Γενικά αναζήτηση γραφικου προορισμού

gabriella123

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Γαμηλιο ταξιδι
Ταξίδι-Όνειρο
Αγία Πετρούπολη
Γειά σας,
είμαι νέο μέλος. θα ήθελα αν μπορείτε να με βοηθήσετε, θελω να παω φετος το καλοκαιρι κυκλάδες, με τον αρραβωνιαστικό μου. Στο μυαλό μου έχω κάτι γραφικό και ερωτικό. Σαντορίνη δεν νομίζω πως θα μου άρεσε, δεν ξερω γιατι αλλά την εχω παρει στραβα.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.062
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Οταν λέμε ερωτικό και γραφικό κυκλαδονησι μιλάμε πρώτα από ολα για Σαντορίνη.
Η μόνη πιθανότητα να μην σου αρεσει ειναι να αποζητάς μαγευτικές παραλίες που είναι το μονο πράγμα που δεν έχει.
Αλλιώς κοίτα για καμία Φολέγανδρο, Μήλο.
 

gabriella123

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Γαμηλιο ταξιδι
Ταξίδι-Όνειρο
Αγία Πετρούπολη
ευχαριστώ dik-7. Αλλά η Σαντορίνη μου είπαν πως είναι για 3 μέρες, εμείς λέμε να πάμε για 7, και πέρα απ αυτό δεν θέλω κάτι κοσμοπολίτικο, αλλά κατι πιο γραφικό.
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία

fenia42

Member
Μηνύματα
3.890
Likes
14.560
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Κατ'εμέ η Σαντορίνη έχει ελάχιστα σημεία γραφικά και όμορφα και τα οποία βρίσκονται στην Οία. Τίποτε άλλο πέρα από ορδές τουριστών, και φτηνιάρικα μέρη που μυρίζουν αρπαχτή που ακόμα και σε γραφικότατο μέρος να μένεις δε μπορείς να τα αποφύγεις.
Προτιμώ τη Μήλο που είναι πιο γραφική και δεν έχει τόσους τουρίστες.
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti

alisaxni

Member
Μηνύματα
77
Likes
56
Επόμενο Ταξίδι
Βιέννη
Ταξίδι-Όνειρο
Ολόκληρη η υφήλιος...
Αφου δε θες Σαντορινη, κοιτα για Μηλο που ειναι αφορητα ζευγαρονησο, Αμοργο και Αστυπαλαια. Αναφη επισης γραφικη, αλλα 7 ημερες παραειναι πολλες για τετοιο μικρο νησακι.
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
το ''μου ειπαν'' δεν ειναι κριτηριο.για πολλους ελληνες και κυριως ξενους ειναι το ομορφοτερο νησι του κοσμου.αυτο δεν σημαινει οτι πρεπει να τρεξεις εκει.

αν εχεις κατι συγκεκριμενο στο μυαλο σου η αν εχεις καποια δικα σου δεδομενα αυτο θα σε οδηγησει σαυτο που θες.

απο κει και περα μια Μηλος ειναι οτι πρεπει που και γραφικη ειναι και προσφερει τις ωραιοτερες και πιο ιδιαιτερες παραλιες.και μαλιστα 7 μερες ειναι ιδανικες για να δεις τις περισσοτερες απ αυτες.
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Δεν ειναι τυχαιο οτι η Σαντορινη συγκαταλεγεται στους παγκοσμιως δημοφιλεστερους προορισμους αλλα η πικρη αληθεια ειναι οτι για να τη ζησεις οπως της αξιζει πρεπει να διαθεσεις πολλα χρηματα. Φυσικα δεν μιλαω για διαμονη ή φαγητο στο Καμαρι, η Σαλαμινα ειναι μακραν καλυτερη.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.309
Likes
5.065
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Κατ'εμέ η Σαντορίνη έχει ελάχιστα σημεία γραφικά και όμορφα και τα οποία βρίσκονται στην Οία. Τίποτε άλλο πέρα από ορδές τουριστών, και φτηνιάρικα μέρη που μυρίζουν αρπαχτή που ακόμα και σε γραφικότατο μέρος να μένεις δε μπορείς να τα αποφύγεις.
Το να περπατάς στην άκρη μιας καλδέρας ενός νησιού και να ατενίζεις ένα μισοβυθισμένο σύμπλεγμα ηφαιστείων είναι μία εμπειρία που δύσκολα μπορείς να βιώσεις σε κάποιο άλλο τόσο εύκολα προσβάσιμο μέρος του κόσμου. Εκτός και αν έχεις χρήματα για μια επίσκεψη στο Deception Island ανοικτά της Ανταρκτικής που δεν έχει ορδές τουριστών.;

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι η Σαντορίνη έχει τόσο πρωτότυπα και αρχέγονα τοπία που απαγορεύεται να μη σ' αρέσει έστω και αν κατακλύζεται από ορδές τουριστών, έστω και αν οι τιμές είναι στο Θεό, έστω και αν υπάρχει εκμετάλλευση.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.275
Μηνύματα
885.911
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom