Ψάχνοντας νησί.!

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Κάρπαθος δεν είναι μακριά για να πας 6 μέρες..?
E -με το αεροπλάνο φυσικά- είσαι εδώ σε 50 λεπτά. Όμως σε 6 μέρες, δε προλαβαίνεις να κάνεις μπάνιο απο 1 φορά τουλάχιστον σε κάθε μία απ'τις τοπ παραλίες!! Εκτός αν πηγαίνεις σε 3-4 καθε μέρα. Άστο για όταν έχεις καμιά 10ριά μέρες... :D

Μα τωρα που μπηκε και το καινουργιο κουτακι της διαφημισης δεξια θα'πρεπε να ψαχνουν και λιγο εκει!:haha:
Βρες πιο νησι των Κυκλαδων σου ταιριαζει: http://www.cyclades-tour.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=4&Itemid=379〈=el
Ναι, θα'πρεπε..! ;)
 

Maria Lamprou

Member
Μηνύματα
41
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
NEW YORK ?
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΕΡΟΥ - ΑΝΔΕΙΣ - ΑΜΑΖΟΝΙΟ
Χμμμ η Νάξος παρόλο που είναι πιο "οικογενειακό" νησί, έχει απίστευτες παραλιες (Μικρή Βίγλα, Αλυκό με τους κέδρους, Άγιος Προκόπιος, όλες αμμουδιές...) και ενώ δεν έχει τη Χώρα που χάνεσαι στα στενά, για φωτογραφίες έχει πολλά μέρη, πχ στο Κάστρο στη χώρα, στην Πορτάρα για ηλιοβασίλεμα, το χωριό Απείρανθος με τα παραδοσιακά σπίτια, αν πας στο βόρεια στον Κούρο έχει ωραίες βραχώδεις παραλίες...έχω βγάλει πάρα πολύ ωραίες φωτογραφίες εκεί.
Η Σίφνος επίσης είναι απίστευτα όμορφο νησί, αγαπημένο σημείο το Κάστρο απόγευμα-βραδάκι (αν πετύχεις και φεγγάρι, όλα τα λεφτά), αλλά δεν με ενθουσίασαν οι παραλίες...είχε μόνο μια αμμουδιά πολύ καλή που όμως μάζευε τον "μυκονιάτικου στυλ" κόσμο και με χάλαγε λίγο!
 

kostasbmw

Member
Μηνύματα
95
Likes
22
προτεινω

εκ μερους επισκεπτων καλοφαγαδων ΤΗΝΟ

εκ μερους επισκεπτων φωτογραφων ΤΗΝΟ

εκ μερους επισκεπτων κολυμβητων ΤΗΝΟ

εκ μερους επισκεπτων πεπρατητων ΤΗΝΟ

εκ μερους επισκεπτων συλλεκτων (πετρουλες) ΤΗΝΟ

εκ μερους επισκεπτων υπολοιπων κατηγοριων ΤΗΝΟ

αυτα καλη διασκεδαση

φιλικα
 
Μηνύματα
31
Likes
8
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΝΤΟΥ με καλη παρεα!
Λογο οικονομιας μπορεις να γλιτωσεις ακτοπλοικα και να πας λευκαδα.
Αν ψαξεις θα βρεις κ οικονομικα καταλυματα...Για παραλιες κ φωτο με τετοιο πρασινο δεν το συζηταμε...

Αυταααα :D
 

annoulita100

Member
Μηνύματα
313
Likes
704
Επόμενο Ταξίδι
Ινδοκίνα
Ταξίδι-Όνειρο
All the world 💓
Εγώ θα σου πρότεινα Σκόπελο.Είναι πανέμορφο νησί,με υπέροχες παραλίες μέσα στο πράσινο.Είναι σίγουρα ένα μέρος που θα σου ομορφύνει τα φωτογραφικά σου άλμπουμ! Είναι σχετικά κοντά(3 ώρες από Αγ.Κωνσταντίνο και από τιμές πολύ οικονομικό.:D
 

Stamatios

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Σαν νέο μέλος στο forum με λίγη αναζήτηση βρήκα το θέμα το οποίο έψαχνα...

Όπως είπα κ στο ανάλογο θέμα με την παρουσίαση νέων μελών είμαι 21 ετών φοιτητής που ψάχνει ένα νησί οικονομικό(με τις δύσκολες μέρες που περνάμε) μιας κ στηριζόμαστε στις πλάτες των γονιών μας το οποίο να μας καλύψει τις "ανάγκες" αν θέλετε για ένα όμορφο καλοκαίρι,να ξεσκάσουμε μιας και προσωπικά πέρυσι δεν μπήκα σε καράβι για ένα νησί,αλλά αρκέστηκα στην Β.Εύβοια σε σπίτι φίλου,αλλά κ στην Λ.Πλαστήρα στο εξωχικό κ μου την "έχει δώσει"...

Είμαστε λοιπόν 3 κολητοί(δύσκολο,αλλά μπορεί κ 4) και ψάχνουμε αυτό το μέρος που θα μας κάνει το κλικ... Σκευτόμαστε για Λευκάδα ή Χαλκιδική! Μόλις είδα ότι προτείνετε Μήλο και Ζάκυνθο και μετά από αυτήν την δημοσίευση ομολογώ ότι θα τα κοιτάξω και θα τα προτείνω...

Αλλά ας πώ τι περίπου ψάχνουμε να σας κατατοπίσω...
Θα θέλαμε όμορφες παραλίες πρώτα απ'όλα,η Λευκάδα για παράδειγμα μας καλύπτει απόλυτα σ'αυτόν τον τομέα,αλλά δεν ξέρω κατά πόσον μας καλύπτει στα υπόλοιπα...
Επίσης σαν νέοι θα θέλαμε να έχει μια Α νυχτερινή ζωή το νησί (clubs,bars,κλπ) να μπορέσουμε να διασκεδάσουμε κ πέρα από την παραλία,
κ τέλος όσο γίνεται να αποφύγουμε τους "οικογενειακούς" προορισμούς,να χει κόσμο στην ηλικία μας...
Το φαϊ δεν μας πειράζει βολευόμαστε...

Σαν Έλληνες λοιπόν τ'αφήσαμε όλα την τελευταία στιγμή (μιας κ προσωπικά είμαι της άποψης κάτσε να ξημερώσει με το καλό...) και η ημερομηνία είναι γύρω στις 10 αυγούστου που μπορούμε λόγο υποχρεώσεων,οπότε πρέπει να βιαστούμε κάπως...
Όλο και κάτι θα ξεχνάω,αλλά φαντάζομαι πώς σας έδωσα μια εικόνα του τι ψάχνουμε...
Για να σας προλάβω,ξέρω πώς μ'αυτά που περιγράφω θα μου πείτε καλά κ γιατί δεν πάς Πάρο; Μύκονο; Σκιάθο; Λίγο πολύ ο ένας περισσότερο ο άλλος λιγότερο τα χουμε επισκευτεί αυτά τα νησιά,αλλά είναι κ το οικονομικό στη μέση(βασικός παράγοντας)...
Κλείνοντας να ενημερώσω πώς και για camping δεν το βλέπω...

Ελπίζω να μην σας κούρασα με το μακροσκελές κείμενο και να με βοηθήσετε!
Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας,αναμένω απαντήσεις.
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
η μηλος δεν πολυταιριαζει στην περιπτωση σας..θα σας καλυψει και με το παραπανω ως προς τις παραλιες, αλλα ως προς τη νυχτερινη ζωη που θελετε, μαλλον δεν σας καλυπτει!

γιατι δεν βλεπετε και την ιο σαν επιλογη?
δεν ειναι ακριβο νησι, εχει νυχτερινη ζωη, ωραιες παραλιες..
 

Stamatios

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Έχουμε πάει latina...
Ακόμα προσπαθώ να συνέλθω από τα παγωμένα νερά του Μυλοπότα! χαχα
Να σου πώ την αλήθεια δεν με τράβηξε σαν νησί...Πολλοί ξένοι,μου φάνηκε αποπνηκτική η ατμόσφαιρα κι όλα αυτά που βλεπα τους ξένους να κάνουν με διωξαν... :(
 

Stamatios

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Σαν νέο μέλος στο forum με λίγη αναζήτηση βρήκα το θέμα το οποίο έψαχνα...

Όπως είπα κ στο ανάλογο θέμα με την παρουσίαση νέων μελών είμαι 21 ετών φοιτητής που ψάχνει ένα νησί οικονομικό(με τις δύσκολες μέρες που περνάμε) μιας κ στηριζόμαστε στις πλάτες των γονιών μας το οποίο να μας καλύψει τις "ανάγκες" αν θέλετε για ένα όμορφο καλοκαίρι,να ξεσκάσουμε μιας και προσωπικά πέρυσι δεν μπήκα σε καράβι για ένα νησί,αλλά αρκέστηκα στην Β.Εύβοια σε σπίτι φίλου,αλλά κ στην Λ.Πλαστήρα στο εξωχικό κ μου την "έχει δώσει"...

Είμαστε λοιπόν 3 κολητοί(δύσκολο,αλλά μπορεί κ 4) και ψάχνουμε αυτό το μέρος που θα μας κάνει το κλικ... Σκευτόμαστε για Λευκάδα ή Χαλκιδική! Μόλις είδα ότι προτείνετε Μήλο και Ζάκυνθο και μετά από αυτήν την δημοσίευση ομολογώ ότι θα τα κοιτάξω και θα τα προτείνω...

Αλλά ας πώ τι περίπου ψάχνουμε να σας κατατοπίσω...
Θα θέλαμε όμορφες παραλίες πρώτα απ'όλα,η Λευκάδα για παράδειγμα μας καλύπτει απόλυτα σ'αυτόν τον τομέα,αλλά δεν ξέρω κατά πόσον μας καλύπτει στα υπόλοιπα...
Επίσης σαν νέοι θα θέλαμε να έχει μια Α νυχτερινή ζωή το νησί (clubs,bars,κλπ) να μπορέσουμε να διασκεδάσουμε κ πέρα από την παραλία,
κ τέλος όσο γίνεται να αποφύγουμε τους "οικογενειακούς" προορισμούς,να χει κόσμο στην ηλικία μας...
Το φαϊ δεν μας πειράζει βολευόμαστε...

Σαν Έλληνες λοιπόν τ'αφήσαμε όλα την τελευταία στιγμή (μιας κ προσωπικά είμαι της άποψης κάτσε να ξημερώσει με το καλό...) και η ημερομηνία είναι γύρω στις 10 αυγούστου που μπορούμε λόγο υποχρεώσεων,οπότε πρέπει να βιαστούμε κάπως...
Όλο και κάτι θα ξεχνάω,αλλά φαντάζομαι πώς σας έδωσα μια εικόνα του τι ψάχνουμε...
Για να σας προλάβω,ξέρω πώς μ'αυτά που περιγράφω θα μου πείτε καλά κ γιατί δεν πάς Πάρο; Μύκονο; Σκιάθο; Λίγο πολύ ο ένας περισσότερο ο άλλος λιγότερο τα χουμε επισκευτεί αυτά τα νησιά,αλλά είναι κ το οικονομικό στη μέση(βασικός παράγοντας)...
Κλείνοντας να ενημερώσω πώς και για camping δεν το βλέπω...

Ελπίζω να μην σας κούρασα με το μακροσκελές κείμενο και να με βοηθήσετε!
Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας,αναμένω απαντήσεις.
Βοηθήστε ρε παίδες να κλείσουμε...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.263
Μηνύματα
885.444
Μέλη
38.939
Νεότερο μέλος
Panais

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom