Turkish Airlines Τurkish Airlines

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία


ioannispΕίχα πρόσφατη εμπειρία με την Turkish και μπορώ να πω ότι έμεινα ικανοποιημένος. Βέβαια πρόσεξα ότι όλοι οι αεροσυνοδοί είναι εντελώς αγέλαστοι.

Και εγώ το έχω προσέξει...Υποψιάζομαι ότι είναι συγκεκριμένη "γραμμή" της εταιρείας, για την οποία η σοβαρότερη αιτία πρέπει να είναι ...η ισλαμιστική στροφή της χώρας.
Η Ισλαμική στροφή πρεσβεύει το 'δε χαμογελώ στον πελάτη και δεν τον κοιτώ στα μάτια';
 

GKCAPO

Member
Μηνύματα
767
Likes
305
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΝΑΔΑΣ-Η.Π.Α.
Η Ισλαμική στροφή πρεσβεύει το 'δε χαμογελώ στον πελάτη και δεν τον κοιτώ στα μάτια';
Υποθέσεις κάνω, (δε έχω και ... επίσημη ενημέρωση:)) ...
Αλλά λέω: η Τ. σε όλα της βελτιώνεται, γιατί άραγε σ΄αυτό (που είναι και ...δωρεάν!!) να μένει πίσω??? Σκέφτηκα λοιπόν, έχοντας και άλλες παρόμοιες εμπειρίες από τέτοιες χώρες: οι κυρίες ...το παίζουν χαμηλοβλεπούσες, δεν αποκλείεται σε λίγο να φορέσουν και μαντίλες!!! Η Ανατολή άλλωστε (και εμπορικά να το δεις) πουλάει!!!
Αλλά επαναλαμβάνω απλές υποθέσεις είναι...
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
IST - YYZ
Boeing 777-300ER
Για IFE κ.τ.λ. τί ξέρουμε;
 

taver

Member
Μηνύματα
12.497
Likes
29.133
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
IST - YYZ
Boeing 777-300ER
Για IFE κ.τ.λ. τί ξέρουμε;
Έχοντας ταξιδέψει με ένα από αυτά τα 77W της Turkish με το παλιό configuration (πριν 8 μήνες), έχω να πω τα καλύτερα τόσο για το IFE όσο και για το φαγητό και το seat pitch. Τα καθίσματα βρήκα ελαφρώς στενά, αλλά σε ανεκτά επίπεδα....
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.384
Likes
9.309
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
, έχω να πω τα καλύτερα τόσο για το IFE
ε καλά συγκρατήσου λίγο..θα μου πεις αν εχεις συνηθίσει στις κοινές οθόνες των γερμανικών 747 οι 10 παλιές ταινιες του τουρκων σου φαινονται θεός..:haha:
μετριότατο IFE, καλύτερο από ισπανούς, πολύ χειρότερο από της Alitalia και ούτε κατά διανοια συγκρίσιμο με Εμίρηδες, Thai και λοιπούς εξ ανατολής στων οποίων την πελατεία στοχεύουν κιόλας να μην ξεχνιόμαστε..
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Σοβαρά τώρα,αυτό το αστείο της Alitalia το λες και παραέξω;

Δεν έχω την εμπειρία σου αλλά όσες φορές ταξίδεψα με Alitalia,έχω να τις θυμάμαι.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Μην τον παρεξηγείς... λέει καμιά σάχλα για την Αλιχάλια και μετά γελάει μόνος του...

Επί του συγκεκριμένου...

1. Connections για YYZ από Αθήνα με ΕΚ δεν υπάρχει... άρα δεν υπάρχει και σύγκριση...

2. Τα 77W των Τούρκων είναι ολοκαίνουργια άψογα και με πολύ καλύτερο φαγητό και άνεση χώρου από τα αντίστοιχα των Εμίρηδων...

3. Ναι το IFE το Eμίριδων είναι καλύτερο... οι Εμίριδες έχουν 200 ταινίες και παιχνίδια και οι Τούρκοι 30-40... ε και? Πόσες ταινίες θα δεις πια?

4. Αυτό που είπες για τους Ταϋλανδούς και τους άλλους του κόλπου μάλλον θα το πάρω σαν αστείο... μόνο οι Εμίριδες και οι Καταριανοί είναι πραγματικά πολύ καλές εταιρίες και συγκρίνονται με τους Τούρκους... όλοι οι υπόλοιποι βλέπε Gulf, Etihad είναι της πλάκας...

5. Οι Τούρκοι αυτή την στιγμή είναι η καλύτερη Ευρωπαϊκή εταιρία... εκτός των πολλών προορισμών, των καινούργιων αεροπλάνων, το πολύ καλό σέρβις και τις ανταγωνιστικότατες τιμές εμάς εδώ στην Ελλάδα λόγω απόστασης μας συμφέρει τρελλά το connection στην ΙST...

6. Για την Aλιταρία τώρα δεν νομίζω ότι περιμένεις σοβαρή απάντηση...
 

taver

Member
Μηνύματα
12.497
Likes
29.133
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
H πλάκα ρε Samion και Traveller είναι που μπήκαμε και οι 3 μαζί στο 77W της thy...
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας.

Παρακαλώ μη γίνει το topic σύγκριση αεροπορικών...
 

AlexG

Member
Μηνύματα
144
Likes
51
Ταξίδι-Όνειρο
Όλα γίνονται...
Two thumbs up για την TK και από εμενα... Άψογο service σε ένα τελευταίο short-haul από LHR->IST

Όσον αφορά την Etihad που αναφέρθηκε πριν, σαφώς και δεν είναι Emirates αλλα κάνει καλή προσπάθεια ... Ασχέτως αν έτυχε στραβή και σε πτήση από Sydney για Abu Dhabi, δεν είχε entertainment system και μόνο εγω ξερω πως την παλεψα τοσες ωρες χωρις ταινιες, ταβλακι κλπ
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.384
Likes
9.309
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Δεν έχω την εμπειρία σου αλλά όσες φορές ταξίδεψα με Alitalia,έχω να τις θυμάμαι.
σε ποιο διηπειρωτικό την πήρες την ΑΖ είπαμε?
1. Connections για YYZ από Αθήνα με ΕΚ δεν υπάρχει... άρα δεν υπάρχει και σύγκριση...
3. Ναι το IFE το Eμίριδων είναι καλύτερο... οι Εμίριδες έχουν 200 ταινίες και παιχνίδια και οι Τούρκοι 30-40... ε και? Πόσες ταινίες θα δεις πια?
4. Αυτό που είπες για τους Ταϋλανδούς
6. Για την Aλιταρία τώρα δεν νομίζω ότι περιμένεις σοβαρή απάντηση...
1. μα δεν σύγκρινα τα ασύγκριτα. όπου υπάρχει ΕΚ δεν υπάρχει σύγκριση. εδώ εχουν ταινιες με ελληνικους υπότιτλους..
3. μην τα ισοπεδώνουμε όλα. οι ταινιες των τουρκων ειναι παλιες και δεν βλεπονται ενω των εμιρηδων 1ης γραμμης. αρκετες πριν παιχτουν στην ελλαδα.
4. για IFE μιλησα.
6. οταν αξιωθεις να κανεις κι εσυ διηπειρωτικό με ΑΖ θα δεις το φως σου..
H πλάκα ρε Samion και Traveller είναι που μπήκαμε και οι 3 μαζί στο 77W της thy...
και ποια ταινια ειδες ακριβώς? αν και κοιμόμουνα τις 9,5 από τις 11, 5 ωρες..δεν θυμαμαι τιποτε το αξιόλογο. από παιχνιδια επίσης. ε τι καλό σου εμεινε από το IFE και το ειπες?
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.262
Μηνύματα
885.534
Μέλη
38.943
Νεότερο μέλος
MelinaK

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom