Γερμανία Πολωνία Τσεχική Δημοκρατία Χριστούγεννα σε Βερολίνο - Πράγα - Πόζναν

sagma666

Member
Μηνύματα
90
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο, Πράγα, Πόζναν
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Παιδιά έχω σχεδιάσει τα Χριστούγεννα να πάω στο Βερολίνο. Σκέφτομαι να πάω και λίγες μέρες Πράγα και Πόζναν (Πολωνία), μιας και είναι κοντά. Ξέρει κανείς ποιος είναι ο καλύτερος και φτηνότερος τρόπος για να πάω από Βερολίνο στην Πράγα και από Βερολίνο στο Πόζναν (είτε τρένο είτε λεωφορείο); Πολωνία και Τσεχία αρκεί η ταυτότητα, δεν χρειάζεται διαβατήριο, σωστά; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.163
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Τωρα κι εσυ βρηκες ωρα να ρωτησεις. Εδω καιγεται το πελεκουδι παραδιπλα.

Κανε υπομονη μεχρι αυριο...
 

North66

Member
Μηνύματα
4.309
Likes
5.065
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Ξέρει κανείς ποιος είναι ο καλύτερος και φτηνότερος τρόπος για να πάω από Βερολίνο στην Πράγα και από Βερολίνο στο Πόζναν (είτε τρένο είτε λεοφωρείο);
Aντί να επιστρέφεις στο Βερολίνο και να κάνεις τη διαδρομή Βερολίνο-Πράγα δύο φορές, δες αν υπάρχουν εισιτήρια με τη CCC από Πόζναν-Πράγα από ~70e.
 

sagma666

Member
Μηνύματα
90
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο, Πράγα, Πόζναν
Ταξίδι-Όνειρο
Περού

Τα διάβασα!! Ενδιαφέρον! Έχω λίγο αγχωθεί. Έχω κλείσει εισιτήρια για Βερολίνο και θέλω να κλείσω τα ξενοδοχεία. Όμως δεν ξέρω πως να το συνδυάσω για να πάω Πράγα και Πόζναν. Τα τρένα / λεωφορεία πρέπει να τα κλείσω από τώρα μέσω διαδικτύου ή όταν φτάσω Γερμανία; :(:(:(:(
 

North66

Member
Μηνύματα
4.309
Likes
5.065
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Τα διάβασα!! Ενδιαφέρον! Έχω λίγο αγχωθεί. Έχω κλείσει εισιτήρια για Βερολίνο και θέλω να κλείσω τα ξενοδοχεία.
Αν ακολουθήσεις τα βήματα της fenia42, δε θα πας πουθενά αλλού εκτός Βερολίνου και έτσι αυτόματα το πρόγραμμά σου απλοποιείται!
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.890
Likes
14.557
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Τα διάβασα!! Ενδιαφέρον! Έχω λίγο αγχωθεί. Έχω κλείσει εισιτήρια για Βερολίνο και θέλω να κλείσω τα ξενοδοχεία. Όμως δεν ξέρω πως να το συνδυάσω για να πάω Πράγα και Πόζναν. Τα τρένα / λεωφορεία πρέπει να τα κλείσω από τώρα μέσω διαδικτύου ή όταν φτάσω Γερμανία; :(:(:(:(
Καταρχάς πόσες μέρες έχεις στη διάθεσή σου;
Μπορείς να τα κλείσεις και μέσω ιντερνετ για να μην άγχεσαι.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.890
Likes
14.557
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Φένια 13 μέρες έχω γεμάτες. Αγχώνομαι πολύ διότι φοβάμαι ότι δε θα βρω θέσεις και μπορεί να μην μπορώ να πάω πχ Πράγα - Βερολίνο και να μείνω Πράγα.
Οντως, το να μείνεις 13 μέρες στην Πράγα είναι ένας εφιάλτης.
Αλλά θα βρεις εισιτήρια, μην αγχώνεσαι.
Με το που πας, πήγαινε στο σταθμό και κλείστα. Εχει τακτικά δρομολόγια.
Τόσο για λεωφορεία όσο και για τραίνα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.270
Μηνύματα
885.823
Μέλη
38.948
Νεότερο μέλος
Stella_r

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom