Γενικά ακτοπλοικως η οδικως?????

zandesiro

Member
Μηνύματα
21
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
.....?
Ταξίδι-Όνειρο
Ρ.Δ.Γ.
Σκεφτομαι να κανω μια οδικη εκδρομη κεντρικη ευρωπη το καλοκαιρι....!
Το διλημμα μου ειναι να παω οδικος απο βαλκανια η ακτοπλοικος απο ηγουμενιτσα???
απο την μια πας πιο ξεκουραστα με το πλοιο αλλα εχεις ενα κοστος 700 ευρω και απο την αλλη οδηγεις πιο πολυ αλλα με τα λεφτα αυτα (700) κανεις πολλα χιλιομετρα.....!!
Με το φοβο βεβαια και το ρισκο τον κλοπων,και των αστυνομικων(μιζες) τον βαλκανιων....!!!

Γι αυτο ζηταω την βοηθεια σας τι να κανω???
Σημειωνω οτι μενω χαλκιδικη και για ηγουμενιτσα ειναι γυρω στα 400 χλμ οποτε εχω αλλο ενα κοστος οπως και χρονο χαμενο, συν το χρονο του καραβιου....!!!

πιο πολυ ειμαι για βαλκανια μερια αλλα θελω και τις αποψεις σας.....!!
Οπως και τις εμπειρειες!!!

Ευχαριστω zandesiro.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.545
Likes
1.960
Επόμενο Ταξίδι
μαλαισία
και οδικώς και ακτοπλοικώς,υπάρχουν μέλη που θα σε βοηθήσουν!!
καλή πρωτοχρονιά:xmas_razz:
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Να σου πω την αληθεια σε μεγαλο βαθμο εξαρταται απο το που θελεις να βρεθεις: Αν το ταξιδι σου αφορα Αυστρια και Ουγγαρια για παραδειγμα συζητιεται και η οδικη διαδρομη. Αν παλι σε ενδιαφερει να βρεθεις Γαλλια τοτε καλυτερα ειναι μεσω Ηγουμενιτσας. Απο Θεσσαλονικη στην Ηγουμενιτσα φθανεις πλεον σε τρεις ωρες και τα πλοια ειναι βραδινα οποτε δεν χανεις την ημερα σου. Ξυπνας το πρωι και εισαι Ιταλια. Αν μαλιστα ζητησεις να βγεις Βενετια εχεις το επιπροσθετο συν να τη δεις και να την χαζεψεις απο το καραβι που ειναι μια ταξιδιωτικη εμπειρια απο μονο του.
Κατα καιρους οι ακτοπλοικες βγαζουν προσφορες οποτε μπορεις να βρεις κατι φθηνοτερο στα πλοια. O Samion μπορει να σε ενημερωσει περι αυτου μολις επιστρεψει απο το ταξιδι του.
 

zandesiro

Member
Μηνύματα
21
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
.....?
Ταξίδι-Όνειρο
Ρ.Δ.Γ.
Για ελβετια,αυστρια ειμαι.... γαλλια με τιποτα προς το παρον!!!!
και στην μιση τιμη να ειναι παλι 350 ευρω ειναι 3000 χλμ!!!
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Δεν ειναι απαραιτητο να πας και να ερθεις απο τον ιδιο δρομο: Πηγαινε μεσω Σκοπιων Σερβιας Σλοβενιας στην Αυστρια και γυρνας απο Ελβετια Ιταλια Βενετια- Ηγουμενιτσα.
Εγω θα βαριομουν να κανω τον ιδιο δρομο δυο φορες.
 

zandesiro

Member
Μηνύματα
21
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
.....?
Ταξίδι-Όνειρο
Ρ.Δ.Γ.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.331
Μηνύματα
888.148
Μέλη
38.989
Νεότερο μέλος
giota.charalampak

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom