Χωρίς πλοίο για δύο μήνες η σαμοθράκη

Eftichia

Member
Μηνύματα
858
Likes
1.285
Επόμενο Ταξίδι
τοσκανη
Ταξίδι-Όνειρο
καραιβικη
Χωρίς πλοίο για δύο μήνες η σαμοθράκη

Χωρίς καράβι θα παραμείνει από τη Δευτέρα 21 Μαρτίου μέχρι και τις 20 Μαΐου το νησί της Σαμοθράκης, καθώς το υπάρχον πλοίο της γραμμής θα ακινητοποιηθεί για δύο μήνες.

πηγή:http://prezatv.blogspot.com/2011/03/blog-post_8978.html
 
Last edited by a moderator:

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Μαλιστα! Ετσι απλα; Δε θα δρομολογησουν καποιο αλλο;
Και μετα λεμε γιατι φευγουν οι ανθρωποι και πανε να εγκατασταθουν στις μεγαλες πολεις!
Αν εν ετει 2011 δε μπορουμε να εξασφαλισουμε τα αυτονοητα!
 

Eftichia

Member
Μηνύματα
858
Likes
1.285
Επόμενο Ταξίδι
τοσκανη
Ταξίδι-Όνειρο
καραιβικη
Μαλιστα! Ετσι απλα; Δε θα δρομολογησουν καποιο αλλο;
Και μετα λεμε γιατι φευγουν οι ανθρωποι και πανε να εγκατασταθουν στις μεγαλες πολεις!
Αν εν ετει 2011 δε μπορουμε να εξασφαλισουμε τα αυτονοητα!
τιποτα δεν εχει ανακοινωθει.πραγματικα πολυ δυσκολο για τους κατοικους (δεν ειναι η πρωτη φορα αλλωστε) αλλα και για ολους οσους εχουν εμπορικες συναλλαγες με το νησι.για να δουμε τι θα κανουμε !!!!!!
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
τιποτα δεν εχει ανακοινωθει.πραγματικα πολυ δυσκολο για τους κατοικους (δεν ειναι η πρωτη φορα αλλωστε) αλλα και για ολους οσους εχουν εμπορικες συναλλαγες με το νησι.για να δουμε τι θα κανουμε !!!!!!

Σύμφωνα με σημερινό άρθρο της Ναυτεμπορικής, τα δρομολόγια θα συνεχιστούν κανονικά.
Περισσότερα στο παρακάτω:

Κανονικά η ακτοπλοϊκή σύνδεση Αλεξανδρούπολης-Σαμοθράκης - 16/3/2011 6:04:00 μμ
 

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!

Eftichia

Member
Μηνύματα
858
Likes
1.285
Επόμενο Ταξίδι
τοσκανη
Ταξίδι-Όνειρο
καραιβικη
απο το πρωι βρισκομαι στο νησι και παντου αυτο συνεχιζει να ειναι το θεμα συζητησης και προβληματισμου ολων.(γιατι εχουν ξαναδει το ιδιο "εργο").
ηθελα κυριως να μεταφερω αυτο ....οσο για το blog το εβαλα για να αναφερω καποια πηγη.
ελπιζω ολα να πανε καλα ,τελικα.
 

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Καλά έκανες και το ανέφερες, απλά τα blogs αναμασάνε τα ίδια και τα ίδια και κυρίως φήμες και όχι επιβεβαιωμένες ειδήσεις.
Αλλά δεν νομίζω μέσα στο Πάσχα να υπάρξει αποκλεισμός.
Στο παρελθόν αυτό έγινε στην καρδιά του χειμώνα, που είχε ελάχιστα δρομολόγια και άδειο καράβι.
Τουλάχιστον είσαι τυχερή που είσαι εκεί.
Μακάρι να ήμουν αποκλεισμένος όχι 2, αλλά 22 μήνες στη Σαμοθράκη!!!!
Αν είναι να αποκλειστεί, τρέχω τώρα να προλάβω!!!!
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.424
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
εν τελει μπορει να μας δωσει καποιος μια απαντηση για το τι θα ισχυσει?
παντως ειναι α-π-α-ρ-α-δ-ε-κ-τ-ο
 

Eftichia

Member
Μηνύματα
858
Likes
1.285
Επόμενο Ταξίδι
τοσκανη
Ταξίδι-Όνειρο
καραιβικη
Καλά έκανες και το ανέφερες, απλά τα blogs αναμασάνε τα ίδια και τα ίδια και κυρίως φήμες και όχι επιβεβαιωμένες ειδήσεις.
Αλλά δεν νομίζω μέσα στο Πάσχα να υπάρξει αποκλεισμός.
Στο παρελθόν αυτό έγινε στην καρδιά του χειμώνα, που είχε ελάχιστα δρομολόγια και άδειο καράβι.
Τουλάχιστον είσαι τυχερή που είσαι εκεί.
Μακάρι να ήμουν αποκλεισμένος όχι 2, αλλά 22 μήνες στη Σαμοθράκη!!!!
Αν είναι να αποκλειστεί, τρέχω τώρα να προλάβω!!!!
αποκλεισμενος στη σαμοθρακη .....ειναι δυσκολο το χειμωνα.πολυ κρυο ,χιονι και τρελοι νοτιαδες ....απογορευτικα για το πλοιο.
τον περασμενο νοεμβριο και το δεκεμβριο πηγα για 2 μερες και εμεινα κοντα μια εβδομαδα.(εγω πηγαινω για 2-3 μερες καθε διμηνο).

σχετικα με το καραβι ,(για να μην παρεξηγηθω δεν εχω εγκυρες πληροφοριες -δημοσιευμενες ) αλλα καθως φαινεται δεν θα σταματησει το πλοιο.(απο αυτα που ακουσα σημερα στο νησι-αυριο φευγω για αλεξ/πολη).
 

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
ακουγεται ωραιο να εισαι αποκλεισμενος σε νησι...αλλα αμα καποιος πηγαινει για εκδρομη δεν ειναι ο,τι καλυτερο..εξοδα, αντιξοες συνθηκες κοκ...

:/

καλα βεβαια δε ειναι και καταστροφη χαχααχ!αλλα σιγουρα δεν ειναι και τοσο ανεμελο και ωραιο...
 

Aria_C

Member
Μηνύματα
318
Likes
112
Επόμενο Ταξίδι
Στ' αυγά μου :(
Ταξίδι-Όνειρο
Υποσαχάρια Αφρική
αποκλεισμενος στη σαμοθρακη .....ειναι δυσκολο το χειμωνα.πολυ κρυο ,χιονι και τρελοι νοτιαδες ....απογορευτικα για το πλοιο.
τον περασμενο νοεμβριο και το δεκεμβριο πηγα για 2 μερες και εμεινα κοντα μια εβδομαδα.
Είναι δύσκολα όταν θες να φύγεις και δεν μπορείς. Πραγματικά. Όπως και για όλους τους πρακτικούς και λογικούς λόγους (υγεία, προμήθειες κλπ).
Αλλά... Μπορώ να αποκλειστώ εκεί ΕΙΔΙΚΑ το χειμώνα; Να χιονίζει τόσο που να βλέπεις τα χιόνια να έχουν καλύψει ακόμη και τις πέτρες στην παραλία, εκεί που σκάει το κύμα; Να φυσάει και να βλέπω από το παράθυρο τα κύματα ύψους 2-3 μέτρων να σκάνε στον κυματαθραύστη του λιμανιού, να υπερπηδάνε το λιμάνι και να σκάνε από την άλλη μεριά μέσα στα καϊκια; Να έχω την ξυλόσομπα αναμένη και από τη ζέστη να πέφτω σε ένα γλυκό λήθαργο; Τι μου θύμισες Ευτυχία... Ευτυχισμένα παιδικά χρόνια στο πιο αγαπημένο μου νησί!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.197
Μηνύματα
883.599
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom