Τσεχική Δημοκρατία βοηθήστε με !!!!!!!!!!!!!!!

ireneee3

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
γεια σας παιδιά ειμαι καινουργιο μέλος και θα ηθελα να μου πειτε τη γνωμη σας..θελω να παω τωρα τα χριστουγεννα καποια εκδρομη συγεκριμενα στην Πράγα , δεν εχω κλείσει ακομα κατι γιατι σκεφτομαι ακομα το μερος..μπορειτε να μου προτείνετε εσείς κάποιο καλύτερο γι αυτή την εποχή? και οικονομικο σχετικα. θα ήθελα να ειναι με τρενο αλλά και παλι δε γνωρίζω αν γίνετε και δεν ξέρω κανένα πρακτορείο να διοργανώνει ταξίδι στην Ευρώπη με τρένο και με γκρουπ:xmas_eek:
 

nefelh55

Member
Μηνύματα
33
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
Sofia
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνια
γεια σου! μια πολυ δημοφιλης εναλλακτικη το χειμωνα ειναι to bansko στην βουλγαρια οπου εχει και χιονοδρομικο κεντρο. επειδη ειναι στη βουλγαρια ειναι σχετικα φθηνα και παει με πουλμαν απο Αθηνα και θεσσαλονικη. Κανε μια αναζητηση στο διαδικτυο και δες. Παντως ομαδικες εκδρομες με τρενο δεν νομιζω να γινονται.
 

ireneee3

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
ναι το σκέφτηκα και για Βουλγαρία στην περίπτωση που δεν θα είμαι τόσο άνετα οικονομικά.. αλλά θέλω πολύ Πράγα να πάω έχω ακούσει είναι υπέροχα τα Χριστούγεννα. το θέμα είναι να βρω και ένα καλό ταξιδιωτικό πρακτορείο στη Θεσσαλονίκη πιο συγκεκριμένα που να διοργανώνει σωστά τις εκδρομές και όχι ότι να ναι..και ας είναι και με αεροπλάνο και όχι με τρένο :xmas_cheesygrin:
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Καλως ηρθες!Ναι η Πραγα ειναι καλος προορισμος για Χριστουγεννα..με πολυ κοσμο βεβαια!
Αλλη φθηνη επιλογη ειναι και η Βουδαπεστη.
Πρακτορεια στην Θεσσσαλονικη δεν γνωριζω .Ειναι και λιγο αργα για να κλεισεις μονη σου αεροπορικα και χοτελ.Ωστοσο κανε μια αποπειρα στο www.skyscanner.com και στο www.expedia.com h www.booking.com

Ο Ζορπιδης στην Θεσσαλονικη διοργανωνει οικονομικες εκδρομες στην Πραγα και αεροπορικως και με πουλμαν -εχω δει.
Τωρα δεν εχω ακουσει παντα θετικα σχολια ,αλλα δεν εχω εμπειρια.
Υπαρχουν πολλα μελη απο Θεσ/κη που θα ξερουν περισσοτερα.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.723
Likes
14.824
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
το καλύτερο κατα τη γνώμη μου για Πράγα η Βουδαπεστη απο Θεσ/νίκη είναι το
Budapest tour, αλλα σε αυτές τις πόλεις πας και μόνη σου πολύ εύκολα αρκεί να βρείς εισητήρια αυτή τη περίοδο.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Ειναι λιγο τελευταια στιγμη?Θα βρει?
Το φοβαμαι λιγο το θεμα.
Η ουγγρικη Μalev ειχε βαλει καποιες προσφορες και για τις γιορτες.
Ας ριξει μια ματια.
 

Giristroula

Member
Μηνύματα
723
Likes
348
Επόμενο Ταξίδι
κάτσε να μαζώξω κάνα χρήμ
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα, Ιαπωνία
Μπα τέτοια εποχή θα βρει εισιτήρια Business Class μόνο!
Μπες στο νετ και βάλε στην αναζήτηση την πόλη που θες να επισκεφτείς και θα βγάλει διάφορα προγράμματα που κάνουν ταξιδιωτικά πρακτορεία, σύγκρινέ τα και βρες αυτό που σου ταιριάζει.Η Πράγα είναι ένας κοντινός προορισμός που ειδικά τώρα τις γιορτές επισκέπτονται όλα τα πρακτορεία.
 

ireneee3

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
ευχαριστώ παιδιά για τις πληροφορίες θα το ψάξω καλύτερα αν και είδα κάποιες εκδρομές στο ζορμπίδι με λεωφορείο για βιέννη πράγα Βουδαπέστη σε πολύ καλή τιμή για 7 μέρες αλλά είναι οδικός.. τουλάχιστον θα περάσουμε από διάφορα μέρη εκτός από αυτά της εκδρομής :xmas_biggrin:
 

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Καλά, σκέψου το καλά-καλά όμως, έ?
Και μετά ψάξτο λίγο και ύστερα ξανασκέψου το, πάλι καλά-καλά.
Μπες στο νόημα και ψάξτο λίγο ακόμα.
Α, και μη ξεχάσεις να το ξανασκεφτείς.
Πότε είπαμε ότι θέλεις να πας στην Πράγα? Τα Χριστούγεννα?
Του 2011 να υποθέσω...
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Καλά, σκέψου το καλά-καλά όμως, έ?
Και μετά ψάξτο λίγο και ύστερα ξανασκέψου το, πάλι καλά-καλά.
Μπες στο νόημα και ψάξτο λίγο ακόμα.
Α, και μη ξεχάσεις να το ξανασκεφτείς.
Πότε είπαμε ότι θέλεις να πας στην Πράγα? Τα Χριστούγεννα?
Του 2011 να υποθέσω...
Εξυπνάδες.... Τι είδους απάντηση είναι αυτή? Γιατί δεν της λες καθαρά της κοπέλας αυτό που θες να πεις? Νέα είναι στο φόρουμ, βοήθεια ζητάει...
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.029
Likes
12.137
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Καλά, σκέψου το καλά-καλά όμως, έ?
Και μετά ψάξτο λίγο και ύστερα ξανασκέψου το, πάλι καλά-καλά.
Μπες στο νόημα και ψάξτο λίγο ακόμα.
Α, και μη ξεχάσεις να το ξανασκεφτείς.
Πότε είπαμε ότι θέλεις να πας στην Πράγα? Τα Χριστούγεννα?
Του 2011 να υποθέσω...
Ενοειται θα το ξανασκεφτει, αφου ετσι το θελει. Τα πρακτορεια εχουν πολλες αδειες θεσεις, ακομη και για τους φθηνους προορισμους.
Δεν υπαρχει λογος να πιεστει να αποφασισει αμα δεν μπορει...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.439
Μέλη
38.896
Νεότερο μέλος
η μεγάλη η ζωή

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom