απορια για κρατηση ξενοδοχειων!!!

JIMASL@

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Καλησπέρα σας! Είμαι σχετικά νέο μέλος και άπειρο σε σχέση με την κράτηση ξενοδοχείων μιας και έχω και μια μικρή ηλικία ...Λοιπόν! Έχω κλείσει για τον Σεπτέμβριο ένα τριήμερο για Βουδαπέστη και μόλις τώρα έκανα την κράτηση του ξενοδοχείου μου Booking.com: Hotel Emerald Suites, Budapest, Hungary - 34 Guest reviews. Book your hotel now! μέσω booking και έχω την εξής απορία: το ποσό της κράτησης θα χρεωθεί κατά την διαμονή μου στο ξενοδοχείο( γιατί έχω το περιθώριο δωρεάν ακύρωσης μέχρι και τέσσερις ημέρες πριν από την άφιξη μου) από την κάρτα μου ή απλά η κάρτα χρησιμεύει ως εγγύηση και θα πληρώσω εγώ κατά την αναχώρηση μου με μετρητά;


Περιμένω απαντήσεις!:):):)
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.083
Likes
2.497
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
To δεύτερο ισχύει, πληρώνεις το ξενοδοχείο φεύγοντας. Τουλάχιστον όσες φορές έκλεισα εγώ αυτό συνέβη. Νομίζω η επιλογή συνήθως είναι δική σου πως θα πληρώσεις, είτε με πιστωτική ή με μετρητά. Όσον αφορά το booking.com η πιστωτική μέχρι να πας χρησιμεύει ως εγγύηση.

Καλά να περάσεις!
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.711
Likes
6.345
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
εμένα μου ζητούσαν και πλήρωνα με την άφιξη. κι όπως είπε η ταξιδιάρα με κάρτα ή μετρητά.
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.083
Likes
2.497
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Ναι, εγώ πήγα Βουδαπέστη αλλά μπορώ να πω πως δε μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση, μόνο ο Λόφος των Ψαράδων μου άρεσε.. Φυσικά, γούστα είναι αυτά. Ίσως να φταίει που είχε προηγηθεί λίγες μέρες πριν η Πράγα και μου φάνηκε πολύ "λίγη" η Βουδαπέστη..

Αλλά από άλλους έχω ακούσει ότι ξετρελάθηκαν. Οπότε, ελπίζω να ισχύσει αυτό για σένα!
 

JIMASL@

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Αλήθεια; Ελπίζω να μου αρέσει γιατί είναι και η πρώτη φορά που επισκέπτομαι χώρα της κεντρικής Ευρώπης και δεν θα ήθελα σε καμία περίπτωση να μου αφήσει μια κακή εντύπωση! :)
 

vasnikos

Member
Μηνύματα
37
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
αιγυπτος
Ταξίδι-Όνειρο
νεα υορκη
Παιδια καλημερα αρχηκα.και εγω με τν σειρα εκλεισα ενα ξενοδοχειο Χωρις δυνατοτητα ακυρωσης.τ λεφτα δν αφαιρεθηκαν απο τν λογαριασμο μ,σ περιπτωση π δν παω πως πληρωνεται το ξενοδοχειο αφου απλα εχει τσεκαρει αν υπαρχει ο λαγαριασμος;και κατι ακομα με visa μπορεις ν πληρωσεις η χρειαζεται μετρητα;
 

joss

Member
Μηνύματα
524
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Αγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
Πολλα...
Παιδια καλημερα αρχηκα.και εγω με τν σειρα εκλεισα ενα ξενοδοχειο Χωρις δυνατοτητα ακυρωσης.τ λεφτα δν αφαιρεθηκαν απο τν λογαριασμο μ,σ περιπτωση π δν παω πως πληρωνεται το ξενοδοχειο αφου απλα εχει τσεκαρει αν υπαρχει ο λαγαριασμος;και κατι ακομα με visa μπορεις ν πληρωσεις η χρειαζεται μετρητα;
κατ αρχας σε παρακαλω γραφε με ολοκληρες λεξεις. Δεν εχουμε διαθεση να αποκρυπτογραφουμε καθε συντμηση - ειναι κουραστικο ειδικα στο τελος της ημερας.

Αν εκλεισες χωρις δυνατοτητα ακυρωσης τοτε αν δεν πας θα σου τραβηξουν τα λεφτα γιατι το δωματιο θεωρειται ως κλεισμενο και δεν μπορουν να το δωσουν αλλου. Φυσικα και μπορεις να πληρωσεις με VISA ή αλλες πιστωτικες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.302
Μηνύματα
887.263
Μέλη
38.969
Νεότερο μέλος
Angeloti55

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom