Γερμανία Φρανκφούρτη για 4 μερες

apos_apos

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Frankfurt am Main 22/4
Ταξίδι-Όνειρο
Edinburgh,Scotland
Παιδιά έκλεισα πρόσφατα για Φρανκφούρτη(Ryanair) εισητήρια με ένα φίλο μου. Φεύγουμε στις 22/4 και επιστρέφουμε στις 26/4. Φέυγουμε απο Βόλο αφου βρήκαμε εισητήρια στην εκπληκτικη τιμή των 26 ευρώ!! Ουσιαστικά έχουμε στη διάθεση μας 3.5 μέρες για εξερέυνηση. Νομίζετε οτι είναι πολλές για την Φανκφούρτη? Λέγαμε να πάμε και σε κάποιο γραφικό χωριουδάκι για μονοήμερη. Έχετε κάποιο στο νού σας? ;)
 

Krazykat

Member
Μηνύματα
268
Likes
543
Οι μέρες είναι μάλλον πολλές. Αντί για χωριουδάκι, γιατί δε σκέφτεστε να πεταχτείτε καμιά Κολωνία ή Βόννη που είναι ωραιότατες πόλεις; Η απόσταση είναι γύρω στη μιάμιση ώρα με τρένο. Να και η σελίδα με πληροφορίες για τρένα: bahn.com - your online travel booking tool for rail journeys, holidays, city trips and car rental
Καλό ταξίδι!
 

tziale

Member
Μηνύματα
10
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ
Παιδιά έκλεισα πρόσφατα για Φρανκφούρτη(Ryanair) εισητήρια με ένα φίλο μου. Φεύγουμε στις 22/4 και επιστρέφουμε στις 26/4. Φέυγουμε απο Βόλο αφου βρήκαμε εισητήρια στην εκπληκτικη τιμή των 26 ευρώ!! Ουσιαστικά έχουμε στη διάθεση μας 3.5 μέρες για εξερέυνηση. Νομίζετε οτι είναι πολλές για την Φανκφούρτη? Λέγαμε να πάμε και σε κάποιο γραφικό χωριουδάκι για μονοήμερη. Έχετε κάποιο στο νού σας? ;)
Φαντάζομαι το ξέρεις ήδη αλλά να σου θυμίσω ότι η Ryanair πετάει στο αεροδρόμιο Φρανκφούρτη Hahn το οποίο ουσιαστικά δεν είναι στην Φρανκφούρτη μιας και απέχει 120 km περίπου. Το καλό βέβαια είναι ότι έχει ταυτόχρονα τη επιλογή του Λουξεμβούργου, της Κολωνίας, της Βόννης, της Καρλσρούης. Αν ευκαιρείς βάλε οποιοδήποτε από τα παραπάνω στο πρόγραμμά σου (προσωπικά προτείνω Λουξεμβούργο).


Καλό ταξίδι
 

taver

Member
Μηνύματα
12.497
Likes
29.131
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Οι μέρες είναι μάλλον πολλές. Αντί για χωριουδάκι, γιατί δε σκέφτεστε να πεταχτείτε καμιά Κολωνία ή Βόννη που είναι ωραιότατες πόλεις; Η απόσταση είναι γύρω στη μιάμιση ώρα με τρένο. Να και η σελίδα με πληροφορίες για τρένα: bahn.com - your online travel booking tool for rail journeys, holidays, city trips and car rental
Καλό ταξίδι!
Δε θα συμφωνήσω. Η κοιλάδες Ρήνου και Mosele είναι εκπληκτικές, και κρίμα να "κάψει" κανείς μεγάλες πόλεις σε ταξίδια αστραπή.

Κατά τα άλλα, σύντομα ο αρχικώς ερωτών θα ανακαλύψει ότι τα 26 ευρώ που πλήρωσε δεν είναι τα τελευταία που θα πληρώσει για την πτήση του, κι ότι δεν πετάει για τη Φρανκφούρτη αλλά για ένα κ...χώρι ονόματι Hahn, που έχει ένα σωρό όμορφα μέρη πιο κοντά σ' αυτό από όσο είναι η Φρανκφούρτη... (σορρυ, τα έχω γράψει ήδη και μάλιστα πάνω από μια φορές, δε μπορώ να το ξανακάνω).
 

apos_apos

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Frankfurt am Main 22/4
Ταξίδι-Όνειρο
Edinburgh,Scotland
Ξέρω οτι το Hahn είναι πρόβλημα στο ταξίδι και ειδικά οταν η πτήση της επιστροφής είναι στις 8 το πρωι!! Όσο για τις προτάσεις σας...ευχαριστώ πάρα πολύ! Νομίζω και εγώ οτι δεν αξίζει να εξαντλήσω όλες τις μέρες στη Φρανκφούρτη. Όντας φοιτητής δεν ξέρεις πότε θα σου ξαναδωθεί η ευκαιρία να πας ταξιδάκι. Οπότε ας το εκμεταλλευτούμε στο έπακρο.. Κοιταξα στη σελίδα του DB και έιδα οτι συμφέρει πολύ και η Χαιδελβέργη,και με μια γρήγορη ματιά στο google διαπίστωση οτι είναι πολύ όμορφη...Αλλα και το Λουξεμβούργο αξίζει εξίσου!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.263
Μηνύματα
885.464
Μέλη
38.941
Νεότερο μέλος
doremmy

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom