Ιταλία Φλωρεντία - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

konv

Member
Μηνύματα
75
Likes
7
Απο χρηματα κεριζω τιποτε αν κλεισω απο τωρα ή μονο για τις ουρες να το κανω;
 

nelouska

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΑΡΟΥΜΠΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΠΟΥΕΝΟΣ ΑΙΡΕΣ
Φλωρεντία

Το γρήγορο τραίνο από Ρώμη όντως κάνει 1,5 ώρα...αλλά δεν το λες και φθηνό. Η Φλωρεντία είναι όμορφη κι έχει πολλά να δεις. Αν όμως το θέλεις μόνο για βόλτα, γιατί όχι; Παίρνεις μια γεύση (ελαφριά) και την επισκέφτεσαι πιο ενδελεχώς μια άλλη φορά, μαζί με Πίζα και λίγη Τοσκάνη
 

mariaj

Member
Μηνύματα
319
Likes
414
Ταξίδι-Όνειρο
Bali
Αλλη μια πολυ σημαντικη ερωτηση γι αυτους που εχουν παει.
Που θεωρειται ειναι προτιμοτερο να εχω κλεισει εισητηριο μεσω ιντερνετ για τα μερη που πρεπει να επισκεφθω; Απ οτι καταλαβα σιγουρα θελει για το μουσειο του βατικανου. Κατι αλλο;
Για τα μουσεία του Βατικανού το καλύτερο θα ήταν να τα έκλεινες μέσω internet γιατι αν σκοπεύεις να τα επισκευθείς πρωινή ώρα κυρίως έχει αρκετή ουρά,θα πληρώσεις 4Ε περίπου παραπάνω αν τα κλείσεις απ΄το internet αλλά αξίζει καθώς θα γλιτώσεις αρκετή ώρα αναμονής.Για τον ίδιο λόγο καλό θα ήταν να έκλεινες και τα εισητηρια για Colosseo γιατι κι εκεί έχει ουρά,αλλά αν σκοπεύεις να αγοράσεις την Roma Pass δεν χρειάζεται να τα κλείσεις και δεν θα πληρώσεις και δεν θα περιμένεις στην ουρά!!Τώρα έχω ακούσει ότι και για την Galleria Borghese είναι απαραίτητο να κλείσεις αν σε ενδιαφέρει να πας,αλλά προσωπικά δεν είχα παει.
 

hariskar

Member
Μηνύματα
162
Likes
66
Ταξίδι-Όνειρο
Ξανά Μπαλί
Μπορέι κάποιος να προτείνει κάποιο ξενοδοχείο σε παραδοσιακό στυλ στο κέντρο της Φλωρεντίας; Ίσως πάμε το καλοκαίρι.
Ευχαριστώ!
 

konv

Member
Μηνύματα
75
Likes
7
Επίσης ξερει κανείς ποιος αριθμός λεωφορείου κάνει "ωραία" βόλτα στην πόλη ή και προάστεια ώστε να επιβιβαστώ να πάω στο τέρμα και να γυρίσω πίσω;
Ευχαριστώ
 

demch1

Member
Μηνύματα
61
Likes
4
ΑΞΙΖΕΙ!!! εμείς πήγαμε με τρένο, φυγαμε νωρίς από ρώμη και επιστρέφαμε βραδάκι...όταν φθασαμε έβρεχε πολύ, μπήκαμε σε μια καφετέρια για καφέ τσιμπήσαμε και κάτι και λέγαμε πάει χάσαμε την εκδρομή...μετά από λιγο ο καιρός έφτιαξε και αρχίσαμε τις βόλτες, πήγαμε σε κάποια μουσεία, και ξαφνικά βρεθήκαμε στο ποτάμι, μαγεύτηκα, καθήσαμε εκεί για φαγητό, μετά πήραμε βάφλα από τον δρόμο, συνεχίσαμε τις βόλτες μας σε αξιοθέατα ήρθε η ώρα να φύγουμε και ήταν μια απολαυστικότατη ημέρα...και η ρώμη μου άρεσε αλλά απ όλο το ταξίδι εμένα μου άρεσε περισσότερο εκείνη η μέρα...είναι κατι εντελώς διαφορετικό από ρώμη...πιο ρομαντική πόλη νομίζω κατ εμένα πιο όμορφη...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
andre30 said:
ωωχ ναι ξέχασα τους ρωμαίους
Την αγαπαμε τη Φλωρεντια, εχουμε αγαπημενους φιλους, ειναι υπεροχη πολη,παμε για καφε αλλα ως εκει...
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.004
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Το ενδεχόμενο να πας ΜΟΝΟ Φλωρεντία και καθόλου Ρώμη το σκέφτηκες? Ρώμη είναι εύκολο να πας ξανά... Τοσκάνη όμως?
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.836
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom