Ολλανδία αμστερνταμ που να μεινω? τι προτεινετε να δω

FAMEK

Banned
Μηνύματα
418
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
στουτγκαρδη
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
τελεια τιμη για ολλανδια μονο ναναι καθαρο και ναχει μπανιο
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Μια χαρά είναι...άκου με που σου λέω! Αν και προσωπικά, δεν έχω μείνει σε ξενοδοχείο στο Άμστερνταμ, έχουν μείνει κάποιοι γνωστοί μου εκεί και μου είπαν τα καλύτερα! ;)
 

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα και σκανδιναβια
Μια χαρά είναι...άκου με που σου λέω! Αν και προσωπικά, δεν έχω μείνει σε ξενοδοχείο στο Άμστερνταμ, έχουν μείνει κάποιοι γνωστοί μου εκεί και μου είπαν τα καλύτερα! ;)
ωραια,διβασα και γω παρα πολυ καλα σχολια και στο booking και στο tripadvisor και ειναι και 3 λεπτα απο τη leidseplein.περισσοτερα θα πω οταν γυρισω..
 

DION7

Member
Μηνύματα
151
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
που???
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η καραιβικη
τελικα νομιζω οτι ηταν πολυ καλη η επιλογη του κρασναπολσκυ. κεντρικο στην νταμ πενταστερο.με 88 ευρω με πρωινο...τι αλλο να ζητησεις....
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
Τίποτα περισσότερο.Το krasnapolsky ειναι super.Το 2007 εμεινα στα διαμερίσματά του κ ήταν φανταστικό.Ο σταθμός ειναι 10 λεπτά,η red district άλλο τόσο κ τα υπόλοιπα σε απόσταση αναπνοής.Εξάλλου όλη η πόλη ειναι περπατήσιμη.Μην παραλείψεις να πας στην έκθεση διαμαντιών απέναντι απο το van gogh museum.Επίσης η haarlem district ακούω οτι είναι ΑΛΛΟ amsterdam αλλά για αυτό ρώτα καλύτερα τον amsterdam:xmas_lol:
 

DION7

Member
Μηνύματα
151
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
που???
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η καραιβικη
επεστρεψα προχθες . μαγεια το αμσερνταμ.βροχη στην αθηνα λιακαδα στο αμστερνταμ,και χαρηκα τις βολτες
 

amsterdam

Member
Μηνύματα
814
Likes
280
Τίποτα περισσότερο.Το krasnapolsky ειναι super.Το 2007 εμεινα στα διαμερίσματά του κ ήταν φανταστικό.Ο σταθμός ειναι 10 λεπτά,η red district άλλο τόσο κ τα υπόλοιπα σε απόσταση αναπνοής.Εξάλλου όλη η πόλη ειναι περπατήσιμη.Μην παραλείψεις να πας στην έκθεση διαμαντιών απέναντι απο το van gogh museum.Επίσης η haarlem district ακούω οτι είναι ΑΛΛΟ amsterdam αλλά για αυτό ρώτα καλύτερα τον amsterdam:xmas_lol:
Θα σε μαλώσω!!!:xmas_evil:
Εγώ δεν φημίζομαι για την μνήμη μου!!:xmas_redface:
Ο dmdoc εννοεί βέβαια την Jordaan,αλλά και το Haarlem την αξίζει την επίσκεψή του!!:xmas_biggrin:

Μοναδικό τo μουσείο διαμαντιών Coster και η επίσκεψή του καθόλου χρονοβόρα εκτός αν θέλεις να αγοράσεις διαμάντια στα prive δωμάτια (κατόπιν ραντεβού).
Θα δεις τους αδαμαντοτεχνίτες να επεξεργάζονται μπροστά σου διαμάντια!!

Λες να πεταχτώ να πάρω από κει το μονόπετρο???????????
 

Phanny

Member
Μηνύματα
33
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Βιέννη
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Πολύ καλό είναι το ΟΥΑΣΙΓΚΤΟΝ (μάλλον στις πανσιόν κατατάσσετε) κάποιος οδηγός το είχε ως καλύτερο στην κατηγορία του και είναι συνεχώς γεμάτο. Πολυ καθαρό, μαρμάρινα μπάνια, οικογενειακή ατμόσφαιρα και πιάνο στην τραπεζαρία που η κυρία όταν δεν κάνει κρατήσεις παίζει. Η τιμή του (προ 4ετίας) ήταν περίπου 60Ε το δίκλινο σε μεγάλο δωμάτιο, εννοείται ως παλιό οίκημα δεν είχε ασανσερ.
 

Gloriana

Member
Μηνύματα
151
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία, Σκανδιναβία
Να ρωτήσω κάτι?
Θα ταξιδέψω για 3 μέρες στο Άμστερνταμ το Πάσχα.
Μου είπαν να προσέχω πολυ τι πίνω στις pub γιατί πολλές φορές ρίχνουν κάτι μέσα στο ποτό (και καλά ναρκωτικό).
Παίζει κάτι τέτοιο ή είναι μπούρδες?
 

amsterdam

Member
Μηνύματα
814
Likes
280
Μου είπαν να προσέχω πολυ τι πίνω στις pub γιατί πολλές φορές ρίχνουν κάτι μέσα στο ποτό (και καλά ναρκωτικό).
Παίζει κάτι τέτοιο ή είναι μπούρδες?

Σε οποιαδήποτε πόλη του κόσμου μπορεί να σου συμβεί αυτό!
Στην Ελλάδα είναι γνωστό ως το ''σιρόπι του βιασμού''.
Διάβασε και το παρακάτω link:

Προσοχή στο "σιρόπι του βιασμού" - prosochi sto siropi tou viasmou
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Πηγή Τρωκτικό... μιλάμε για εγγύηση...
Προσοχή κορίτσια... κυκλοφορούν βιαστές με σιρόπια!! Σε λίγο οι δαιμόνιοι ρεπόρτερς του Τρωκτικού θα ξεμπροστιάσουν και τους βιαστές με τις φρουτόκρεμες και τους βιαστές με τα σουβλάκια... προσοχή αν κάποιος άγνωστος σας κεράσει στο δρόμο σουβλάκι μην το φάτε απλά λουστείτε το...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.265
Μηνύματα
885.706
Μέλη
38.946
Νεότερο μέλος
Delmary

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom