Γενικά Χωρίς αυτοκίνητο...

ElinakiK

Member
Μηνύματα
165
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Βένετο
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβάη
Γεια σας,
Ο 19χρονος γιος μου σκέφτεται με την κοπέλα του κάποιο νησί για διακοπές. Κατέληξαν στην Τήνο (λόγω το ότι βρήκαν φθηνά ξενοδοχεία) σκέφτηκαν όμως και τη Σίφνο και τις Σπέτσες. Αυτό που θα ήθελα να ρωτησω λοιπόν είναι εάν γνωρίζει κάποιος σε ποιο από τα τρία νησιά υπάρχει συγκοινωνία για τις παραλίες εύκολη μιας και τα παιδια δεν οδηγούν. Τώρα βέβαια εάν κάποιος έχει να προτείνει κάτι άλλο θα χαρώ πολυ να το ψάξω. Ευχαριςτω για το χρόνο σας.
Στις σπέτσες δε θα βρουν φθηνή διαμονή..
 

melissokomos

Member
Μηνύματα
110
Likes
125
Επόμενο Ταξίδι
Δέχομαι προτάσεις
Ταξίδι-Όνειρο
Ο ΓΥΡΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
Γεια σας,
Ο 19χρονος γιος μου σκέφτεται με την κοπέλα του κάποιο νησί για διακοπές. Κατέληξαν στην Τήνο (λόγω το ότι βρήκαν φθηνά ξενοδοχεία) σκέφτηκαν όμως και τη Σίφνο και τις Σπέτσες. Αυτό που θα ήθελα να ρωτησω λοιπόν είναι εάν γνωρίζει κάποιος σε ποιο από τα τρία νησιά υπάρχει συγκοινωνία για τις παραλίες εύκολη μιας και τα παιδια δεν οδηγούν. Τώρα βέβαια εάν κάποιος έχει να προτείνει κάτι άλλο θα χαρώ πολυ να το ψάξω. Ευχαριςτω για το χρόνο σας.
Στην Τήνο που ξέρω η πρόσβαση στις παραλιες είναι εύκολη και σε αρκετέσ με συγκοινωνία και κοντά στην Χώρα,αλλα αυτό που αξίζει στην Τήνο περισσότερο είναι η ενδοχώρα με τους 60 περίπου οικισμούς της οι περισσότεροι εκ των οποίων μεσαιωνικοί,όπως επίσης και η καλλιτεχνική αύρα η οποία είναι διάχυτη σε όλο το Νησί
.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.321
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Γεια σας,
Ο 19χρονος γιος μου σκέφτεται με την κοπέλα του κάποιο νησί για διακοπές. Κατέληξαν στην Τήνο (λόγω το ότι βρήκαν φθηνά ξενοδοχεία) σκέφτηκαν όμως και τη Σίφνο και τις Σπέτσες. Αυτό που θα ήθελα να ρωτησω λοιπόν είναι εάν γνωρίζει κάποιος σε ποιο από τα τρία νησιά υπάρχει συγκοινωνία για τις παραλίες εύκολη μιας και τα παιδια δεν οδηγούν. Τώρα βέβαια εάν κάποιος έχει να προτείνει κάτι άλλο θα χαρώ πολυ να το ψάξω. Ευχαριςτω για το χρόνο σας.
Η Σίφνος έχει εξαιρετική συγκοινωνία, και δε θα στερηθούν σχεδόν καμία απο τις ομορφιές του νησιού.
Νομίζω είναι η καλύτερη επιλογή απ όσες αναφέρεις.
 

vanda

Member
Μηνύματα
888
Likes
4.273
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ και Αργεντινή
Στις σπέτσες δε θα βρουν φθηνή διαμονή..
Αγαπητή @elenakik, θα διαφωνήσω μαζί σου για πρώτη φορά. Στις Σπέτσες που πήγα πέρυσι τον Ιούλιο, πλήρωσα για δίκλινο με πρωϊνό 60 ευρώ το βράδυ σε πολύ όμορφο κατάλυμα (μικρό ξενοδοχείο με πισίνα). Απλά δεν έμεινα ΣΚ. Πήγα Κυριακή και έφυγα Παρασκευή. Δεν το λες και πολύ ακριβό, έτσι δεν είναι;
 

ElinakiK

Member
Μηνύματα
165
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Βένετο
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβάη
Αγαπητή @elenakik, θα διαφωνήσω μαζί σου για πρώτη φορά. Στις Σπέτσες που πήγα πέρυσι τον Ιούλιο, πλήρωσα για δίκλινο με πρωϊνό 60 ευρώ το βράδυ σε πολύ όμορφο κατάλυμα (μικρό ξενοδοχείο με πισίνα). Απλά δεν έμεινα ΣΚ. Πήγα Κυριακή και έφυγα Παρασκευή. Δεν το λες και πολύ ακριβό, έτσι δεν είναι;
Εγώ έπεσα σε πσκ ;)
 
Μηνύματα
37
Likes
10
καλησπερα σε ολη την ομάδα

Αξιζει να πας Σεριφο χωρις αμαξι ??? υπαρχει ευκολη προσβαση με τα ποδια η εστω με οποιοδηποτε μεσο εχει το νησακι στις παραλιες ??? Αν οχι ποιο νησι θα προτεινατε να παμε χωρις αμαξι ? να σας πω μονο οτι θα παω με το αγορι μου και ψαχνουμε κατι ηρεμο για χαλαρωση !
 

NicolettaSp

New Member
Μηνύματα
1
Likes
1
Καλησπέρα σας! Σας παρακολουθώ..χρόνια αλλά τώρα αποφάσισα να μπω κι εγω στην παρέα σας! Θέλουμε να πάμε με τη φίλη μου τον Ιούλιο σε κάποιο ελληνικό νησί για 3-4 διανυκτερευσεις. Αυτοκίνητο δεν έχουμε, ούτε μηχανάκι. Θέλουμε κάτι να μας βοηθά η τοπικη συγκοινωνία. Σε Πάρο, Ίο και Σκιάθο την έβγαλα μια χαρά γιατί η συγκοινωνία ήταν ικανοποιητική. Προτείνετε μου προορισμούς, είτε κοσμοπολίτικους είτε πιο χαλαρούς, με κριτήριο την καλή συγκοινωνία. Ευχαριστώ πολύ!
 

El123l

Member
Μηνύματα
21
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Σαμοθράκη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Καλησπέρα σας,
Θελουμε να πάμε διακοπές με το αγόρι μου τωρα το καλοκαιρι, Αύγουστο συγκεκριμένα, αλλά πραγματικά δεν ξέρουμε που. Ψάχνουμε ένα νησί που να μην χρειάζεται να εχεις αμάξι διότι κανένας από τους 2 μας δεν οδηγεί :/ . Είμαστε φοιτητές Οποτε θελουμε κατι που να εχει και κόσμο, κανένα μπαράκι για το βραδυ. Σκιάθος, παρος αποριπτονται, γιατί έχουμε πάει και οι 2, ούτε θα θέλαμε καμία ιο, καθως ειναι too much. Άμα ξέρει κανεις κανένα που να μην χρειάζεται μεταφορικό μέσο ή να υπάρχει καλή συγκοινωνία στο νησί παρακαλώ να μου πει, διότι πραγματικά δεν ξέρω.
Ευχαριστώ
 
Last edited:

maria91

Member
Μηνύματα
2.085
Likes
1.953
Καλησπέρα σας,
Θελουμε να πάμε διακοπές με το αγόρι μου τωρα το καλοκαιρι, Αύγουστο συγκεκριμένα, αλλά πραγματικά δεν ξέρουμε που. Ψάχνουμε ένα νησί που να μην χρειάζεται να εχεις αμάξι διότι κανένας από τους 2 μας δεν οδηγεί :/ . Είμαστε φοιτητές Οποτε θελουμε κατι που να εχει και κόσμο, κανένα μπαράκι για το βραδυ. Σκιάθος, παρος αποριπτονται, γιατί έχουμε πάει και οι 2, ούτε θα θέλαμε καμία ιο, καθως ειναι too much. Άμα ξέρει κανεις κανένα που να μην χρειάζεται μεταφορικό μέσο ή να υπάρχει καλή συγκοινωνία στο νησί παρακαλώ να μου πει, διότι πραγματικά δεν ξέρω.
Ευχαριστώ
Αγκιστρι πορος αιγινα και συρος
 

serginio

Member
Μηνύματα
509
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολι,Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Καλησπέρα σας,
Θελουμε να πάμε διακοπές με το αγόρι μου τωρα το καλοκαιρι, Αύγουστο συγκεκριμένα, αλλά πραγματικά δεν ξέρουμε που. Ψάχνουμε ένα νησί που να μην χρειάζεται να εχεις αμάξι διότι κανένας από τους 2 μας δεν οδηγεί :/ . Είμαστε φοιτητές Οποτε θελουμε κατι που να εχει και κόσμο, κανένα μπαράκι για το βραδυ. Σκιάθος, παρος αποριπτονται, γιατί έχουμε πάει και οι 2, ούτε θα θέλαμε καμία ιο, καθως ειναι too much. Άμα ξέρει κανεις κανένα που να μην χρειάζεται μεταφορικό μέσο ή να υπάρχει καλή συγκοινωνία στο νησί παρακαλώ να μου πει, διότι πραγματικά δεν ξέρω.
Ευχαριστώ
Σίφνος πολύ καλή συγκοινωνία -καλυτερη από Σέριφο.
 

El123l

Member
Μηνύματα
21
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Σαμοθράκη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.548
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom