Ιταλία Φλωρεντία - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

evalou

Member
Μηνύματα
10
Likes
2
Καλησπέρα παιδιά, κλείσαμε αεροπορικά με το φλερτ 18 Νοεμβρίου Αθήνα-Ρώμη (πρωί) και επιστροφή Μπολόνια-Αθήνα στις 23 (απόγευμα). Έχουμε σκοπό να μείνουμε μια μέρα στην Ρώμη (είχαμε ξαναπάει Δεκέμβρη του '14 και ήταν κλειστή η φοντάνα για συντήρηση, ουσιαστικα μόνο για αυτό πάμε Ρώμη τώρα) και την επόμενη μέρα καρφί για Φλωρεντία via train.
4 γεμάτες μέρες Φλωρεντία μας επιτρέπουν να ξεφύγουμε και για μια ημερησια πιστεύω.
Και ερωτώ, προτείνετε να την αφιερώσω Cinque Terre αντί για Σιένα?? Εχω παθει ερωτα με αυτο το μέρος, αλλά έχω ακούσει από εδώ αλλα και από γνωστούς μου ότι η Σιενα είναι must...
 

STKF

Member
Μηνύματα
1.152
Likes
5.415
?? Εχω παθει ερωτα με αυτο το μέρος, αλλά έχω ακούσει από εδώ αλλα και από γνωστούς μου ότι η Σιενα είναι must...
Θα αφήσεις δηλαδή τον έρωτα για να πας στο must? :) Άμα την θεωρούν must οι γνωστοί να ξαναπάνε εκείνοι πρώτα και μαζί τους και εγώ που όταν την είδα εκστασιάστηκα.
Αν λοιπόν βγαίνει σε ημερήσια, πήγαινε Cinque Terre! Αυτό που θες εσύ να κάνεις! :)
Άλλωστε η Ιταλία δίπλα είναι. Δεν ξεμπλέκεις έτσι εύκολα μαζί της! :xalara: Πας άλλη φορά Σιέννα!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.497
Likes
29.133
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Νοέμβρη μήνα, Siena θα πας. Άσε τα Cinque Terre για κάποιο καλοκαιρινό ταξίδι.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.497
Likes
29.133
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
γνωριζει καποιος αν υπαρχει τροπος να παω απο Φλωρεντια κατευθειαν στο αεροδρομι του Τσιαμπινο?
Νοίκιασε ένα αυτοκίνητο και βουρ. Αν υπάρχει τρόπος ρώτησες, όχι αν είναι φτηνός.
 

spyros91

Member
Μηνύματα
883
Likes
807
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Καλημερα απο την υπεροχη Φλωρεντια..δυστυχως ξεχασα κατι στο τρενο ρωμη φλωρεντια.. το τηλ της ιταλοτρενο ειναι 892020.. πρεπει να βαλω κατι μπροστα??
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.385
Likes
9.313
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Καλημερα απο την υπεροχη Φλωρεντια..δυστυχως ξεχασα κατι στο τρενο ρωμη φλωρεντια.. το τηλ της ιταλοτρενο ειναι 892020.. πρεπει να βαλω κατι μπροστα??
οχι. αν δεν μπορεις να το παρεις με ελληνικη σιμ, καλεσε αυτο:
+39 06 89371892
 

spyros91

Member
Μηνύματα
883
Likes
807
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
να σας πω και εγω την εμπειρια μου τωρα που επεστρεψα απο Φλωρεντια.. πολυ απλα δεν ειναι για διημερο , ουτε καν για μονοημερο.. κατσαμε δευτερα 11.07 με τριτη 16.33 και δεν μειναμε ικανοποιημενοι.. θελει σιγουρα γεματο διημερο!! πανεμορφη πολη και το top της η θεα απο την piazza michelangelo.
 

thrylosveria

Member
Μηνύματα
230
Likes
205
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτικες
Ταξίδι-Όνειρο
φινλανδια
Παιδες τα φωτα σας...απο το αεροδρομιο της Πιζα ποιες επιλογες εχει κανεις για να παει Φλωρεντια ? Θα ταξιδεψουν η αδερφη μου με την οικογενεια της και ψαχνονται...αποκλειουν τη λυση ενοικιαση αυτοκινητου...επισης ταξι τους ειπε 130 ευρω !
 

Anastasis06

Member
Μηνύματα
50
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Bιέννη
Ταξίδι-Όνειρο
Μελβούρνη
Παιδες τα φωτα σας...απο το αεροδρομιο της Πιζα ποιες επιλογες εχει κανεις για να παει Φλωρεντια ? Θα ταξιδεψουν η αδερφη μου με την οικογενεια της και ψαχνονται...αποκλειουν τη λυση ενοικιαση αυτοκινητου...επισης ταξι τους ειπε 130 ευρω !
Εγώ προσωπικά θα έπαιρνα το λεωφορείο μέχρι το κέντρο της Πίζας και μετά το rer για την Φλωρεντία.
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.415
Likes
4.509
Έχει σχεδόν κάθε 1 ώρα λεωφορείο από αεροδρόμιο απευθείας με κόστος 14€.

https://autostradale.it/Ricerca.asp...hk8mBw=&dtime=wbX1eDoSWSA=&rtime=D8oCLXxtkQc=


Παιδες τα φωτα σας...απο το αεροδρομιο της Πιζα ποιες επιλογες εχει κανεις για να παει Φλωρεντια ? Θα ταξιδεψουν η αδερφη μου με την οικογενεια της και ψαχνονται...αποκλειουν τη λυση ενοικιαση αυτοκινητου...επισης ταξι τους ειπε 130 ευρω !
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.265
Μηνύματα
885.648
Μέλη
38.945
Νεότερο μέλος
Dim69

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom