Χριστούγεννα στη Μακεδονία

maraK

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα την βοήθεια σας....
Επειδή θέλω με την τετραμελή οικογένεια μου να περάσω τα Χριστούγεννα στην Βόρεια Ελλάδα και επειδή θα είναι η πρώτη φορά που επισκέπτομαι αυτά τα μέρη, χρειάζομαι πληροφορίες τόσο για το ποιο μέρος είναι ιδανικό να μείνεις έτσι ώστε και να κάνεις εκδρομές (όχι μακρινές) αλλά και να μπορείς να επισκεφτείς τα χιονοδρομιά κέντρα όσο και επιπλέον πληροφορίες για διαμονή και φαί. Υπολογίζουμε ότι το ταξίδι θα διαρκέσει περίπου 5-6 ημέρες.
Ευχαριστώ πολύ.
 

maraK

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
το έχουμε επισκεφτεί πολλάκις και είναι όντως πανέμορφο. Γι' αυτό θέλουμε να δούμε την βόρεια ελλάδα που δεν την έχουμε επισκεφτεί ποτέ.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Φλώρινα - Πρέσπες - Καστοριά και πέριξ (Πισοδέρι, Νυμφαίο, κλπ.).
 

gal_XRHSTOS7

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
το έχουμε επισκεφτεί πολλάκις και είναι όντως πανέμορφο. Γι' αυτό θέλουμε να δούμε την βόρεια ελλάδα που δεν την έχουμε επισκεφτεί ποτέ.
καλησπερα! αξιζει να επισκεφθειτε την Καστορια , το αλσος του Αγιου Νικολαου στη Ναουσα και τα λουτρα Ποζαρ στους προποδες του Καιμακτσαλαν στην Πελλα... απο εκει μπορειτε να επισκεφθειτε και το χιονοδρομικο ... αρα μια διαμονη στην Εδεσσα θα ελεγα οτι θα ηταν μια καλη επιλογη...(ειναι ολα κοντα σχετικα) Και αν προλαβετε πεταχτειτε και μια βολτα στα Γρεβενα στον εθνικο δρυμο Βαλια Καλντα ! ειναι υπεροχα!

Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα την βοήθεια σας....
Επειδή θέλω με την τετραμελή οικογένεια μου να περάσω τα Χριστούγεννα στην Βόρεια Ελλάδα και επειδή θα είναι η πρώτη φορά που επισκέπτομαι αυτά τα μέρη, χρειάζομαι πληροφορίες τόσο για το ποιο μέρος είναι ιδανικό να μείνεις έτσι ώστε και να κάνεις εκδρομές (όχι μακρινές) αλλά και να μπορείς να επισκεφτείς τα χιονοδρομιά κέντρα όσο και επιπλέον πληροφορίες για διαμονή και φαί. Υπολογίζουμε ότι το ταξίδι θα διαρκέσει περίπου 5-6 ημέρες.
Ευχαριστώ πολύ.
οσο για φαγητο και στο Λουτρακι (λουτρα Ποζαρ) εχει εξαιρετικο φαγητο αλλα αν θελετε κατηφοριστε προς Πιερια (Λιτοχωρο , Παλαιος Παντελεημονας, Ελατοχωρι) υπαρχουν πολυ καλες ταβερνες !!!
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.284
Μηνύματα
886.625
Μέλη
38.954
Νεότερο μέλος
panatsitsi123

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom