Αυστρία Ισπανία βιέννη ή βαρκελώνη

panosast

Member
Μηνύματα
320
Likes
34
βλέποντας την πρόσφορα της aegean μου άνοιξε η όρεξη αλλα είμαι σε δίλημα ανάμεσα στην βαρκελώνη και στην βιέννη ξέρω οτι η βαρκελώνη είναι νεανική πόλη και έχω ακούσει τα καλύτερα για αυτή αλλά για την βιέννη πολύ φοβάμαι οτι δεν είναι για την ηλικία μου (23) ολο για παλάτια διαβάζω και για όπερες εντάξει σε ενα παλάτι να πάω καλα για όπερα δεν το συζητάω ούτε απέξω ποιά η γνώμη σας τι να προτιμήσω?
 

mariaan

New Member
Μηνύματα
1
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
παντου
Ταξίδι-Όνειρο
σκωτια

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Εγώ που είμαι στην ηλικία σου, σου λέω Βιέννη...
Τι να πας να κάνεις στη Βαρκελώνη. Τα χουμε πει. Υπερτιμημέμη.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.496
Likes
29.130
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
βλέποντας την πρόσφορα της aegean μου άνοιξε η όρεξη αλλα είμαι σε δίλημα ανάμεσα στην βαρκελώνη και στην βιέννη ξέρω οτι η βαρκελώνη είναι νεανική πόλη και έχω ακούσει τα καλύτερα για αυτή αλλά για την βιέννη πολύ φοβάμαι οτι δεν είναι για την ηλικία μου (23) ολο για παλάτια διαβάζω και για όπερες εντάξει σε ενα παλάτι να πάω καλα για όπερα δεν το συζητάω ούτε απέξω ποιά η γνώμη σας τι να προτιμήσω?
Τι θα πει "δεν είναι για την ηλικία σου"? Μη μπαίνεις σε ηλίθια κλισέ. Ποιά είναι τα ενδιαφέροντά σου? Τι αρέσει σε εσένα? Αυτά είναι που πρέπει να κοιτάς... Και η Βιέννη έχει απ' όλα.... Άσε που για την εποχή της προσφοράς η Βαρκελώνη είναι πάτος (σε σχέση με το πως είναι άλλες εποχές)....
 

panosast

Member
Μηνύματα
320
Likes
34
η αλήθεια είναι πως την βαρκελώνη όπως την έχω δει στο google δεν με τρελένει και σίγουρα η εποχή της προσφοράς δεν είναι και η καλύτερη για μια παραλιακή πόλη θα προτιμούσα μαϊο-ιούνιο και σεπτέμβριο καλύτερα.Απο ηβιρική απο τις μεγάλες πόλεις στην λισαβώνα και στο πόρτο θα πήγαινα με κλειστά μάτια..τώρα μάλλον με βλέπω για βιέννη η αλήθεια βέβαια είναι πως έχω και μια προτίμηση στις χώρες της κεντρικής ευρώπης.
 

mariap.

Member
Μηνύματα
110
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
ΛΟΝΔΙΝΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
η βιέννη είναι υπέροχη και όσοι την έχουν επισκεφθεί θέλουν να την επισκεφθούν ξανά
κι εγώ θέλω να πάω βαρκελώνη αλλά όχι μες το κατακαλόκαιρο που έχει πολυ υγρασία, επίσης έχω ακούσει πως είναι αρκετά βρώμικη πόλη
όσο για την όπερα δεν έχει να κάνει με ηλικίες, για ξενάγηση θα πας δεν είναι απαραίτητο να παρακολουθήσεις παράσταση
επίσης στα θερινά ανάκτορα της σίσσυ μπορείς να καθήσεις όλη μέραμ αφού οι κήποι του παλατιού είναι ατελείωτοι ( και έχει και ζωολογικό κήπο :)
 

tsikarita

Member
Μηνύματα
91
Likes
12
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ_ΚΟΥΒΑ
τον δεκέμβρη πήγαμε στην Βιέννη με το αγόρι μου και περάσαμε καταπληκτικά..είναι απίστευτα όμορφη περπατιέται εύκολα και έχει πολλά μέρη να επισκευτείς...από όπερες μπαράκια και ότι άλλο τραβάει η ψυχή σου είναι καθαρά θέμα γούστου και όχι θέμα ηλικίας(και εμείς είμαστε 20 χρονών)...
 

tsikarita

Member
Μηνύματα
91
Likes
12
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ_ΚΟΥΒΑ
καμία απολύτως σκέψη...εμείς είχαμε δώσει σχεδόν τα διπλάσια για βιέννη στα αεροπορικά..
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.725
Likes
11.624
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Κι εγώ Βιέννη θα έλεγα! Μοναδική, όπως όλη η Αυστρία!

Δε νομίζω ότι είναι ζήτημα ηλικίας, αλλά προτιμήσεων! Βιέννη πήγα στα 19, Βαρκελώνη στα 21, την 1η θέλω πολύ να την επισκεφτώ, για την 2η μου είναι τελείως αδιάφορο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.256
Μηνύματα
885.309
Μέλη
38.934
Νεότερο μέλος
msayath

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom