Turkish Airlines Τurkish Airlines

plato6

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Καλησπέρα σας και πάλι.θέλω να σας ενημερώσω απλά για αν κάποιος στο μέλλον έχει την ίδια απορία με την δική μου ότι υπάρχουν τελικά γραφεία της TOURKISH AIRLINES στον αερολιμένα Θεσσαλονίκης τα οποία τα επισκέφτηκα σήμερα το πρωί.

όσο για την δική μου ιστορία τελικά όπως μου πρότεινε ο Traveller το εισητήριο το αγόρασα από ταξιδιωτικό γραφείο με την διαφορά τιμής από το ίντερνετ να είναι μόνο 20 ευρώ ενώ στα γραφεία της TOURKISH μου το έδιναν 180 ευρώ παραπάνω.. δεν ξέρω για ποιον λόγο συμβαίνει αυτό.

Σας ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές. Σε μία εβδομάδα πετάω για Τζακάρτα.;)
 

thessaris

Member
Μηνύματα
600
Likes
879
Πάντως το site αυτό από μια γρήγορη ματιά είναι σαφώς αντιισλαμικό και οι πληροφορίες που γράφει για την Turkish κάνουν μπαμ ότι είναι προβοκατόρικες.
 

Panos_65

Member
Μηνύματα
506
Likes
1.170
Πάντως το site αυτό από μια γρήγορη ματιά είναι σαφώς αντιισλαμικό και οι πληροφορίες που γράφει για την Turkish κάνουν μπαμ ότι είναι προβοκατόρικες.
Έτσι είναι, με μια πιο ψύχραιμη ματιά καταλαβαίνεις πως πρέπει να είναι υπερβολές όλα αυτά. Θυμίζω πως στην εταιρεία δουλεύουν και Έλληνες πιλότοι της παλιάς ΟΑ.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.310
Likes
5.066
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
H Turkish Airlines πουλάει το ATH-DYU (μέσω IST) από 570e. Πολύ λογική τιμή λαμβάνοντας υπόψη τη σχετική απομόνωση της χώρας, τον ελάχιστο τουρισμό και τον ανύπαρκτο ανταγωνισμό από άλλες ευρωπαϊκές εταιρείες πλην ρωσικών.
 

TAX78

Member
Μηνύματα
142
Likes
50
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
ενας φιλος μου εκλεισε για κωνσταντινουπολη με turkish με την προσφορα των ?84. Η κρατηση εγινε μεσω airtickets. Τελικα δεν ταξιδεψε και ακυρωσε αλλα η airtickets του ειπε οτι συμφωνα με τον ναυλο δεν δικαιουται επιστροφη των φορων. Παιζει κατι τετοιο? Μου κανει μεγαλη εντυπωση γιατι απο παρομοια προσωπικη εμπειρια με locο (ryanair) μου επεστρεψαν κανονικα τους φορους.
 

TAX78

Member
Μηνύματα
142
Likes
50
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
τελικα ταξιδεψε την επομενη, αλλα δεν το ανεφερα γιατι το θεμα μου δεν ειναι αν ταξιδεψε η οχι αλλα τι γινεται με τους φορους.
 

mermaid

Member
Μηνύματα
14
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή
Γεια σας παιδιά!Σκοπεύω τώρα το καλοκαίρι να πετάξω για Κίεβο από Θεσσαλονίκη με στάση στην Κων/πολη με την turkish airlines καθώς είναι η πιο φθηνή εταιρεία που έχω βρει.Έχω όμως κάποιες απορίες.Στην Τουρκία που είναι η στάση,θα πρέπει να πάρω την βαλίτσα μου ή θα την πάρω κατευθείαν στο Κίεβο?Επίσης στην επιστροφή μου,θα φτάσω Κων/πολη μεσάνυχτα και θα πετάξω για Ελλάδα την ακριβώς επόμενη μέρα με σκοπό να διανυκτερεύσω στο αεροδρόμιο.Είναι ασφαλές(όποιοι το εχουν επισκεφθει θα μπορουσαν να με ενημερωσουν).Έχω διανυκτερεύσει και σε άλλο π.χ του Μονάχου εκεί τα πράγματα είναι μια χαρά καθώς το αεροδρόμιο θεωρείται από τα τοπ.. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.276
Μηνύματα
886.025
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom