Χανιά... ολιγοημερες διακοπές

soudianos

Member
Μηνύματα
3.708
Likes
6.339
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Oι πληροφορίες μου παιδιά, απευθυνόταν σε όλους τους ενδιαφερόμενους για Χανιά, που απ΄ότι βλέπω είναι αρκετοί. Ο καθ΄ένας πράττει ανάλογα με τις δυνατότες του.
Δεν ανέφερα μάλιστα τίποτα για το χωριό μου!! Με φτάνει που θα είναι το πρώτο που θα αντικρύσει η φίλη μας η Βάρσα, και το τελευταίο που θα αφησει. Γιατί πάλι θα έγραφα για ένα άλλο, συμμαχικό αυτή τη φορά νεκροταφείο, που υπάρχει στην περιοχή "Βλητές", όπου κείτονται τα παδιά από την Αυστραλία, Ν. Ζηλανδία, Αγγλία, που ήλθαν να πολεμήσουν στη Μάχη της Κρήτης μαζί με τους ντόπιους. Την επέτειο της Μάχης που γιορτάζουμε αυτές τις μέρες, και που εκπρόσωποι και παλιοί πολεμιστές αυτών των χωρών βρίσκονται τώρα στο νησί. (να πάλι που παρασύρθηκα...).
Εύα διάβασε αυτά που γράψαμε εμείς για τον Κούμο, κι΄αν έχεις να προσθέσεις κάτι.
Ένα μεσημέρι που σταματήσαμε για φαγητό, δυστυχώς δεν μας ικανοποίησε, μας έφεραν χτεσινό!!!Νομίζω είναι περισσότερο για δεξιώσεις. Με τη ταβέρνα στους Αρμένους στα 3Km
(σίγουρα θα τη ξέρεις), ούτε συγκρίνεται.
Υπεραρκετά νομίζω με τις διαδρομές και τις ταβέρνες, τώρα ας περιμένουμε άλλες ερωτήσεις
από τη φίλη μας.;)
 

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
far away
παιδια μπορειτε να παρετε το ΣΚ ρεπό, σας αφηνω, οκ:haha:?
μεχρι να επεξεργαστω ολα τα δεδομενα σας, επάνω σε χάρτη-υπερπαραγωγή, ειστε ελευθεροι να κανετε τα μπανακια σας!!!:D
θα εχω αποριες απο Δευτερα...
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
παιδια μπορειτε να παρετε το ΣΚ ρεπό, σας αφηνω, οκ:haha:?
μεχρι να επεξεργαστω ολα τα δεδομενα σας, επάνω σε χάρτη-υπερπαραγωγή, ειστε ελευθεροι να κανετε τα μπανακια σας!!!:D
θα εχω αποριες απο Δευτερα...
Σιγα μη περιμενουμε τη Δευτερα.....Αντωνη τι λεει το κοριτσι μας ????? Ειμαστε ηδη σε επιφυλακη...κατα βαρδιες....οτι θελεις εδω ειμαστε....
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη + Αρκτικη
καλημερα σας!
μπανακι βαρσα????ασε κοπελια σημερα δουλευουμε απο το πρωι,μακαρι να σταματησω κατα τις 11 το βραδυ!!!!ελπιζουμε σε καλυτερες μερες......για μπανιο!
σουδιανε,ωραια η περιγραφη του γερμανικου νεκροταφιου!!!!
εχω ενα προβληματακι....που μπορω να βρω αυτα που εχετε γραψει για τον κουμο???
ειναι λιγο μπερδεμα η φαση με τον κουμο,θα σας προτεινα να πατε βεβαια να τον επισκεφτειτε οσοι θελετε γιατι ειναι κατι το μοναδικο στην ευρωπη αλλα για τα υπολοιπα....πιειτε ενα καφεδακι εκει και μετα απλα κατηφοριστε προς την παραλια να φατε καπου να δειτε και θαλασσα βρε παιδι μου!!!:))))
και μια και μιλαμε...δεν κανονιζουμε και μεις οι κρητικοι μια συναντηση οπως και τα παιδια απο την θεσσαλονικη????
εεεε?????τι λετε????
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.708
Likes
6.339
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
καλημερα σας!
μπανακι βαρσα????ασε κοπελια σημερα δουλευουμε απο το πρωι,μακαρι να σταματησω κατα τις 11 το βραδυ!!!!ελπιζουμε σε καλυτερες μερες......για μπανιο!
σουδιανε,ωραια η περιγραφη του γερμανικου νεκροταφιου!!!!
εχω ενα προβληματακι....που μπορω να βρω αυτα που εχετε γραψει για τον κουμο???
ειναι λιγο μπερδεμα η φαση με τον κουμο,θα σας προτεινα να πατε βεβαια να τον επισκεφτειτε οσοι θελετε γιατι ειναι κατι το μοναδικο στην ευρωπη αλλα για τα υπολοιπα....πιειτε ενα καφεδακι εκει και μετα απλα κατηφοριστε προς την παραλια να φατε καπου να δειτε και θαλασσα βρε παιδι μου!!!:))))
και μια και μιλαμε...δεν κανονιζουμε και μεις οι κρητικοι μια συναντηση οπως και τα παιδια απο την θεσσαλονικη????
εεεε?????τι λετε????
γύρνα Εύα λίγες σελίδες πριν απ έδώ να τα δεις

είμαι μέσα για συνάντηση

εφχ Βάρσα

εγώ Εύη αυτό το ΣΚ είμαι βάρδια!!!!!!!!
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη + Αρκτικη
σουδιανε,το βρηκα το μηνυματακι σου αλλα εχω ενα προβλημα δεν μου το ανοιγει.
μπηκα και απο το προφιλ σου να το δω αλλα τιποτα.εμεινα στο μερακλης........αν θες και υπαρχει τροπος στειλε μου το ειτε εδω ειτε στο μαιλ μου.
 

landrew

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Καλησπερα σας,
Εχω δυο-τρεις μερες που διαβαζω στο -παρα πολυ καλο- site για την Κρητη, εχω εκπλαγει με τις παρα πολλες και χρησιμες πληροφοριες και αποφασισα να γραφτω....
Εχω κλεισει αεροπορικως Θεσσαλονικη-Ηρακλειο για το διαστημα 22/7 - 2/08 και σκεφτομαστε με την συζυγο μου και τον Ανδρεα (10 ετων) να μεινουμε στα Χανια. Δεν εχουμε ομως καποιον γνωστο για πληροφοριες και ετσι εσεις ειστε η πηγη μας.
Ευχαριστουμε...
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη + Αρκτικη
ευχαριστουμε για τα πολυ καλα σου λογια!
ευχομαστε να περασετε πολυ ωραια και να μας πειτε τις εμπειριες σας οταν επιστρεψετε!
να δουμε δηλαδη αν ειμαστε καλοι και για ξεναγοι........χαχαχαχ!
οτι αλλο θελετε,στη διαθεση σας!
 

landrew

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Το επομενο μας βημα ειναι να επιλεξουμε που θα μεινουμε....
Πιστευω πως δεν ειναι και πολυ αργα για booking....Η εμπειρια μας, λεει οτι θελουμε να αποφυγουμε φετος τις μετακινησεις για την βραδυνη εξοδο και μαλλον θα προτιμησουμε κατι κοντα στην πολη -ή και μεσα- στα Χανια, ετσι ωστε ολη την υπολοιπη μερα να ειμαστε σε εξορμησεις. Τι λετε; Εχω δει καποιες προτασεις σας αλλα και οτι αλλο θα ηταν ευπροσδεκτο...
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη + Αρκτικη
εννοεις οτι θελετε να βγειτε σε κλαπακια η' απλα το βραδυνο σας η' ο καφες σας να ειναι κοντα στο ξενοδοχειο?
καθε καλοκαιρι η διασκεδαση των χανιων (ολα τα κλαμπ δηλαδη) μεταφερονται σε σταλο-αγια μαρινα και πλατανια.
σιγουρα δεν ειναι αργα για κρατησεις,τουλαχιστον φετος δεν θα εχει και τον τρομερο τουρισμο απο οτι μου λενε οι φιλοι μου οποτε θα βρειτε σχετικα ευκολα.
περιμενω να ακουσω το προγραμμα σας,για το τι εχετε σκεφτει να κανετε αυτες τις μερες που θα ειστε εδω και να σας δωσουμε ολοι τις προτασεις μας για να αποφυγετε οποιαδηποτε κακοτοπια!
 

landrew

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Εννοω την βολτα που θα θελουμε να κανουμε για το βραδυνο μας ή για ενα γλυκο, ενα ποτο κλπ. Οσον αφορα το πλανο της καθε μερας θα γινει πραγματικοτητα αφου τελειωσω με το διαβασμα αυτου αλλα και των αλλων νηματων στο site σας.....:)
Ερωτηση : το parking πως ειναι στα Χανια; Διοτι καλα ξενοδοχειο μεσα στην πολη.....
Ευχαριστω.....
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη + Αρκτικη
αν το ξενοδοχειο που θα κλεισεις ειναι μεσα στην πολη και δεν εχει παρκιγκ για τους πελατες του,μπορεις να το αφησεις στο κουμ καπι (αν η περιοχη βολευει!) που δεν χρειαζεται να πληρωσεις ειναι δωρεαν.
βρες πρωτα ξενοδοχειο,ρωτας μας να σου πουμε αν ειναι καλο η' οχι (γιατι κατι θα ξερουμε) και μετα βλεπουμε για το παρκαρισμα!
παντως γενικα υπαρχουν παρκινγκ στην πολη μεσα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.263
Μηνύματα
885.475
Μέλη
38.941
Νεότερο μέλος
doremmy

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom