Turkish Airlines Τurkish Airlines

Lexuss

Member
Μηνύματα
314
Likes
169
Ως στιγμής έχω καταλάβει οτι μπορείς να επικοινωνήσεις με WhatsApp, που είδα οτι είναι αυτοματοποιημένο, και με τα social τους... Ενα τηλέφωνο, για κάτι πιο άμεσο, δεν.
Σε 28 μερες πεταω για αμερικη με την turkish. Εκτος απο εστα και διαβατηριο δεν πιστευω να επζω παραλείψη κάτι σωστα;
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.141
Likes
20.433
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
και εγω αυτην την απορία έχω εδώ και μέρες
Αν στείλεις μήνυμα μέσω messenger απαντάνε. Δοκίμασα τώρα να ρωτήσω κάτι και μου απάντησαν. Έχει και ένα τηλέφωνο στο fb αλλά δεν ξέρω πόσο πάει το "μαλλί" αν πάρεις τηλέφωνο...
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.444
Likes
5.267
Αν στείλεις μήνυμα μέσω messenger απαντάνε. Δοκίμασα τώρα να ρωτήσω κάτι και μου απάντησαν. Έχει και ένα τηλέφωνο στο fb αλλά δεν ξέρω πόσο πάει το "μαλλί" αν πάρεις τηλέφωνο...
2119902313 επιλογή 1 μετά 2 μετά 2.
Σύνδεση με το κέντρο τους στα αγγλικά. 24/7
Εξυπηρετούν ευγενέστατα.. Η κλήση είναι σε ελληνικό νούμερο. Πολύ κακή ποιότητα κλήσης. Να έχεις ακουστικά και να είσαι σε πολύ ήσυχο μέρος.
 
Last edited:

Porfyria

Member
Μηνύματα
75
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Περού
Σε περίπτωση που χρειαστώ το οτιδήποτε, για να επικοινωνήσω με την Turkish, εκτός απο το WhatsApp που έχω βρει, υπάρχει κάποιο mail ή τηλέφωνο;
Εγώ πριν περίπου 2 χρόνια είχα επικοινωνήσει στο +302119902313. Το είχα βρει στην ιστοσελίδα τους.
1000058541.jpg
 

Lexuss

Member
Μηνύματα
314
Likes
169
Να ρωτήσο και κάτι που είχα καιρό στο μυαλό μου. Αν για κάποιον λόγο δεν μπόρεσει κάπιος να ταξιδεψει μπορεί να ακυρώση τα αεροπορικά με κάπιο penalty π.χ ή απλά τα χάνει?
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.274
Likes
7.941
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Πολύπλοκη η απάντηση με πολλές παραμέτρους, σε τι ναύλο έχει εκδοθεί, ο λόγος που θέλεις να ακυρώσεις πχ θάνατος συγγενούς, και φυσικά υπάρχει και το παράθυρο του να τα κάνειςε ανοιχτή ημερομηνία, ολα αυτά θα τα μάθεις μόνο από την εταιρία. -
 

Pel

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.810
Ταξίδι-Όνειρο
Και πού δεν θέλω;
Αν πετάς με Turkish με ενδιάμεσο σταθμό IST, αλλά δεν έχεις εισιτήριο Business, υπάρχει κάποιο lounge να μπορείς να μπεις επί πληρωμή κατά τη διάρκεια της αναμονής;
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.138
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Αν πετάς με Turkish με ενδιάμεσο σταθμό IST, αλλά δεν έχεις εισιτήριο Business, υπάρχει κάποιο lounge να μπορείς να μπεις επί πληρωμή κατά τη διάρκεια της αναμονής;
Ναι, iga pop up & το iga sleepod. Για πιο οικονομικά με dragonpass είτε απ' ευθείας, είτε μέσω Revolut
 
  • Like
Reactions: Pel

tatooine

Member
Μηνύματα
1.444
Likes
5.267
Αν πετάς με Turkish με ενδιάμεσο σταθμό IST, αλλά δεν έχεις εισιτήριο Business, υπάρχει κάποιο lounge να μπορείς να μπεις επί πληρωμή κατά τη διάρκεια της αναμονής;
Αν είσαι gold στη αιγαίου εσύ η ο συνεπιβάτης σου (εφόσον υπάρχει) και πετάς με εταιρία της συμμαχίας, μπαίνεις στο σαλόνι των Τούρκων δωρεάν, εκμεταλλεύεσαι και τα τράνζιτ φαστ τρακ για διαβατήρια. Μπορεί να σου πουν όχι άλλα θα επιμείνεις και θα περάσεις έκτος αν πέσεις σε κάνα μλκ.
Αν πετάς με τους Τούρκους δες ποσό θα σου κοστίσει στο Λινκ πιο κάτω. Αν είναι να πληρώσεις κάπου αυτό των τουρκικως αερογραμμών είναι το καλύτερο. Έχει και λοκερσ για να αφήσεις τη χειραποσκευή σου.
https://www.turkishairlines.com/en-int/additional-services/lounge-reservation/portableloungetys.html
 
Last edited:

Pel

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.810
Ταξίδι-Όνειρο
Και πού δεν θέλω;
Δεν είμαι gold, δυστυχώς, και θα είμαι με άλλους 2 που επίσης δεν είναι gold

Εννοείς ότι μπαίνεις και στο lounge της Turkish επί πληρωμή;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.530
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom