Φωτογραφίες

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.612
Likes
9.906
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
πολυ πολυ ωραιες φωτογραφιες,περιμενουμε κιαλλες ... τι θερμοκρασιες δηλαδη επικρατουν αυτη την περιοδο στο Καλγκαρι;;
 

alliaks

Member
Μηνύματα
177
Likes
259
Επόμενο Ταξίδι
Μίκυ Σίτυ
Ταξίδι-Όνειρο
Λιμνούπολη
πολυ πολυ ωραιες φωτογραφιες,περιμενουμε κιαλλες ... τι θερμοκρασιες δηλαδη επικρατουν αυτη την περιοδο στο Καλγκαρι;;
Φίλε μου φέτος έχουμε το φαινόμενο λα Νίνια, οπότε έχουμε πολύ υψηλές θερμοκρασίες σε σχέση με την εποχή. Κανονικά θα είχαμε -25 τη νύχτα με -10, -15 την ημέρα και χιόνι μέρα παρά μέρα. Ευτυχώς φέτος έχουμε θετική θερμοκρασία σχεδόν όλο το 24ωρο εδώ και 3 βδομάδες, χωρίς ίχνος χιονιού. Ακόμη δεν έχει παγώσει το ποτάμι.:xmas_cool::xmas_cool:
 

Spyros-007

Member
Μηνύματα
756
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
Δεν ξέρω ...
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλανδη κα ξανά Ταϊλάνδη
Οπότε, προς το παρόν, να μη περιμένουμε φωτογραφίες με χιόνι! Και έτσι όμως είναι υπέροχες!
 

Spyros-007

Member
Μηνύματα
756
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
Δεν ξέρω ...
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλανδη κα ξανά Ταϊλάνδη
Πολύ καλές, ίσως και καλύτερες!!! : Xmas_smile:
 

Alexandraaa

Member
Μηνύματα
260
Likes
34
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή-Κούβα
Απλά ουάαου!!!! Τις φωτογραφική μηχανή έχεις??? Αν και ρόλο δεν παίζουν τόσο πολύ τα εργαλεία αλλά ο ίδιος ο φωτογράφος..
 

alliaks

Member
Μηνύματα
177
Likes
259
Επόμενο Ταξίδι
Μίκυ Σίτυ
Ταξίδι-Όνειρο
Λιμνούπολη
Απλά ουάαου!!!! Τις φωτογραφική μηχανή έχεις??? Αν και ρόλο δεν παίζουν τόσο πολύ τα εργαλεία αλλά ο ίδιος ο φωτογράφος..
Σας ευχαριστώ ολους! Alexandraaa έχω μια ταπεινή Olympus Evolt 410, η οποία τη νύχτα δεν αποδίδει ιδιαίτερα.
Έχω κι άλλες φωτογραφίες στο Flickr: alliak.com's Photostream .

Ευχαριστώ για το κομπλιμάν!

:xmas_biggrin:Καλή Χρονιά σε όλους! Καλά να περάσετε:xmas_biggrin:
 

Alexandraaa

Member
Μηνύματα
260
Likes
34
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή-Κούβα
Σε κάνω κατευθείαν στο Flickr πραγματικά δεν θέλω να φανταστώ τι θα έκανες αν ειχες DSLR.
 

alliaks

Member
Μηνύματα
177
Likes
259
Επόμενο Ταξίδι
Μίκυ Σίτυ
Ταξίδι-Όνειρο
Λιμνούπολη
Σε κάνω κατευθείαν στο Flickr πραγματικά δεν θέλω να φανταστώ τι θα έκανες αν ειχες DSLR.
Ευχαριστώ για την πρόσκληση, συνονόματη! Η μηχανή μου είναι κατά κανόνα DLSR, αλλά ανήκει στην κατηγορία των αποκλειστικά ερασιτεχνικών μηχανών. Βασικά το CCD του είναι το μισό από αυτά των ημιεπαγγελματικών μηχανών (πχ D90) και γι'αυτό υστερεί λίγο στις νυχτερινές λήψεις. Επίσης, εκείνες οι πανοραμικές βγήκαν μέσα σε 5'. γιατί είχε -12 έξω και δεν άφησα το φακό να εγκλιματιστεί ούτε λεπτό. Φορούσα κοστούμι (ήμουν σε γάμο), πετάχτηκα να βγάλω τις πανοραμικές και τουρτούρισα.:xmas_cheesygrin:
 

Alexandraaa

Member
Μηνύματα
260
Likes
34
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή-Κούβα
Χαχαχαχαχαχα... Δικός μας είσαι καλώς ήρθες στο club. Με το κουστούμι στους -12 τα έχω κάνει και εγώ μόνο που στην δική μου περίπτωση φορεματάκι. :xmas_cheesygrin::xmas_cheesygrin: Ας σοβαρευτούμε τώρα.. Πολύ καλές φωτογραφίες πάντως..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.259
Μηνύματα
885.361
Μέλη
38.935
Νεότερο μέλος
Vis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom