ακυρωση κρατησης απο hotelsclick.com λογω λαθος τιμης.

georgekallig

Member
Μηνύματα
14
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
zagreb
Ταξίδι-Όνειρο
bahamas
καλημερα,ειμαι νεος χρηστης και θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.εκλεισα ξενοδοχειο απο το hotelsclick.com 4 δικλινα δωματια για 2 διανυκτερευσεις με πρωινο 11.5 ευρο το δωματιο και για τις δυο μερες.χρεωσε κανονικα την πιστωτικη μου καρτα και μου εχει στειλει booking confirmation kai to voucher της κρατησης.με πηραν τηλ μετα απο 4 ωρες και μου ειπαν οτι ηταν λαθος τιμη και οτι πρεπει η να κανω καινουργια κρατηση με την νεα τιμη η να ακυρωσω την κρατηση χωρις να μου κρατησουν τα 25 ευρω για καθε δωματιο που εχουν για πεναλντη σε περιπτωση ακυρωσης.εχουν το δικαιωμα να μου ακυρωσουν την κρατηση?αφου συμφωνησαν και μοθ εχοθν στειλει το voucher της κρατησης και με εχουν χρεωσει κιολας μπορω να αρνηθω να ακυρωσω την κρατηση?καλημερα και ευχαριστω
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Nα μην ακυρώσεις την κράτηση... αν έχει πληρωθεί η διαμονή και σου έχουν αποστείλει με email το voucher και το booking number, είναι υποχρεωμένοι να τιμήσουν την κράτηση...
 

georgekallig

Member
Μηνύματα
14
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
zagreb
Ταξίδι-Όνειρο
bahamas
και στη σελιδα του hotelsclick.com που μπαινω βλεπω οτι η κρατηση μου ειναι επιβεβαιωμενη.και μπορω να εκτυπωσω και το voucher απο εκει.εγω τους απαντησα οτι δεν δεχομαι ακυρωση κρατησης απο την στιγμη που μου εκαναν επιβαιβαιωση και εχουν πληρωθει τα δωματια και οτι ειναι δικο τους προβλημα η τιμη του δωματιου.δεν μου εχουν απαντησει απο χτες!!!!!
 

Evmenis

Member
Μηνύματα
162
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
london baby
οποιος εκανε το λαθος το πληρωνει.
αναρωτιεμαι (ρητορικα) αν το λαθος ειχε γινει αναποδα θα ελεγαν τπτ ή θα το εκαναν γαργαρα?
 

vaggelakos

Member
Μηνύματα
209
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
salzburg?!
καλημερα,ειμαι νεος χρηστης και θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.εκλεισα ξενοδοχειο απο το hotelsclick.com 4 δικλινα δωματια για 2 διανυκτερευσεις με πρωινο 11.5 ευρο το δωματιο και για τις δυο μερες.χρεωσε κανονικα την πιστωτικη μου καρτα και μου εχει στειλει booking confirmation kai to voucher της κρατησης.με πηραν τηλ μετα απο 4 ωρες και μου ειπαν οτι ηταν λαθος τιμη και οτι πρεπει η να κανω καινουργια κρατηση με την νεα τιμη η να ακυρωσω την κρατηση χωρις να μου κρατησουν τα 25 ευρω για καθε δωματιο που εχουν για πεναλντη σε περιπτωση ακυρωσης.εχουν το δικαιωμα να μου ακυρωσουν την κρατηση?αφου συμφωνησαν και μοθ εχοθν στειλει το voucher της κρατησης και με εχουν χρεωσει κιολας μπορω να αρνηθω να ακυρωσω την κρατηση?καλημερα και ευχαριστω
Εμενα μου εχει τυχει 2 φορες κατι παρομοιο. Την μια φορα ηταν μεσω booking.com που βρηκα 5* ξενοδοχειο στην Κωνσταντινουπολη και το εκλεισα 7 ευρω για μια διανυκτερευση και κατεληξε να με παρει η τουρκαλα υπαλληλος και να με παρακαλει πως εκανε λαθος εκεινη και αν δεν το ακυρωσω θα την απολυσουν!!! Εννοειται πως δεν ηθελα κατι τετοιο και το ακυρωσα, αλλα αν δεν το ακυρωνα ισχυε κανονικοτατα. Την δευτερη φορα εκλεισα σε 5* ξενοδοχειο στη βουδαπεστη(επωνυμης αμερικανικης σειρας), μεσα απο το site του ιδιου του ξενοδοχειου....σουιτα με 18 ευρω!!!! Τελικα οσο τυχη ειχα στη περιπτωση αυτη αλλο τοσο ατυχος ημουν με διαφορες αναποδιες και εχασα την πτηση και δεν πηγα ποτε. Βεβαια στη περιπτωση αυτη που ηταν και κατευθειαν απο την σελιδα του ξενοδοχειου η κρατηση δεν με πηραν ποτε τηλεφωνο....θεωρησαν δεδομενο οτι θα το καταπιουν το λαθος τους....!Αυτα.
 

georgekallig

Member
Μηνύματα
14
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
zagreb
Ταξίδι-Όνειρο
bahamas
τελικα μαλλον ισχυει κανονικα η κρατηση δεν μπορουσαν να μου κανουν τιποτα.μαλιστα χρειαστικε να κανω και αλλαγη σε ενα ονομα και μου την καναν κανονικα.το αλλο σαβαττο ειναι το ταξιδι,για να δουμε.σας ευχαριστω ολους.
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Ωραίος. Εσένα περίμενα για να κάνω κι εγώ την πρώτη μου κράτηση από το hotelsclick.
Για να δούμε...
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.214
Μηνύματα
883.820
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom