Τσιπουράδικα στο Βόλο

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.434
Ταξίδι-Όνειρο
οχ.....όλος ο κόσμος
8 χρονια βολο, πιστεψε με εχω παει σε ολα πολλες φορες :)

Τωρα θυμηθηκα, ενα συμπαθητικο τσιπουραδικο που μερικες φορες εχει και ζωντανη μουσικη ειναι ο Κυκλος, Ερμου με Μακρυνιτσης
συμφωνώ για το Κύκλο, και προτείνω και τσιπουράδικα στα δρομάκια ανάμεσα στις Δημητιάδος και Ερμού...δεν ξέρω τα ονόματα, αλλά έχω πάει πολλές φορές....είναι φθηνά και απλά τέλεια.....τα παραλιακά δεν είναι κάτι ιδιαίτερο, είναι περισσοτερο για τουρίστες και ξέρετε τι σημαίνει αυτό.....αν όμως θέλετε και θέα θάλασσα και επιμένετε, τότε εγώ προτείνω Ιωλκό (Ψάτα έφαγα μερικές φορές, αλλά μ'αρεσε μόνο την πρώτη)....

και μην πάτε σε ένα στην άρχη της παραλίας όπως μπαίνετε στον Βόλο, κάτι Παραγάδη ή κάτι τετοιο λέγεται...είναι απαίσιο!

Καλή σας όρεξη και απόλαυση!:D
 

Alexandraaa

Member
Μηνύματα
260
Likes
34
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή-Κούβα
Υπέροχο τσιπουράδικο το Κοχύλι όπως προαναφέρθηκε. Έχω πάει στον Βόλο 3 4 φορές και είναι από τα λίγα τσιπουράδικα που έλεγα στον πρώην μου και στην φίλη μου πότε θα πάμε εκεί?? Και οι μεζέδες απλά τα σπάνε. Δεν έχω λόγια...
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
Σημερα ενθουσιαστηκα με ενα νεο τσιπουραδικο στο Βολο και ειπα να το αναφερω ....

Ονομα δε γνωριζω, ταμπελα δεν ειχε ακομα, βρισκεται στην οδο Κροκιου (γωνια με Τσαριτσανης) κοντα στη πλατεια στη περιοχη Παλαια( κοντα στα Κτελ) ... Τα τσιπουρα ερχονται σε κανατες και οι μεζεδες δεν ηταν τα γνωστα κρυα τυροποτακια και σαλτσες που βαζουν στη παραλια...Ψαρακια, γαριδες , χταποδακια, οστρακοειδη παρελασαν απο το τραπεζι μας καταληγωντας στο στομαχι μας... Οσο για τις τιμες φυγαμε τρικλιζωντας και πληρωσαμε λιγοτερα απο 15 ευρω...
 

evie131284

Member
Μηνύματα
154
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη και Μπορα Μπορα
Δεν ειμαια πο τον Βόλο αλλα οσες φορες εχω παει, εχουμε φαει στον Μονοσάνδαλο..
ειτε παραγγελνοντας τσιπουρο με μεζέ ειτε τσιπουρο και οτι θελουμε!
Μας αρεσε αρκετα!
 

sagma666

Member
Μηνύματα
90
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο, Πράγα, Πόζναν
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Για κάποιον που δεν τρελαίνεται για τσίπουρο ή ούζο, αλλά μόνο για θαλασσινά πού θα του προτείνατε να φάει;
 

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.434
Ταξίδι-Όνειρο
οχ.....όλος ο κόσμος
όπου γράφει από πάνω, μόνο μην πιείς :rolleyes:

και εγώ έτσι στην αρχή πήγαινα...μετά κάπως το συνήθισα το άτιμο :D
 

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.434
Ταξίδι-Όνειρο
οχ.....όλος ο κόσμος
δεν κερδίζουν αυτοί απο τσίπουρα, αλλα απο φαϊ, μην αγχώνεσαι!
παίρνεις και ένα τσιπουράκι...δεν κάνει και περιουσία και το γυρνάς στο κρασί! Πιο ακριβό είναι.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.398
Τσιπουράδικα σημαίνει πρωτίστως θαλασσινά......σε όποιο τσιπουράδικο, που σέβεται τον εαυτό του, και να πας θα έχει πρωτίστως θαλασσινά.....

Όχι δεν θα στη πούνε γιατί αρχίζουν και έχουν σοβαρό πρόβλημα ...ακόμα και στη παραλία....μπορείς να παραγγείλεις ότι θες και να πιείς ότι θες....

Τα τσιπουράδικα στο Βόλο αρχίζουν και πεθαίνουν ......και αναγκάζονται πλέον μέχρι που λέει ο λόγος και κοντοσούβλι να βάζουν....
 

sagma666

Member
Μηνύματα
90
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο, Πράγα, Πόζναν
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις απαντήσεις σας. Ξέρετε επίσης πώς μπορώ να πάω από Βόλο στο Πήλιο; Υπάρχει κάποιο ΚΤΕΛ;
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Last edited by a moderator:

sakaflias

Member
Μηνύματα
128
Likes
34
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΕΝΥΑ
Στην παραλια στο Παραδια γιατι εχει παντα τοσο κοσμο ενω τα ακριβως διπλα δεν εχουν? Με τεραστια διαφορα λεμε.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.400
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom