Ryanair ακυρωση πτησεων με ryanair

taver

Member
Μηνύματα
12.497
Likes
29.134
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Εννοειται πως οχι.
Εμένα η ryan (ο ταξιδιωτικός της πράκτορας στο airtickets) μου πρότεινε να ταξιδέψω σε άλλους προορισμούς όπως Βαρκελώνη,Μιλάνο, Βρυξέλλες κτλ) ή τα χρήματα πίσω. Διαλέγω τα χρήματα πίσω. Και απο εκεί βλέποντας κ κάνοντας. Δε με ενδιαφέρει αν είναι χαμηλού κόστους ή οχι, εγώ μόνο με οικονομικά εισητήρια μπορώ να κάνω ένα ταξίδι. Τι να κάνουμε?? Δε μας παίρνει όλους να πετάμε με regular
Sorry, σε δυο διαδοχικά posts γράφεις δυο αντιδιαμετρικά αντίθετες απαντήσεις. Τι από τα 2 ισχύει (ή σε ποιά περίπτωση ισχύει το μεν και σε ποιά το δέ)?
 

kimigaz

Member
Μηνύματα
55
Likes
5
Sorry, σε δυο διαδοχικά posts γράφεις δυο αντιδιαμετρικά αντίθετες απαντήσεις. Τι από τα 2 ισχύει (ή σε ποιά περίπτωση ισχύει το μεν και σε ποιά το δέ)?
Έχεις απόλυτο δίκιο. Είχα γράψει στις πρώτες σελίδες του ποστ τι μου έτυχε.
Δεν παίρνεις τα χρήματα σου πίσω όταν σου έρχεται να ακυρώσεις εσύ τα εισιτήρια σου επειδή το μετανιώνεις κτλ.
Τα παίρνεις (στην περιπτωση μου τουλάχιστον) όταν η αεροπορική ακυρώσει την πτήση και δε σε ενημερώσει 2 βδομάδες πριν την ημερομηνία αναχώρησης.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.309
Likes
5.065
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Φίλε Traveller είναι στη μέση το airtickets δεν ξέρω αν αυτό κάνει τη διαφορά, αλλά μου επιστρέφεται κανονικά όλο το ποσό.
Τι να το κάνω όλο το ποσό (ειδικά αν είναι 10 ή 20 ευρώ) μερικές μέρες πριν ταξιδέψω άμα έχω κλείσει την άδεια μου, έχω κάνει τις κρατήσεις μου σε ξενοδοχεία, έχω κάνει κρατήσεις και για άλλες ενδιάμεσες πτήσεις, έχω στείλει την πεθερά μου για ιαματικά και μου ακυρώνεται το ταξίδι?:D
 

evita.gr

Member
Μηνύματα
22
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ
Ταξίδι-Όνειρο
BORA BORA!!!
Καλησπέρα,
είχαμε κλείσει και εμείς με την Ryan για Βουδαπέστη στις 11 Κυριακή με 14, από πρακτορείο και αλλάξαμε τελικά τις ημερομηνίες για τις 18 με 21 λόγω της ακύρωσης, άντε να δούμε...οι τιμή που είχαμε κλείσει τα εισιτήρια τότε ήταν 30Ε το άτομο, σήμερα που κοίταξα στην σελίδα της Ryan η τιμή της πτήσης στις 18-3 είναι στα 160Ε!!! Ευτυχώς όμως για τους επιβάτες που ακυρώθηκαν οι πτήσεις τους αν αποφασίσουν να πετάξουν στις 18 η τιμή παραμένει ίδια με την αρχική, δηλαδή δεν θα πληρώσουμε καμία διαφορά απ τα αρχικά 30Ε που δώσαμε! Θα πάει κανείς τότε????
 

kavou

Member
Μηνύματα
23
Likes
2
Καλησπέρα,
είχαμε κλείσει και εμείς με την Ryan για Βουδαπέστη στις 11 Κυριακή με 14, από πρακτορείο και αλλάξαμε τελικά τις ημερομηνίες για τις 18 με 21 λόγω της ακύρωσης, άντε να δούμε...οι τιμή που είχαμε κλείσει τα εισιτήρια τότε ήταν 30Ε το άτομο, σήμερα που κοίταξα στην σελίδα της Ryan η τιμή της πτήσης στις 18-3 είναι στα 160Ε!!! Ευτυχώς όμως για τους επιβάτες που ακυρώθηκαν οι πτήσεις τους αν αποφασίσουν να πετάξουν στις 18 η τιμή παραμένει ίδια με την αρχική, δηλαδή δεν θα πληρώσουμε καμία διαφορά απ τα αρχικά 30Ε που δώσαμε! Θα πάει κανείς τότε????
Θα πάω εγώ με παρέα...ήμαστε 7 άτομα...ελπίζω να μην γίνει καμιά στραβή..!!! Εμείς το κλείσαμε εξ αρχής 18 - 21 Μαρτίου από Θεσσαλονίκη...!! Άντε να δούμε...!!! :)
 

kimigaz

Member
Μηνύματα
55
Likes
5
Τι να το κάνω όλο το ποσό (ειδικά αν είναι 10 ή 20 ευρώ) μερικές μέρες πριν ταξιδέψω άμα έχω κλείσει την άδεια μου, έχω κάνει τις κρατήσεις μου σε ξενοδοχεία, έχω κάνει κρατήσεις και για άλλες ενδιάμεσες πτήσεις, έχω στείλει την πεθερά μου για ιαματικά και μου ακυρώνεται το ταξίδι?:D
χαιρω πολυ! ασε παθαμε κ εμείς τετοια νίλα..
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.313
Likes
1.419
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Καλησπέρα,
είχαμε κλείσει και εμείς με την Ryan για Βουδαπέστη στις 11 Κυριακή με 14, από πρακτορείο και αλλάξαμε τελικά τις ημερομηνίες για τις 18 με 21 λόγω της ακύρωσης, άντε να δούμε...οι τιμή που είχαμε κλείσει τα εισιτήρια τότε ήταν 30Ε το άτομο, σήμερα που κοίταξα στην σελίδα της Ryan η τιμή της πτήσης στις 18-3 είναι στα 160Ε!!! Ευτυχώς όμως για τους επιβάτες που ακυρώθηκαν οι πτήσεις τους αν αποφασίσουν να πετάξουν στις 18 η τιμή παραμένει ίδια με την αρχική, δηλαδή δεν θα πληρώσουμε καμία διαφορά απ τα αρχικά 30Ε που δώσαμε! Θα πάει κανείς τότε????

τελικα πας με την ιδια τιμη αν δου ακυρωθει η πτηση, ή πληρωνεις παραπανω;;;
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Ρε παιδιά εμένα για μεταφορά της πτήσης σε άλλες ημερομηνίες μου ζητούσε 100 ευρώ έξτρα (διαφορά τιμής εισιτηρίων)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.265
Μηνύματα
885.728
Μέλη
38.946
Νεότερο μέλος
Delmary

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom