Ταϊλάνδη Τσουνάμι-seeing στο Κράμπι

GTS

Member
Μηνύματα
6.798
Likes
18.609
Ευχαριστώ κι εγώ για την εξιστόρηση, πραγματικά συγκλονιστική.
 

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ταξίδι-Όνειρο
νότια αφρική
Ευχαριστώ για την άκρως ενδιαφέρουσα ιστορία που μοιράστηκες μαζί μας! Με καθήλωσε!
 

tania

Member
Μηνύματα
203
Likes
179
Επόμενο Ταξίδι
δεν ξέρω!
Ταξίδι-Όνειρο
Το επόμενο ταξίδι
Πραγματικά πολύ ενδιαφέρουσα ιστορία. Από εκείνες που θες να διαβάσεις μέχρι το τέλος. Τυχερή ήσουν! Ξέρεις, από τη μία λέω ότι θα ήθελα να βρεθώ σε τόσο συγκλονιστικές καταστάσεις, από την άλλη είμαι πολύ φοβιτσιάρα. Όταν το ζεις, τα νευράκια είναι τσατάλια.
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
Διάβασα και εγώ την ιστορία σου μονορούφι, σε ευχαριστώ πολύ που την μοιράστηκες μαζί μας.
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.525
Likes
7.785
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
.. στιγμες που θα θυμασαι καθε χριστουγεννα και να χαιρεσαι που σταθηκες τυχερη.. νασε καλα για τη περιγραφη που μας εδωσες και για τις σκεψεις που πλημυρισαν το καθε ενας μας..
 

coccobill

Member
Μηνύματα
326
Likes
347
Ταξίδι-Όνειρο
Σανγκρι-Λα
Πραγματικά πολύ ενδιαφέρουσα ιστορία. Από εκείνες που θες να διαβάσεις μέχρι το τέλος. Τυχερή ήσουν! Ξέρεις, από τη μία λέω ότι θα ήθελα να βρεθώ σε τόσο συγκλονιστικές καταστάσεις, από την άλλη είμαι πολύ φοβιτσιάρα. Όταν το ζεις, τα νευράκια είναι τσατάλια.
Μπα... οταν κατι ειναι τοσο εντονο δεν προλαβαινεις να φοβηθεις.. Φοβηθηκα δυο χρονια αργοτερα οταν περπατουσα σε παραλια του Ινδικου βραδυ κι εβλεπα τα κυματα να σκανε με δυναμη...
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
Έμεινα άναυδη και ρίγη με διαπερνούν όση ώρα διαβάζω την ιστορία σου. Μετά από 1 χρόνο ακριβώς πήγα στο Πούκετ και χωρίς να έχω περάσει αυτά που πέρασες καθόμουν στην παραλία και σκεφτόμουν πώς αισθάνονταν όλοι αυτοί οι άνθρωποι που έζησαν τον όλεθρο.... Τώρα κατάλαβα! Να 'σαι καλά..
 

coccobill

Member
Μηνύματα
326
Likes
347
Ταξίδι-Όνειρο
Σανγκρι-Λα
Φιλοι που επισκεφθηκαν την περιοχη μετα απο κανα δυο χρονια , μου ειπαν πως δεν ειχαν μεινει σημαδια απο την καταστροφη, ηταν αμεση η αποκατασταση. Eτσι ηταν και ενα χρονο αργοτερα; Τα σημαδια, βεβαια, ειναι προφανως μεσα στον οποιον τα εζησε. Οι κατοικοι παντως υπερασπιστηκαν με το παραπανω το χαρακτηρισμο "η χωρα του χαμογελου".
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
Η αλήθεια είναι ότι μας είπαν πως μέσα σε 3 εβδομάδες ολόκληρα ξενοδοχεία ήταν χτιστεί από την αρχή. Βέβαια το Πούκετ ουσιαστικά έχασε μεγάλο μέρος της φυσικής ομορφιάς μιας και όλοι οι φοίνικες στην Πατόνγκ, Καμάλα και σε άλλες παραλίες έχουν υποστηλώματα ή έχουν φυτευτεί από την αρχή.. Αλλά η απλότητα και καλοσύνη αυτών των ανθρώπων ξεπερνάει κάθε προσδοκία..
 

vagelis

Member
Μηνύματα
58
Likes
47
Oποιος, λοιπον, θελει να κανει ενα ταξιδι χωρις απροοπτα, φυσικες καταστροφες και αλλες θεομηνιες, τωρα εχει τη λυση :
Μαθαινει που σχεδιαζει να παει η Coccobill και αποφευγει ολοκληρη την ηπειρο και τους ωκεανους που την περιβαλλουν. :D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.088
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom