αιγυπτος!μονος η οργανωμενα?

athina_tgh

Member
Μηνύματα
44
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελωνη
Ταξίδι-Όνειρο
Κραμπι-Ταυλανδη
γεια σας παιδια!ειμαι καινουρια κ δεν τν παλευω ακομα με τη λειτουργια του σαιτ αλλα οκ!θα θελα καμια συμβουλη γτ εχς ψιλοπηξει!λεγαμε με μια φιλη μου ν παμε τελη σεπτεμβρη αιγυπτο(καλη εποχη???) ζευγαρια κ ειπαμε ν το παλεψοθμε μονοι μασ γτ βγηκε προσφορα απο αεροπορικη εταιρια 100ευρω το ατομο συν φορουσ πηγαινε ελα!επισης βρηκαμε κ σχετικα προσιτα ξενοδοχεια οποτε μασ βγαινει πολυ πολυ πιο φθηνα αλλα δεν ειμαστε σιγουρες αν θα τα καταφερουμε ν οργανωσουμε τις περιπλανησεις μας εκει!μπορειτε ν προτεινετε κατι??μπορουμε ν ψαξουμε απλα για εκδρομεσ σε πρακτορεια χωρις ν κλεισουμε ολο το ταξιδι σε αυτα????
 

taver

Member
Μηνύματα
12.488
Likes
28.972
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
γεια σας παιδια!ειμαι καινουρια κ δεν τν παλευω ακομα με τη λειτουργια του σαιτ αλλα οκ!θα θελα καμια συμβουλη γτ εχς ψιλοπηξει!λεγαμε με μια φιλη μου ν παμε τελη σεπτεμβρη αιγυπτο(καλη εποχη???) ζευγαρια κ ειπαμε ν το παλεψοθμε μονοι μασ γτ βγηκε προσφορα απο αεροπορικη εταιρια 100ευρω το ατομο συν φορουσ πηγαινε ελα!επισης βρηκαμε κ σχετικα προσιτα ξενοδοχεια οποτε μασ βγαινει πολυ πολυ πιο φθηνα αλλα δεν ειμαστε σιγουρες αν θα τα καταφερουμε ν οργανωσουμε τις περιπλανησεις μας εκει!μπορειτε ν προτεινετε κατι??μπορουμε ν ψαξουμε απλα για εκδρομεσ σε πρακτορεια χωρις ν κλεισουμε ολο το ταξιδι σε αυτα????
Μια χαρά μπορείτε να πάτε μόνοι σας. Κάντε μια αναζήτηση στο forum, έχουν γραφεί τα πάντα κι ακόμα περισσότερα.
 

happy

Member
Μηνύματα
26
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
ΥΕΜΕΝΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΒΟΛΙΒΙΑ
γειά σου και σε σένα
τέλεια εποχή για αίγυπτο. Μπορείτε να κλείσετε μόνο τα ξενοδοχεία σε κα΄ποιο πρακτορείο ή και ότι άλλο νομίζετε οτι μπορεί να σας διευκολύνει στο ταξίδι σας. Καλά να περάσετε...

γεια σας παιδια!ειμαι καινουρια κ δεν τν παλευω ακομα με τη λειτουργια του σαιτ αλλα οκ!θα θελα καμια συμβουλη γτ εχς ψιλοπηξει!λεγαμε με μια φιλη μου ν παμε τελη σεπτεμβρη αιγυπτο(καλη εποχη???) ζευγαρια κ ειπαμε ν το παλεψοθμε μονοι μασ γτ βγηκε προσφορα απο αεροπορικη εταιρια 100ευρω το ατομο συν φορουσ πηγαινε ελα!επισης βρηκαμε κ σχετικα προσιτα ξενοδοχεια οποτε μασ βγαινει πολυ πολυ πιο φθηνα αλλα δεν ειμαστε σιγουρες αν θα τα καταφερουμε ν οργανωσουμε τις περιπλανησεις μας εκει!μπορειτε ν προτεινετε κατι??μπορουμε ν ψαξουμε απλα για εκδρομεσ σε πρακτορεια χωρις ν κλεισουμε ολο το ταξιδι σε αυτα????
 

Picos Apicos

Member
Μηνύματα
94
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Κίνα&ίσως Ταιλάνδη πάλι!!
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Κίνας-Ιαπωνία-Περού
Καλώς όρισες και καλό ταξίδι σας εύχομαι!
Αν δεν έχετε πολλές ημέρες καλή επιλογή είναι το πρακτορείο γιατί θα χαθείτε μόνες σας και θα είναι δύσκολο να συνεννοηθείτε με τα σπαστά αγγλικά τους.
Το Boutros Tours και το Pyramis Travel ειδικεύονται για την περιοχή, και είναι καλά και αξιόπιστα πρακτορεία.
 

makis265

Member
Μηνύματα
18
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Αγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλικη Πολυνησια
γεια σας παιδια!ειμαι καινουρια κ δεν τν παλευω ακομα με τη λειτουργια του σαιτ αλλα οκ!θα θελα καμια συμβουλη γτ εχς ψιλοπηξει!λεγαμε με μια φιλη μου ν παμε τελη σεπτεμβρη αιγυπτο(καλη εποχη???) ζευγαρια κ ειπαμε ν το παλεψοθμε μονοι μασ γτ βγηκε προσφορα απο αεροπορικη εταιρια 100ευρω το ατομο συν φορουσ πηγαινε ελα!επισης βρηκαμε κ σχετικα προσιτα ξενοδοχεια οποτε μασ βγαινει πολυ πολυ πιο φθηνα αλλα δεν ειμαστε σιγουρες αν θα τα καταφερουμε ν οργανωσουμε τις περιπλανησεις μας εκει!μπορειτε ν προτεινετε κατι??μπορουμε ν ψαξουμε απλα για εκδρομεσ σε πρακτορεια χωρις ν κλεισουμε ολο το ταξιδι σε αυτα????
το θεμα ειναι για μενα το ποσες μερες μπορειτε να διαθεσετε.η εποχη ειναι οντος πολυ καλη.αυτο ομως που θα πρεπει να θυμαστε ειναι το για ποιον λογω πατε στην αιγυπτο.ειναι για διακοπες ή για τουρισμο? αν πατε για διακοπες , 1 εβδομαδα ειναι πολυ καλα και δεν εχετε κανενα προβλημα αν πατε μονοι σας.τα κλεινετε ολα απο το internet και ολα καλα.αν ομως πατε για τουρισμο χρειαζονται παραπανω μερες, διοτι αυτα που "πρεπει" να δειτε ειναι πολλα, και σιγουρα δεν μπορειτε να τα βγαλετε περα με τα αγγλικα των αιγυπτιων.προσωπικα για μενα αν διαθετετε 2 εβδομαδες ειναι φοβερο ταξιδι, αλλα με πρακτορειο, φτιαχνοντας εσεις το προγραμμα που θελετε.1 εβδομαδα καιρο + αλεξανδρεια + κρουαζιερα νειλου και 2 εβδομαδα ενα τουριστικο θερετρο π.χ. sharm el sheikh ή hourganda για ξεκουραση.οπως και να εχει καλα να περασετε!
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.492
Likes
8.003
Από τη στιγμή που βρίσκετε τόσο καλές τιμές σε εισητήρια και ξενοδοχεία, να πάτε μόνοι σας χωρίς γκρούπ! Αυτό που θα μπορούσατε να κάνετε για να δείτε τα αξιοθέατα και ενδεχομένως να μη νιώσετε ανασφάλεια (αν αυτό είναι κάτι που σας φοβίζει) μπορείτε να βρείτε κάποιο τουριστικό γραφείο στην Αίγυπτο (μέσω internet), το οποίο θα αναλάβει τις μετακινήσεις και τις εκδρομές σας, σχεδιάζοντας το πρόγραμμα που εσείς θέλετε και σε πιο οικονομικές τιμές από ένα πρακτορείο της Ελλάδας.
 

xalara

Member
Μηνύματα
217
Likes
665
Επόμενο Ταξίδι
Αndromeda
Ταξίδι-Όνειρο
Bora-bora
επειδη ενδιαφερομαι μηπως ξερεις καποιο τουριστικό γραφείο στην Αίγυπτο για να κλεισω καμια εκδρομη?
 

taxidiara!

Member
Μηνύματα
170
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
επειδη ενδιαφερομαι μηπως ξερεις καποιο τουριστικό γραφείο στην Αίγυπτο για να κλεισω καμια εκδρομη?
τα πιο γνωστα ταξιδιωτικα γραφεια για αιγυπτο ειναι το boutros,pyramis (εχω παει και με τα 2 και ηταν μια χαρα) και το exo tours..
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.492
Likes
8.003
επειδη ενδιαφερομαι μηπως ξερεις καποιο τουριστικό γραφείο στην Αίγυπτο για να κλεισω καμια εκδρομη?
Δεν γνωρίζω δυστυχώς! Έχω πάει πριν αρκετά χρόνια στην Αίγυπτο!
Ξεκίνα κάνοντας μια αναζήτηση στο google και στο μεταξύ όλο και κάποιος από το φόρουμ μπορεί να σου προτείνει κανένα!
 

happy

Member
Μηνύματα
26
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
ΥΕΜΕΝΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΒΟΛΙΒΙΑ
καλημέρα

Welcom To Egy-DreamTrip.com
ενα πολύ καλό πρακτορείο που το ξέρω δες το site

Από τη στιγμή που βρίσκετε τόσο καλές τιμές σε εισητήρια και ξενοδοχεία, να πάτε μόνοι σας χωρίς γκρούπ! Αυτό που θα μπορούσατε να κάνετε για να δείτε τα αξιοθέατα και ενδεχομένως να μη νιώσετε ανασφάλεια (αν αυτό είναι κάτι που σας φοβίζει) μπορείτε να βρείτε κάποιο τουριστικό γραφείο στην Αίγυπτο (μέσω internet), το οποίο θα αναλάβει τις μετακινήσεις και τις εκδρομές σας, σχεδιάζοντας το πρόγραμμα που εσείς θέλετε και σε πιο οικονομικές τιμές από ένα πρακτορείο της Ελλάδας.
 

xalara

Member
Μηνύματα
217
Likes
665
Επόμενο Ταξίδι
Αndromeda
Ταξίδι-Όνειρο
Bora-bora
βρηκα ενα προγραμμα που με ενδιεφερε αλλα δεν γραφει τιμες. εσυ εχεις ταξιδεψει μαυτο?

γενικα ενδιαφερομαι για πρακτορεια απο ΑΙΓΥΠΤΟ μιας και τα αεροπορικα τα χω κλεισει και θα ειμαι 9 μερες το Νοεμβρη.Δεν εχω ξαναπαει με πρακτορειο καπου, αλλα αυτη τη φορα λεω να τιμησω καποιο ωστε να δω οσο το δυνατον περισσοτερα στις μερες που χω.
Εχω βρει 2-3 απο το ιντερνετ αλλά σχολια ή βρισκω αναμικτα ή και καθολου ωποτε θα προτιμησω καποια δοκιμασμενη λυση. αν εχει παει καποιος ας βοηθησει.

Επεισης 9 μερες πιστευετε φτανουν και για Abu simbel η να τα αφησω για αλλη φορα:roll:?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.548
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom