Χωρίς Γκρουπ: ναιιιιιιι!!!!,χωρίς παρέα???

roula

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Σαμοθράκη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού, Νεπάλ
Ρέ παιδιά!!! ας ταξιδεύει ο καθένας όπως θέλει....
προσωπικά μου αρέσει μόνη μου γιατί βρίσκω παρέα μόνο άν το θέλω απολαμβάνω το μονόκλινο γιατί κοιμάμαι διαγωνίως,δεν με πρήζει κανένας ,και κάνω ταβανοσκόπιση και ουρανοσκόπιση όσο γουστάρω!!!
Αντε το πολύ ένα ατομο ακόμα,άν το πετύχεις ειναι το ιδανικό,αλλα παραπέρα......:bash:
;) αν τα εννοείς όλα αυτά, σε παραδέχομαι !!! ;) κι εγώ τα λέω καμιά φορά, αλλά στην πορεία ... μελαγχολώ :(
 

libi

Member
Μηνύματα
36
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος του κοσμου
Δε μου αρέσει να ταξιδεύω μόνη μου και μια φορά που βρέθηκα μόνη στην Ιταλία, ξέθαψα όποιον γνωστό υπήρχε στο νού μου εκεί για παρέα και μου βγήκε ωραίο ταξίδι. Θαυμάζω τους ανθρώπους που τα καταφέρνουν να περνάνε καλά σε ταξίδια μόνοι. Φέτος θα το επιχειρήσω όμως κι εγώ γιατί δεν υπάρχει παρέα αδέσμευτη ή με το κατάλληλο εισόδημα για να ακολουθήσει. Σίγουρα όμως θα φοβόμουν πολύ να πάω εντελώς μόνη μου και σκέφτομαι να πάω με γκρουπ. Οι εμπειρίες μου παλιότερα με γκρουπ με κάνουν να πιστεύω ότι πάντα ταξιδεύουν και κάποια άτομα που έχουν ενδιαφέρον είτε να μιλήσεις μαζί τους είτε να τους παρατηρείς. Που ξέρεις μπορεί να βγει ένα απρόσμενα συμπαθητικό ταξίδι. Πάντως σίγουρα δεν μπορώ να περιμένω άλλο τους φίλους μου να μεγαλώσουν τα παιδιά τους ή να βρουν λεφτά για να ταξιδέψω, όσο κι αν θα τους ήθελα να είναι μαζί μου...
 

ΧΡΥΣΑ

Member
Μηνύματα
76
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
ΤΟΣΚΑΝΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΛΗ ΤΗΝ ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ
Αγαπητοί λάτρες των ταξιδιών καλησπέρα!!!!Διάβαζα σε ένα τόπικ για τα ανεξάρτητα ταξίδια και φυσικά ο κύριος διαχωρισμός είχε να κάνει με το αν το ταξίδι γίνει με γκρουπ ή όχι!!Η παρέα θεωρείται σίγουρη!!!Τι κάνετε όμως αν τελικά δεν βρεθεί παρέα!!!!Το κάνετε το ταξίδι??????

Όσες φορές μου έτυχε να μην μπορέσω να κανονίσω με φίλους πήγα τελικά μόνος μου!!!Πρέπει να παραδεχτώ 2 πράγματα!!!Πρώτον ότι υπήρξαν φορές που "χαλάστηκα"!!!Υπήρξαν φορές που ένιωσα μοναξιά αν και είχα γεμάτες μέρες και δικό μου πρόγραμμα!!!Και δεύτερον ότι ,αν εξαιρέσουμε το θέμα παρεά:(,ότι τα πέρασα υπέροχα,απίστευτα,μοναδικά!!!:clap::clap::clap::clap:

Θέλω να καταλήξω στο ότι αν δεν πήγαινα,λόγω έλλειψης παρέας,θα το είχα μετανιώσει!!!!Θα το είχα μετανιώσει πολυ!!!!!!!!

Ακούω τις απόψεις σας.....
Η αποψη μου ειναι οτι ουτε στον παραδεισο χωρις παρεα.Ολα τα ωραια οφειλουμε να τα μοιραζομαστε.βεβαια η κολλητη μου που ειναι tour leader και εχει γυρισει ολο τον κοσμο σχεδον τον εχει δει με ασχετουσ στα γκροθπ αλλα παρολα αυτα μου εχει εξομολογηθει οτι και παλι μοιραζεσαι με ατομα που για 20 μερες ειναι σαν οικογενεια.το εζησα και εγω μαζι τησ μια φορα στο ταξιδι μας στην λατινικη αμερικη.ειχε δικιο.βεβαι απο το να μην πας καθολου ενα ταξιδι σαφως και να το κανεις μονος σου.:p
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
αυτό που με χαλάει ιδιαίτερα όταν φτάνω μόνος σε ξένη χώρα είναι οι πρώτες στιγμές στο αεροδρόμιο. Μόνος, ξένος χωρίς αίσθηση του χώρου. καθυστερώ να εξοικιωθώ με την εκάστοτε πραγματικότητα και μέχρι τότε... μπλιάχ!!
 

maris-lou

Member
Μηνύματα
134
Likes
46
Επόμενο Ταξίδι
Ρωμη-Φλωρεντια
Ταξίδι-Όνειρο
περου
Δε μου αρέσει να ταξιδεύω μόνη μου και μια φορά που βρέθηκα μόνη στην Ιταλία, ξέθαψα όποιον γνωστό υπήρχε στο νού μου εκεί για παρέα και μου βγήκε ωραίο ταξίδι. Θαυμάζω τους ανθρώπους που τα καταφέρνουν να περνάνε καλά σε ταξίδια μόνοι. Φέτος θα το επιχειρήσω όμως κι εγώ γιατί δεν υπάρχει παρέα αδέσμευτη ή με το κατάλληλο εισόδημα για να ακολουθήσει. Σίγουρα όμως θα φοβόμουν πολύ να πάω εντελώς μόνη μου και σκέφτομαι να πάω με γκρουπ. Οι εμπειρίες μου παλιότερα με γκρουπ με κάνουν να πιστεύω ότι πάντα ταξιδεύουν και κάποια άτομα που έχουν ενδιαφέρον είτε να μιλήσεις μαζί τους είτε να τους παρατηρείς. Που ξέρεις μπορεί να βγει ένα απρόσμενα συμπαθητικό ταξίδι. Πάντως σίγουρα δεν μπορώ να περιμένω άλλο τους φίλους μου να μεγαλώσουν τα παιδιά τους ή να βρουν λεφτά για να ταξιδέψω, όσο κι αν θα τους ήθελα να είναι μαζί μου...
εχεις δικιο libi,τα παιδια των φιλων αργουν να μεγαλωσουν!Τι σκεφτεσαι για φετος;μηπως μου κανει και χωρεσω κι εγω στο γκρουπ;
 

cop4u

Member
Μηνύματα
25
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Β.Ακρωτήρι-Νορβηγία
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΛΗ Η ΓΗ!!!!
Μόνος διακοπές?Δεν το έχω δοκιμάσει και δεν μπορώ να εκφέρω άποψη,αλλά μου φαίνεται ότι δεν θα είχα το κουράγιο κάν να ξεκινήσω.Ίσως αν ήμουν σε πολύ χάλια ψυχολογική κατάσταση να μου <<έβγαινε>> να πάω μόνος,ίσως....
 

GaMaToS

Member
Μηνύματα
21
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Σαρδηνία
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Ζηλανδία
Υπάρχει κάποι οόριο στις μέρες που μπορείται μόνοι?

εγω δεν άντεξα χωρίς να βαρεθώ πάνω απο 5 μέρες 2 φορές που το επιχείρησα, ήμουν βεβαια πιο νεαρούλης και πέρασα και καλά.. τώρα στα 30+ θα δοκιμάσω τις 7 να δω...:haha:
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Υπάρχει κάποι οόριο στις μέρες που μπορείται μόνοι?

εγω δεν άντεξα χωρίς να βαρεθώ πάνω απο 5 μέρες 2 φορές που το επιχείρησα, ήμουν βεβαια πιο νεαρούλης και πέρασα και καλά.. τώρα στα 30+ θα δοκιμάσω τις 7 να δω...:haha:
ωραία ερώτηση:roll:,δύσκολη απάντηση,μάλλον θάλεγα εξαρτάται αν πρόκειται για εσωτερικό η εξωτερικό και επίσης εξαρτάται απο την ......εκάστοτε ψυχική διάθεση και κατάσταση:rolleyes:,μούχει τύχει να αντέξω και 15 μέρες:shock: παλαιότερα,όσο πάω το ελαττώνω,τα τελευταία χρόνια οι 5 μέρες που ανέφερες που φαίνονται πλέον ...οριακές:haha:
 

mpiftex

Member
Μηνύματα
892
Likes
265
Ταξίδι-Όνειρο
παντού για πάντα
Πωπω ρε παιδιά, το κάνετε να μοιάζει με το μεγαλύτερο μαρτύριο!!

Δηλαδή εγώ που έκανα ταξίδι μόνος μου για 9 μήνες πρέπει να είμαι ή καταθλιπτικός ή υπερήρωας; Ψέματα.. για 15 μέρες με συνάντησε ένας φίλος στην Ταϊλάνδη... επίσης τους περισσότερους μήνες είχα παρέα ανθρώπους που γνώριζα επιτόπου, κάναμε παρέα, μετά χώριζαν οι δρόμοι μας κλπ. Αφήστε τα, ένα δράμα ήταν... :haha::haha:

Και δεν έβαλα και μυαλό αφού μετά από όλο αυτό το μαρτύριο ξαναπήγα μόνος μου ταξίδι, στο Μεξικό αυτή τη φορά για 15 μέρες... δράμα και εκεί... :bleh:
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.496
Likes
8.014
Πωπω ρε παιδιά, το κάνετε να μοιάζει με το μεγαλύτερο μαρτύριο!!

Δηλαδή εγώ που έκανα ταξίδι μόνος μου για 9 μήνες πρέπει να είμαι ή καταθλιπτικός ή υπερήρωας; Ψέματα.. για 15 μέρες με συνάντησε ένας φίλος στην Ταϊλάνδη... επίσης τους περισσότερους μήνες είχα παρέα ανθρώπους που γνώριζα επιτόπου, κάναμε παρέα, μετά χώριζαν οι δρόμοι μας κλπ. Αφήστε τα, ένα δράμα ήταν... :haha::haha:

Και δεν έβαλα και μυαλό αφού μετά από όλο αυτό το μαρτύριο ξαναπήγα μόνος μου ταξίδι, στο Μεξικό αυτή τη φορά για 15 μέρες... δράμα και εκεί... :bleh:
Να το κοιτάξεις αυτό...:bleh::haha:
 

RTW

Member
Μηνύματα
75
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
Σικάγο
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Πωπω ρε παιδιά, το κάνετε να μοιάζει με το μεγαλύτερο μαρτύριο!!

Δηλαδή εγώ που έκανα ταξίδι μόνος μου για 9 μήνες πρέπει να είμαι ή καταθλιπτικός ή υπερήρωας; Ψέματα.. για 15 μέρες με συνάντησε ένας φίλος στην Ταϊλάνδη... επίσης τους περισσότερους μήνες είχα παρέα ανθρώπους που γνώριζα επιτόπου, κάναμε παρέα, μετά χώριζαν οι δρόμοι μας κλπ. Αφήστε τα, ένα δράμα ήταν... :haha::haha:

Και δεν έβαλα και μυαλό αφού μετά από όλο αυτό το μαρτύριο ξαναπήγα μόνος μου ταξίδι, στο Μεξικό αυτή τη φορά για 15 μέρες... δράμα και εκεί... :bleh:
έμεινα με την εξής απορία: 9 μήνες ταξίδι??!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! τον γύρο του κόσμου έκανες?:)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.762
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom