μου κλείνει το πήγαινε και στο εισιτήριο της επιστροφής μου βγάζει προβλήματα.
Πάντως οι τιμές στα ιταλικά τρένα είναι συνήθως φιξ, όχι όπως πχ στα Αγγλικά που αλλάζουν συνέχεια. Επίσης θα σου πρότεινα αν έχεις χρόνο να πάρεις regionale με την ένδειξη R - είναι εξίσου πολύ άνετο όπως το ιντερσίτι και κοστίζει το μισό ακριβώς. Κάνει περίπου 20% με 30% παραπάνω χρόνο αναλόγως την απόσταση. Επίσης η διαφορά με -ον λάιν κράτηση και -να το πάρεις επι τόπου το εισιτήριο είναι ότι στη πρώτη σου κλείνει ένα συγκεκριμένο δρομολόγιο με συγκεκριμένη ώρα ενώ στη δεύτερη ανοικτό εισιτήριο περίπου δύο μηνών. Προσωπικά προτιμώ τη δεύτερη γιατι τα δρομολόγια είναι πολλά και μπορείς να βρεις και την ίδια μέρα.
Για τη συγκεκριμένη προσφορά που λες δε γνωρίζω μήπως έχει επιπλέον περιορισμούς
 
Μηνύματα
37
Likes
5
εκεί μπήκα αλλά δεν μου το βγάζει.κάποιο πρόβλημα λέει έχει ο υπολογιστής μου.θέλω να πάω μονοήμερη στις 11 του μήνα.είναι δυνατόν να το δει κάποιος για μένα?
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
πάνε έλα αν το κλείσεις τώρα με το γρήγορο..δεν ξέρω αν αυξάνονται οι τιμές.Έχει συχνά δρομολόγια.
 

veronikos

Member
Μηνύματα
42
Likes
55
http://www.trenitalia.com/

Μπές στο παραπάνω site.

Έχει πολλών είδων τρένα. Το Νοέμβριο ταξίδεψα με ένα γρήγορο (1.35 λεπτά ΡΩΜΗ-ΦΛΩΡΕΝΤΙΑ) και πλήρωσα 58 ευρώ πάνε-έλα .

Το είχα κλείσει μέσω του παραπάνω site,. Κανονικά είχε 84 πάνε-έλα.

Υ.Γ Το ''πάνε'' προσδιορίζει και την καταγωγή μου ασφαλώς...χχεεχχεχε..α ρε Σαλόνικα μου λείπεις....
 

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
826
Απλή μετάβαση η κανονική τιμή είναι 38 ευρώ (άρα 76 πήγαινε έλα).
Αφού επιστρέφεις την ίδια μέρα έχει και με 34,5 απλή μετάβαση.
Αυτή τη στιγμή βλέπω και κάποια πολύ πρωινές ώρες (6 περίπου) στο πήγαινε με 19 ευρώ που είναι το economy εισιτήριο (απλή μετάβαση πάντα). Στο γυρισμό δεν βλέπω κάτι αντίστοιχο, έχει από 29 και πάνω.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.241
Μέλη
38.915
Νεότερο μέλος
katsanas1962@gmai

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom