Turkish Airlines Τurkish Airlines

fotast

Member
Μηνύματα
9.377
Likes
14.282
Καλημερα θελω να ρωτησω κατι παρακαλω οποιος μπορει να βοηθησει εχω ενα εισητηριο την αλλη εβδομαδα για Τουρκια Κωνσταντινουπολη economy glass με βαλιτσα εαν ακυρωσω το εισητηριο των 135 ευρω χανω καποιο ποσο η ολο το ποσο ? Και πως ακυρωνεται?Εχω ξαναπεταξει με την εταιρεια αυτην αλλα δεν χρειαστηκα ποτε κατι παρομοιο .

Ευχαριστω.
Νομίζω ότι πρέπει να παίρνεις πίσω τους φόρους του αεροδρομίου.Από που πετάς;Αθήνα ή Θεσσαλονίκη;Καλύτερα επικοινώνησε με την εταιρεία για την διαδικασία ακύρωσης.
 

Fenia20

Member
Μηνύματα
16
Likes
2
Απο θεσσαλονικη πεταω .Μπηκα και στο site τους και μου βγαζει αυτο

https://www4.thy.com/mybookings/res...eckCancelConditions.tk&airline=null&menu=cncl

αλλα ελεγα να δω ποσο θα μου χρεωσουν πριν προχωρησω πατησα εκει στο μαυρισμενο cancelation αλλα δεν το βγαζει κολαει .

Ευχαριστω πολυ !
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.377
Likes
14.282
Απο θεσσαλονικη πεταω .Μπηκα και στο site τους και μου βγαζει αυτο

https://www4.thy.com/mybookings/res...eckCancelConditions.tk&airline=null&menu=cncl

αλλα ελεγα να δω ποσο θα μου χρεωσουν πριν προχωρησω πατησα εκει στο μαυρισμενο cancelation αλλα δεν το βγαζει κολαει .

Ευχαριστω πολυ !
Κάνε ένα τηλ. στο αεροδρόμιο(τις ώρες που έχουν πτήση) μήπως υπάρχει κανείς που μπορεί να σε ενημερώσει καλύτερα.
 

taou

Member
Μηνύματα
123
Likes
48
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βρότσλαβ
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
Ταξίδεψα με την εν λόγω εταιρία στην πιο άνετη οικονομική θέση που ταξιδέψει ποτέ.
Με αεροσκάφος Α319-132 (TC-JLV) στην αρχή νομιζα ότι καθομαι σε έξοδο κινδύνου.
Η συγκεκριμενη εταιρία με έχει απογοητεύσει μονο 1 φορά.
 

Kati

Member
Μηνύματα
154
Likes
203
Ταξίδεψα με την εν λόγω εταιρία στην πιο άνετη οικονομική θέση που ταξιδέψει ποτέ.
Με αεροσκάφος Α319-132 (TC-JLV) στην αρχή νομιζα ότι καθομαι σε έξοδο κινδύνου.
Η συγκεκριμενη εταιρία με έχει απογοητεύσει μονο 1 φορά.
Τι είχε γίνει τότε που σε απογοήτευσε; Η θέση στην έξοδο κινδύνου δεν είναι κάτι καλό; (άραγε μπορείς να το ζητήσεις να σε βάλουν κατ' επιλογή σου;)
 

taou

Member
Μηνύματα
123
Likes
48
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βρότσλαβ
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
Όταν κάθεσαι σε παραθυρο-εξοδο κινδύνου απλά έχει περισσότερο χώρο από τα μπροστά καθισματα. Άμα δεν μιλάς την γλώσσα του πληρώματος και αγγλικά δεν σε βάζουν.
Στο online τσεκ ιν άμα διαλέξεις σε ρωτάει αυτό ακριβώς.
Είχε παρά πολύ μεγάλη καθυστέρηση που βέβαια δεν ηταν δική τους ευθύνη. Το φαγητό ήταν τραγικό και δεν είχε επιλογή 2 φαγητων οπότε με το ζόρι φαγαμε μακαρόνια. Να πω ότι το φαγητό σε γενικες γραμμές είναι εξαιρετικο. Ζήτησα οπως την λένε σπιτικη λεμονάδα (επίσης εξαιρετικη) αλλά δεν είχε.
Η κοπελα δίπλα μου ζήτησε ψωμί και βούτυρο επειδή δεν της άρεσε το φαγητο και δεν την έδωσαν!
Αυτό ήταν μία και μοναδική περίπτωση που έχω απογοητευτεί από την turkish στις αρκετές φορές που έχω ταξιδέψει.
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.090
Likes
1.660
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Σε ποιό δρομολόγια της turkish ήταν η εμπειρία σου;
 

Kati

Member
Μηνύματα
154
Likes
203
Όταν κάθεσαι σε παραθυρο-εξοδο κινδύνου απλά έχει περισσότερο χώρο από τα μπροστά καθισματα. Άμα δεν μιλάς την γλώσσα του πληρώματος και αγγλικά δεν σε βάζουν.
Στο online τσεκ ιν άμα διαλέξεις σε ρωτάει αυτό ακριβώς.
Είχε παρά πολύ μεγάλη καθυστέρηση που βέβαια δεν ηταν δική τους ευθύνη. Το φαγητό ήταν τραγικό και δεν είχε επιλογή 2 φαγητων οπότε με το ζόρι φαγαμε μακαρόνια. Να πω ότι το φαγητό σε γενικες γραμμές είναι εξαιρετικο. Ζήτησα οπως την λένε σπιτικη λεμονάδα (επίσης εξαιρετικη) αλλά δεν είχε.
Η κοπελα δίπλα μου ζήτησε ψωμί και βούτυρο επειδή δεν της άρεσε το φαγητο και δεν την έδωσαν!
Αυτό ήταν μία και μοναδική περίπτωση που έχω απογοητευτεί από την turkish στις αρκετές φορές που έχω ταξιδέψει.
Σε ευχαριστώ πολύ! Κι εγώ έχω μείνει ευχαριστημένη ως τώρα, αλλά δεν τους εμπιστεύομαι βαλίτσα. Το φαγητό είναι εκλεκτό. Την τελευταία φορά που ταξίδεψα μαζί τους είχα θέση σε έξοδο κινδύνου χωρίς να με ρωτήσουν αν μιλώ π.χ. καλά αγγλικά, γι' αυτό ρώτησα, για να μαθαίνω :) Καλά ταξίδια να έχουμε!
 

taou

Member
Μηνύματα
123
Likes
48
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βρότσλαβ
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία

Kati

Member
Μηνύματα
154
Likes
203
Στο αεροδρόμιο της Κων/λης έχουν πρόβλημα πολλές αεροπορικές. Κλέβουν τις βαλίτσες, τις ανοίγουν, τους κάνουν μεγάλες ζημιές και φυσικά τις ''αλαφρώνουν'' από ό,τι πολύτιμο. Τα πιο πολλά περιστατικά σημειώνονται στις Τουρκικές Αερογραμμές και νόμιζα ότι ευθύνονται εκείνες, αλλά έχω μάθει και για άλλες οπότε δε θέλω να μου τύχει. Χειραποσκευή κι είμαι ΟΚ.
 

hlhjac

Member
Μηνύματα
418
Likes
556
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αιγυπτος
Ευτυχώς δεν μου έτυχε ποτέ αν κ έχω ταξιδέψει περίπου 20 φορές μέσω atarurk κ μάλιστα με αναμονές 8 ωρών χωρίς να παίρνω την βαλιτσα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.517
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom