Αυστρία βοηθεια για ξενοδοχειο στη βιεννη

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.613
Likes
12.436
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Αν ενας τουριστικπς οδηγος προτεινει το χ εστιατοριο να φαω δε μπορω να τον ρωτησω αν θαχει ωραια θεα η κατι αλλο που ισως θελω να ρωτησω. Ενω σενα φορουμ μπορω να το κανω.αυτη ειναι κ η αξια του φορουμ.
Κι όμως οι σοβαροί τουριστικοί οδηγοί θα σου πούνε ό,τι αξίζει στο εστιατόριο συμπεριλαμβανομένου και της θέας ή κάτι περίεργο ή κάτι να αποφύγεις σε αυτό. Πάρε έναν πρόσφατο (ξενόγλωσσο) οδηγό με λίγες εικόνες.

Από εδώ θα πάρεις κάποιες ιδέες
http://www.travelstories.gr/%E3%E5%ED%E9%EA%DC-%F0%E5%F1%DF-%F4%E1%EE%E9%E4%E9%FE%ED/29-%F4%E1%EE%E9%E4%E9%F9%F4%E9%EA%EF%DF-%EF%E4%E7%E3%EF%DF-%EA%E1%E9-%EB%EF%E9%F0%DC-%E2%EF%E7%E8%DE%EC%E1%F4%E1-%F4%E1%EE%E9%E4%E9%FE%ED.html
άρχισε το διάβασμα από το τέλος.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Και μέσα στο forum υπάρχουν πολλές πληροφορίες και προτάσεις, καθώς και ταξιδιωτικός οδηγός.
Ξεκίνα αμέσως το διάβασμα.;)

Ταξιδιωτικός οδηγός:
Βιέννη - Το Ελληνικό Forum για Ταξίδια

Πληροφορίες και προτάσεις μελών θα βρεις στην παρακάτω ενότητα:
Ευρώπη - Το Ελληνικό Forum για Ταξίδια

Και στις ταξιδιωτικές ιστορίες, τις οποίες θα βρεις εδώ:
http://www.travelstories.gr/glossary/17833-%E1%F5%F3%F4%F1%DF%E1.html
 

hamurabi

Member
Μηνύματα
246
Likes
13
Anny,σευχαριστω πολυ για τα λινκς,εριξα διαβασμα ωρων!
Εχω ομως δυο αποριες...
1.υπαρχουν καφετεριεε ή εστιατορια πουναναι μεστο δουναβη? Δηλαδη ναχω θεα τον ποταμο ακριβως μπροστα μου?
2.θα κατσω βιεννη 5μιση μερες γεματες. Αν εκανα μια ημερησια εκδρομη ναταν μπρατισλαβα ή σαλτσμπουργκ? Υποψην μαρεσουν διαδρομες με τραινο σε δαση,χωριουδακια,ποταμακια κτλ
3.μεσα ιανουαριου που θα παω θα μπορω να κανω βολτα μεσα στο δουναβη με καραβακι? Αν ναι απο που το περνω?

Ευχαριστω πολυ κ παλι!
 
Μηνύματα
115
Likes
118
Επόμενο Ταξίδι
πού;;
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ιταλίας
1. Η Βιέννη δεν είναι η πόλη που θα πας για να ευχαριστηθείς το Δούναβη. Αν θέλεις βόλτα στις όχθες του Δούναβη, θα πρέπει να πας Βουδαπέστη. Τον Δούναβη τον βλέπεις στη Βιέννη αλλά δεν είναι τόσο γραφικός όσο φαντάζεσαι.
2. 5μιση μέρες είχα μείνει κι εγώ στη Βιέννη και δε μου έφταναν για να χορτάσω τη μαγεία της πόλης. Το Σάλτσμπουργκ απέχει 3 ώρες, ,η Μπρατισλάβα από όσο ξέρω είναι πιο κοντά αλλά εγώ θα σου πρότεινα να μείνεις στη Βιέννη όλες τις μέρες.
 

black mamba

Member
Μηνύματα
297
Likes
84
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα (!!!)
Ταξίδι-Όνειρο
ΗΠΑ
Για θέα προς το Δούναβη και τη Βιέννη γενικά θα πρότεινα το Donauturm. Είναι κάτι σαν τον Πύργο του ΟΤΕ της Θεσσαλονίκης. Γυρνάει γύρω και γύρω και απολαμβάνεις θέα προς όλες τις κατευθύνσεις. Στα μείον του ότι είναι λίγο απομακρυσμένη η περιοχή (φτάνεις βέβαια με συγκοινωνία) και το γεγονός ότι έχει εισιτήριο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.880
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom