Υγρό φακών επαφής στο αεροπλάνο

cult

Member
Μηνύματα
44
Likes
64
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΡΙΣΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΡΑΙΒΙΚΗ
Αν και βαζω το RENU MULTI PLUS θα το δω και αυτο.Mono on line Παραγγελια γιατι κοντα μου δε βρηκα κατι.
Thanks.
 

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
826
Βρήκα και αυτό.
Αυτό το φαρμακείο έχει και δωρεάν μεταφορικά κάθε Σάββατο σε Αττική και Πελοπόννησο, αν τους πάρεις τηλ τώρα, ίσως να στο φέρουν αύριο. Αλλιώς το άλλο Σάββατο (χωρίς μεταφορικά).
 

natalia-p

Member
Μηνύματα
20
Likes
4
αν μένεις κοντά στο κέντρο,εγώ παίρνω από ενα μαγαζί με οπτικά στο σύνταγμα περίπου.
είναι σε σακουλάκι που κλείνει και έχει 2 των 50ml.Στείλε αμα θες για λεπτομέρειες
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.714
Likes
11.276
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Στο Mark Aalen στην Αθήνα, πάει 3 ευρώ το μπουκαλάκι των 65 ml. Τα παίρνω πολλά μαζί, για να έχω. Στα 3 μπουκαλάκια, το ένα δώρο, δηλαδή με 2 ευρώ το μπουκαλάκι. Τι αποστειρώσεις και δείγματα να ψάχνετε...
Paefstra μου μήπως εννοούσες στο Grandoptical; Πήγα σήμερα στο Mark Aalen του Mall να ζητήσω αυτή την πατέντα και ο τύπος μου είπε με περισπούδαστο ύφος ότι είναι λάθος να αποκαλεί κανείς αυτές τις συσκευασίες "ταξιδιωτικές" και πως το σωστό είναι "δοκιμαστικές". :D Είπε επίσης ότι οι εταιρείες τους παρέχουν τέτοιες συσκευασίες μόνο για όσους δοκιμάζουν για πρώτη φορά φακούς ή σαν "δώρο" με κάποιες μεγάλες συσκευασίες. Φυσικά δεν αγόρασα, αγοράζω και από τα οπτικά της περιοχής μου ούτως ή άλλως διάλυμα με μικρό μπουκαλάκι δώρο.
Μετά πήγα όμως στο Grandoptical του ίδιου εμπορικού και με ενημέρωσαν για το 2+1 δώρο της σειράς iWear (αυτό που είχα κατά νου εξαρχής). Μια χαρά βολεύτηκα ομολογουμένως! :)
 

alma

Member
Μηνύματα
3.729
Likes
15.111
Όλα αυτά τα υγρά που λέτε είναι και για ημερήσιους φακούς ή δεν έχει διαφορά; Προσωπικά πάντα βάζω τη μεγάλη συσκευασία υγρού φακών στη βαλίτσα και ταξιδεύω με τα γυαλιά. Αλλά αυτές τις συσκευασίες τις μικρές δεν τις ήξερα.
 

demie

Member
Μηνύματα
409
Likes
795
Όλα αυτά τα υγρά που λέτε είναι και για ημερήσιους φακούς ή δεν έχει διαφορά; Προσωπικά πάντα βάζω τη μεγάλη συσκευασία υγρού φακών στη βαλίτσα και ταξιδεύω με τα γυαλιά. Αλλά αυτές τις συσκευασίες τις μικρές δεν τις ήξερα.
Εγώ μηνιαίους που έχω αυτό το υγρό παίρνω από το Grandoptical (2+1) και είναι μια χαρά! Και γω με γυαλιά ταξιδεύω και το υγρό το βάζω μέσα στη βαλίτσα...οι φακοί με ενοχλούν πολύ λόγω πίεσης...
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.714
Likes
11.276
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Όλα αυτά τα υγρά που λέτε είναι και για ημερήσιους φακούς ή δεν έχει διαφορά; Προσωπικά πάντα βάζω τη μεγάλη συσκευασία υγρού φακών στη βαλίτσα και ταξιδεύω με τα γυαλιά. Αλλά αυτές τις συσκευασίες τις μικρές δεν τις ήξερα.
Κοίτα, εγώ συνήθως ταξιδεύω με φακούς, με γυαλιά σπάνια και κυρίως αν ξέρω ότι θα παίξει ύπνος. Μηνιαίους έχω, αλλά από όσο ξέρω τα συγκεκριμένα διαλύματα είναι για όλους τους μαλακούς φακούς.
Εμένα οι μικρές συσκευασίες μου είναι πολύ χρήσιμες στα ταξίδια καθώς παίρνω συχνά μόνο χειραποσκευή, αλλά και με κανονική αποσκευή και πάλι τις προτιμώ για εξοικονόμηση χώρου και βάρους (τώρα ας πούμε ετοιμάζομαι για πολυήμερο ταξίδι και λέω να πάρω 2 μικρές μαζί).
Πρώτη φορά πάντως δοκιμάζω τη συγκεκριμένη σειρά, συνήθως αγοράζω "χονδρική" από εξωτερικό ή χρησιμοποιώ το "δώρο" των μεγάλων συσκευασιών. Νομίζω ότι το 2+1 είναι πολύ value for money.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.052
Μετά πήγα όμως στο Grandoptical του ίδιου εμπορικού και με ενημέρωσαν για το 2+1 δώρο της σειράς iWear (αυτό που είχα κατά νου εξαρχής). Μια χαρά βολεύτηκα ομολογουμένως! :)
Ναι, μπερδεύτηκα, γιατί από το άλλο ψωνίζω γυαλιά....Οπότε διορθώνουμε, Grantoptical! Κι εγώ πήρα τις προάλλες ένα σετ των 3 και βγάζω 3 ταξίδια έτσι με 6 ευρώ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.902
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom