Ολλανδία βοηθεια για πολεις και χωρια γυρω απο το αμστερνταμ

MIKE21

Member
Μηνύματα
39
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
αμστερνταμ ξανα
Ταξίδι-Όνειρο
μεξικο
καλησπερα σε ολους.ειμαι ακομα νεος και μπερδευομαι με το σαιτ.λοιπον επειδη εκλεισα τα εισητηρια για ολλανδια,ζηταω βοηθεια και πληροφοριες για πολεις και χωρια εκτος αμστερνταμ στα οποια θελω να αφιερωσω δυο μερες.μαλλον δε θα εχω αυτοκινητο οποτε οι μετακινησεις θα γινονται με συγκοινωνια
 

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
854
Likes
789
Delft, ομορφο, μικρο, γραφικο.. περιπου μια ωρα με το τρενο (απο Amsterdam)..

Rotterdam, πολη, οχι ιδιατερα γραφικη αλλα με ενδιαφερουσα συγχρονη αρχιτεκτονικη.. περιπου δυο ωρες με το τρενο..
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.905
Likes
14.714
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Ουτρεχτη πάση θυσία my friend
 

MIKE21

Member
Μηνύματα
39
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
αμστερνταμ ξανα
Ταξίδι-Όνειρο
μεξικο
ευχαριστω πολυ.ουτρεχτη σιγουρα θα παω για δυο μερες φενια,ψαχνω το τριτο μερος που μαλλον θα ειναι η χαγη,μαλλον ομως
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.905
Likes
14.714
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Χαγη,ναι. Κι εγώ αυτό θα έκανα.
 

anikoum

Member
Μηνύματα
54
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Κυανή Ακτή
Ταξίδι-Όνειρο
Ο κόσμος όλος
Χάγη ωραία, αλλά Delf είναι πανέρμορφα!!!
 

DiTravel

Member
Μηνύματα
114
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου...
Όταν είχαμε πάει εμείς είχαμε αφιερώσει 2 μέρες εκτός Amsterdam. Την πρώτη πήγαμε στη Χάγη για μια γρήγορη βόλτα.Συνεχίσαμε για Zeeland που είδαμε τα φράγματα και φεύγοντας σταματήσαμε για καφέ στην Brielle, ένα καταπληκτικό χωριό. Αυτή η εκδρομή ήταν καταπληκτική εμπειρία αλλά νομίζω ότι γίνεται μόνο με αυτοκίνητο. Εμείς είχαμε νοικιάσει βανάκι γιατί είμασταν και πολλοί!!!
Τη δεύτερη μέρα πήγαμε στα χωριά Marken Volendam και Edam. Ήταν απλά καταπληκτικά!Αυτό που λες ας με ξεχάσει κάποιος για πάντα εδώ!!!Αν κι εκεί πήγαμε με το ενοικιαζόμενο, νομίζω ότι έχει πολύ τακτικά συγκοινωνίες για κει από το Amsterdam. Και είναι παρα πολύ κοντά. Όπως και να 'χει καλά να περάσεις!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.261
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Νομιζω οτι θα ειναι ωραια εμπειρια γενικοτερα να παει κανεις στα σημεια που ειναι τα φραγματα κ η σταθμη του νερου ειναι ψηλοτερα απο το εδαφος ..αυτο για το οποιο δηλ λεγονται Κατω Χωρες.
 

MIKE21

Member
Μηνύματα
39
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
αμστερνταμ ξανα
Ταξίδι-Όνειρο
μεξικο
λοιπον το προγραμμα βγηκε,τρεις μερες αμστερνταμ,δυο μερες ουτρεχτη και τις αλλες δυο η προς βορεια(marken,volendam.edam) η δυτικα χαγη και ντελφ.Αν εχω αυτοκινητο θα γινουν και τα δυο.θα ηθελα να μου πει οποιος η οποια γνωριζει την αποσταση χαγη-ντελφ με συγκοινωνια
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.298
Μηνύματα
887.202
Μέλη
38.967
Νεότερο μέλος
plg-12

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom