Turkish Airlines Τurkish Airlines

Fotodv7

Member
Μηνύματα
36
Likes
11
Καλησπέρα. Αύριο το πρωί πετάω από Αθήνα για ΗΠΑ μέσω Κωνσταντινούπολης με Turkish Airlines. Μπήκα σήμερα να κάνω online check in, διάλεξα θέση και μου έβγαλε το μήνυμα ότι έχει πραγματοποιηθεί το check in αλλά και μία επιλογή issue boarding pass. Μόλις πατάω issue μου βγάζει αυτόματα τα στοιχεία μου και μου ζητάει αν έχω επιπλέον έγγραφα να δηλώσω. Χρειάζεται να βάλω την esta; Βέβαια δεν έχει κάποια τέτοια επιλογή (μόνο VISA κλπ). Στην ουσία τώρα έχω κάνει check in αλλά δεν έχω boarding pass. Μπορώ να το πάρω από το αεροδρόμιο όταν παραδώσω τις βαλίτσες;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.402
Likes
14.358
Καλησπέρα. Αύριο το πρωί πετάω από Αθήνα για ΗΠΑ μέσω Κωνσταντινούπολης με Turkish Airlines. Μπήκα σήμερα να κάνω online check in, διάλεξα θέση και μου έβγαλε το μήνυμα ότι έχει πραγματοποιηθεί το check in αλλά και μία επιλογή issue boarding pass. Μόλις πατάω issue μου βγάζει αυτόματα τα στοιχεία μου και μου ζητάει αν έχω επιπλέον έγγραφα να δηλώσω. Χρειάζεται να βάλω την esta; Βέβαια δεν έχει κάποια τέτοια επιλογή (μόνο VISA κλπ). Στην ουσία τώρα έχω κάνει check in αλλά δεν έχω boarding pass. Μπορώ να το πάρω από το αεροδρόμιο όταν παραδώσω τις βαλίτσες;
Ναι,μπορείς.
 

Manos46

Member
Μηνύματα
598
Likes
2.512
Ταξίδι-Όνειρο
???
Πρώτη μου εμπειρία πτήσης με τις Τουρκικές αερογραμμές, μόνο τα καλύτερα μπορώ να πω για τους γείτονες. Στην ώρα τους και με όλες τις βαλιτσες στον τελικό προορισμό. Αθήνα- Κωνσταντινούπολη - Αβάνα , πολύ ανετα καθίσματα , ήσυχο αεροπλάνο (παίζει ρολο που θα κάτσεις) , πολύ καλό IFE με πολλές ταινίες, μουσικη αλλά και live TV. Πολύ φιλικό προσωπικό, εξαιρετικό σερβις και νόστιμο φαγητό, με μενού για να διαλέξεις και πραγματικά μαχαιροπήρουνα. Και οποιανδήποτε στιγμή μπορούσες να πας στην κουζίνα και να πάρεις σάντουιτς ή γλυκό ή να πιεις κάτι για να δροσιστεις.
 

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.562
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος του κοσμου
Πολύ καλή πτήση και η δικιά μας, καλό σέρβις Το μόνο αρνητικό οι βαλίτσες. Περίπου 20 βαλίτσες ήρθαν στην Αθήνα κατεστραμένες.
 

Manos46

Member
Μηνύματα
598
Likes
2.512
Ταξίδι-Όνειρο
???
Πολύ καλή πτήση και η δικιά μας, καλό σέρβις Το μόνο αρνητικό οι βαλίτσες. Περίπου 20 βαλίτσες ήρθαν στην Αθήνα κατεστραμένες.

Για τις βαλίτσες δεν νομίζω ότι ευθύνονται οι αεροπορικές αλλά οι εταιρείες διαχείρισης των αεροδρομίων.
 

apos

Member
Μηνύματα
199
Likes
528
Για τις βαλίτσες δεν νομίζω ότι ευθύνονται οι αεροπορικές αλλά οι εταιρείες διαχείρισης των αεροδρομίων.
Σωστά αλλά οι εταιρείες διαχείρισης για να κάνουν handling πληρώνονται από τις αεροπορικές
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Πολύ καλή πτήση και η δικιά μας, καλό σέρβις Το μόνο αρνητικό οι βαλίτσες. Περίπου 20 βαλίτσες ήρθαν στην Αθήνα κατεστραμένες.
Ε θα πάρετε και καινούργιες βαλίτσες!πιστεύω να συμπληρώσατε την απαραίτητη δηλωση για αποζημίωση..
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.747
Likes
15.344
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Η Turkish είναι μια από τις εταιρείες που είναι γενναιόδωρη στην αντικατάσταση χαλασμενης βαλίτσας.
 

Fotodv7

Member
Μηνύματα
36
Likes
11
Πτήση Αθήνα Σικάγο μέσω Κωνσταντινούπολης, είχαμε 4 ώρες καθυστέρηση στην Κωνσταντινούπολη χωρίς να δοθεί κάποια εξήγηση από την εταιρεία. Φυσικά και αποζημίωση δεν υπάρχει καθώς η turkish δε συμμορφώνεται στη νομοθεσία όπως μας είπε η ασφαλιστική
 

taver

Member
Μηνύματα
12.494
Likes
29.096
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Πτήση Αθήνα Σικάγο μέσω Κωνσταντινούπολης, είχαμε 4 ώρες καθυστέρηση στην Κωνσταντινούπολη χωρίς να δοθεί κάποια εξήγηση από την εταιρεία. Φυσικά και αποζημίωση δεν υπάρχει καθώς η turkish δε συμμορφώνεται στη νομοθεσία όπως μας είπε η ασφαλιστική
Ποιά ασφαλιστική;
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.062
Likes
1.612
Πτήση Αθήνα Σικάγο μέσω Κωνσταντινούπολης, είχαμε 4 ώρες καθυστέρηση στην Κωνσταντινούπολη χωρίς να δοθεί κάποια εξήγηση από την εταιρεία. Φυσικά και αποζημίωση δεν υπάρχει καθώς η turkish δε συμμορφώνεται στη νομοθεσία όπως μας είπε η ασφαλιστική
Δεν κατάλαβα.... Η ασφαλιστική σου δεν έχει συγκεκριμένες καλύψεις; Τι σχέση έχει η αεροπορική εταιρεία;
 
Μηνύματα
235
Likes
926
Επόμενο Ταξίδι
Άμστερνταμ
Καλησπέρα,

Μια ερώτηση έχω και γω. Πάω Κων/πολη με ένα φίλο μου τον Οκτωβρίο με ένα φίλο μου. Μπαίνω στο site της Turkish airlines , διαλέγω ημερομήνια, μου ζητάεί ονοματεπώνημα και ημ. γέννηση και μέτα με πάει κατευθείαν στην πληρωμή. Αριθμο ταυτότητας ή Διαβατηριου γιατί δεν έχει να βάλω ? Κάνω κάτι λάθος ? ή είμαι καλημένος με οτ ονοματεπωνιμο και την ημ γεννησης ?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.242
Μηνύματα
884.640
Μέλη
38.931
Νεότερο μέλος
sylvia Boufea

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom