Ιταλία Φλωρεντία - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

Samion

Member
Μηνύματα
10.386
Likes
9.309
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
προμήθεια φυσικά που έχω ξαναπληρώσει πολλές φορές... Εγώ απλά έκλεισα σε ένα απο αυτά, γιατί δεν μπορώ το πολύ ζάλισμα...
Αν θέλετε σβήστε το link που πόσταρα, δεν έχω θέμα.
Το ζητημα ειναι να μην πληρωνουμε προμηθεια αφου δεν χρειαζεται. Κ ο πιο απλος τροπος ειναι να ξεκιναμε απο το σαιτ του μουσειου-αξιοθεατου που θελουμε. Εκει υπαρχει το επισημο λινκ για εισητηρια, χωρις καμμια προμηθεια.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.186
Likes
20.567
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Το ζητημα ειναι να μην πληρωνουμε προμηθεια αφου δεν χρειαζεται. Κ ο πιο απλος τροπος ειναι να ξεκιναμε απο το σαιτ του μουσειου-αξιοθεατου που θελουμε. Εκει υπαρχει το επισημο λινκ για εισητηρια, χωρις καμμια προμηθεια.
Συμφωνώ απόλυτα!!!
Γι' αυτό ζητώ να σβήσει το μήνυμα με το link που πόσταρα!
 

el_vl

Member
Μηνύματα
36
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΡΟΛΙΝΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΕΚΙΝΟ & ΤΟΚΙΟ
Όχι αυτό δεν είναι το επίσημο site για τα μουσεία της Φλωρεντίας. Το επίσημο είναι αυτόhttp://www.b-ticket.com/b-Ticket/uffizi/default.aspx
Έχει γραφτεί πολλές φορές στο φόρουμ.
Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση ανταπόκριση!!!! (Δεν πρόλαβα να απαντήσω νωρίτερα.) Καλες γιορτες !!!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.107
Likes
41.360
Ακόμη καλύτερα τηλεφωνική κρατηση για αποφυγή της ουράς γιατί παρέχονται εκπτώσεις σε κάποιες κατηγορίες, κάτι που μπορεί να επιβεβαιωθεί στο ταμείο. Δεν υπάρχει λόγος στη Φλωρεντια να προαγοράσει κάποιος το εισιτήριο.
 

penelopebek

Member
Μηνύματα
256
Likes
262
Ταξίδι-Όνειρο
Οπου λαμπει ο Ηλιος
Καλησπέρα σε όλους, και χρόνια πολλά!!!!
Θα ήθελα να ρωτήσω και εγώ κάτι, μιας και βρήκα χρόνο να οργανώσω το μελλοντικό μας ταξίδι στην Φλωρεντία.. ξέρει κάποιος το επίσημο site για να κλείσω εισιτήρια για palazzo vacchio και Uffizi ???
Ευχαριστώ πολύ!!!! :icon_biggrin:
Καλησπέρα και χρόνια πολλά και από μένα. Το b-tickets.com είναι το επίσημο (όπως λέει και η Katkats). Εγώ αυτό που είχα παρατηρήσει όμως ήταν ότι σε διαφορά sites έβρισκες και διαφορετικές ελεύθερες ώρες. Μάλλον δεν διαθέτουν όλοι τον ίδιο αριθμό εισιτηρίων για όλες τις ώρες. Τέλος πάντων εάν δεν έχεις συγκεκριμένες ώρες αυτό είναι το site. Εγώ είχα κλείσε με το GetYourGuide για τον λόγο που είπα νωρίτερα (διάλεξα άλλη ώρα) και το GetYourGuide είχε ακριβώς ίδια τιμή με το b-ticket. Το εισητηριο ήταν skip the line και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Να περάσετε τέλεια. Είναι ονειρεμενα
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.386
Likes
9.309
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Εγώ είχα κλείσε με το GetYourGuide για τον λόγο που είπα νωρίτερα (διάλεξα άλλη ώρα) και το GetYourGuide είχε ακριβώς ίδια τιμή με το b-ticket.
Εισαι σίγουρη ?Δηλ ποσο? Γιατι τωρα το δινει με ενα καπελο 4Ε. (16 αντι 12).
Μην κλεινετε απο μεσαζοντες.
 

el_vl

Member
Μηνύματα
36
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΡΟΛΙΝΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΕΚΙΝΟ & ΤΟΚΙΟ
Καλησπέρα και χρόνια πολλά και από μένα. Το b-tickets.com είναι το επίσημο (όπως λέει και η Katkats). Εγώ αυτό που είχα παρατηρήσει όμως ήταν ότι σε διαφορά sites έβρισκες και διαφορετικές ελεύθερες ώρες. Μάλλον δεν διαθέτουν όλοι τον ίδιο αριθμό εισιτηρίων για όλες τις ώρες. Τέλος πάντων εάν δεν έχεις συγκεκριμένες ώρες αυτό είναι το site. Εγώ είχα κλείσε με το GetYourGuide για τον λόγο που είπα νωρίτερα (διάλεξα άλλη ώρα) και το GetYourGuide είχε ακριβώς ίδια τιμή με το b-ticket. Το εισητηριο ήταν skip the line και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Να περάσετε τέλεια. Είναι ονειρεμενα

Η αλήθεια είναι ότι θα μας βόλευε να έχουμε συγκεκριμένες ώρες( γιατί σκεφτόμαστε την πρώτη μέρα να δούμε τα μεγάλα μουσεία ufizzi-vecchio κλπ κ τις υπόλοιπες μέρες να βολταρουμε) οποτε αν δεν εχει διαφορες στην τιμη θα κοιταξω κ αυτο το site!! Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια :lol:

Ακόμη καλύτερα τηλεφωνική κρατηση για αποφυγή της ουράς γιατί παρέχονται εκπτώσεις σε κάποιες κατηγορίες, κάτι που μπορεί να επιβεβαιωθεί στο ταμείο. Δεν υπάρχει λόγος στη Φλωρεντια να προαγοράσει κάποιος το εισιτήριο.
Αυτό το ενδεχόμενο ομολογώ δεν το είχα σκεφτεί καθόλου! Μπορείς δλδ να κλείσεις και συγκεκριμένη ωρα τηλεφωνικα ??
 
Last edited by a moderator:

paefstra

Member
Μηνύματα
13.107
Likes
41.360
Ακριβως. Παλι skip the line εισιτηριο, αλλα περισσοτερες ωρες διαθεσιμες στο Ουφιτσι σε σχεση με την ηλεκτρονικη φορμα που εδειχνε καποιες εξαντλημενες και φυσικα δεν προπληρωνεις. Σου δινουν εναν κωδικο με τον οποιο παιρνεις το εισιτηριο απο το μουσειο και, οπως ειπα, ελεγχεις και εκπτωση ( εγω δικαιουμουν και δεν την εχασα).
 

el_vl

Member
Μηνύματα
36
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΡΟΛΙΝΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΕΚΙΝΟ & ΤΟΚΙΟ
Ακριβως. Παλι skip the line εισιτηριο, αλλα περισσοτερες ωρες διαθεσιμες στο Ουφιτσι σε σχεση με την ηλεκτρονικη φορμα που εδειχνε καποιες εξαντλημενες και φυσικα δεν προπληρωνεις. Σου δινουν εναν κωδικο με τον οποιο παιρνεις το εισιτηριο απο το μουσειο και, οπως ειπα, ελεγχεις και εκπτωση ( εγω δικαιουμουν και δεν την εχασα).
Αα τέλεια! Νομίζω βολεύει περισσότερο από όλα αυτό, σε ευχαριστώ πολύ!!!:lol:
 

penelopebek

Member
Μηνύματα
256
Likes
262
Ταξίδι-Όνειρο
Οπου λαμπει ο Ηλιος
Αυτό το ενδεχόμενο ομολογώ δεν το είχα σκεφτεί καθόλου! Μπορείς δλδ να κλείσεις και συγκεκριμένη ωρα τηλεφωνικα ??
Έτσι τα κλείνεις συγκεκριμένη ώρα και μέρα. Εγώ είχα κλείσει 11:00. Όταν έκλεισα μου είπαν θα πάω σε μια πύλη όπου θα πάρω τα εισητηρια ένα τέταρτο νωρίτερα. Πήγα (εκεί πήγαιναν όλοι). Από εκεί μου είπαν να σταθώ στην ουρά (νομίζω δυο) η ουρά ήταν τεραστια και έπαθα σοκ. Είπα ωραία απατεωνιά τα skip the line του GetYourGuide. Τέλος πάντων πήγαμε στην ουρά. Η κράτηση ήταν για τις 11:00. Υπάρχουν πολλές ουρές , όλες χαμός. Κάποιες είναι για αυτούς χωρίς κράτηση. Όμως πραγματιτικα 11:00 ακριβώς μας έβαλαν μέσα χωρίς καμία καθυστέρηση παρόλο που στεκόμασταν στην άλλη άκρη της ουράς. Πάντα όταν ταξιδεύω κλείνω από το site του μουσείου. Πρώτη φορά έκλεισα από άλλου λόγω ώρας. Μου το πρότεινε μια φίλη που το χρησιμοποιεί.

Ακριβως. Παλι skip the line εισιτηριο, αλλα περισσοτερες ωρες διαθεσιμες στο Ουφιτσι σε σχεση με την ηλεκτρονικη φορμα που εδειχνε καποιες εξαντλημενες και φυσικα δεν προπληρωνεις. Σου δινουν εναν κωδικο με τον οποιο παιρνεις το εισιτηριο απο το μουσειο και, οπως ειπα, ελεγχεις και εκπτωση ( εγω δικαιουμουν και δεν την εχασα).
Εγώ είχα προσπαθήσει πολλές φορές να κλείσω τηλεφωνικά όμως ποτέ δεν άνοιγε η γραμμή . Το δοκίμασα από την αρχή γιατί μου το προτείνατε από το forum. Δεν τα κατάφερα όμως. Μια φίλη μου όμως το καλοκαίρι έτσι έκλεισε . Της έδωσαν έναν κωδικό και της είπαν σε ποια πύλη να πάει.

Εισαι σίγουρη ?Δηλ ποσο? Γιατι τωρα το δινει με ενα καπελο 4Ε. (16 αντι 12).
Μην κλεινετε απο μεσαζοντες.
Ναι σίγουρη είμαι. Η τιμή που εκλεγείσα ήταν ολόιδια με το b-tickets. Είχα ψάξει παρά πολυ σε πολλά sites και ήταν το μόνο που είχε ίδια τιμή, αλλά περισσότερες ώρες. Θα ψάξω να βρω τα εισητηρια μου.

Αα τέλεια! Νομίζω βολεύει περισσότερο από όλα αυτό, σε ευχαριστώ πολύ!!!:lol:
Εμείς είχαμε κλείσει και για το Duomo για να ανέβουμε στον τρούλο. Είχε και εκεί πολυ ουρά. Και εκεί κλείνεις με την ωρα
 
Last edited by a moderator:

el_vl

Member
Μηνύματα
36
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΡΟΛΙΝΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΕΚΙΝΟ & ΤΟΚΙΟ
Εμείς είχαμε κλείσει και για το Duomo για να ανέβουμε στον τρούλο. Είχε και εκεί πολυ ουρά. Και εκεί κλείνεις με την ωρα
Κ Duomo θα παμε , δεν ήξερα ότι πρέπει να βγάλουμε κ για εκεί, αξιζει να ανέβουμε στον τρουλο ( απο θεμα κοσμου το λεω ) γιατι την προηγουμένη φορα που ειχα παει εγω δεν ειχα ανεβει ..
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
παω μουσεια οταν βλεπω και χαλαει ο καιρος..ετσι δεν κλεινω απο πριν,δεν δεσμευομαι..αλλα παω στο μουσειο πριν το κλεισιμο και αγοραζω εισητηρια για την αλλη μερα..ουτε ουρες ουτε τιποτα.Επιπλεον εκμεταλλευομαι την κακοκαιρια να δω οτι με ενδιαφερει.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.402
Μέλη
38.937
Νεότερο μέλος
kyzas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom