βοηθεια για το επομενο ταξιδι

ELENH1974

Member
Μηνύματα
34
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
punta cana
Ταξίδι-Όνειρο
νεα υορκη
γεια σας.οπως εχω ξαναπει μου αρεσουν τα εξωτικα. κανω ενα τετοιο ταξιδι αν αντεχω φυσικα πλεον και οικονομικα.εχω παει μπαλι ταυλανδη κενυα μαυρικιο και περυσι πηγα δομινικο και επαθα πλακα. τι πιστευετε οτι μπορει να με καλυψει πλεον?δεχομαι συμβουλες γιατι δεν θελω να πηγαι νω στα ιδια μερη.ευχαριστω εκ των προτερων
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.150
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
τι πιστευετε οτι μπορει να με καλυψει πλεον?
Ελενη Καλως ηρθες. Δεν μας λες και πολλα πραγματα για το τι σου αρεσει κι ειναι δυσκολο να μαντεψουμε τι μπορει να σε καλυψει... (καλα για μερικους μπορει να ειναι και ευκολο, δεν βαζω το χερι μου στη φωτια). Εγω εχω κανει απειροελαχιστα εξωτικα ταξιδια αλλα στο φορουμ εχουν γραφτει πολλες ομορφες ιστοριες σε τετοιους προορισμους. Αν αρχισεις να τις διαβαζεις σιγουρα θα βρεις μερη που θα σε εντυπωσιασουν και θα ειναι ικανα να σε καλυψουν για τα επομενα ταξιδια σου.

ΥΓ Συμφωνα με ανεπισημες στατιστικες που κρατω απ' το φορουμ, πιο εξωτικα απο την Τοσκανη δεν υπαρχει πουθενα στη γη!
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.532
Likes
8.112
Λοιπον Ελενη, βλεπω οτι εχουμε κοινα γουστα στα ταξιδια... εχοντας παει σε ολα αυτα που αναφερεις και εχοντας παθει πλακα με Δομηνικο, θα σου ελεγα να πας Κουβα ή Ινδια... ανεπαναληπτες εμπειριες και τα 2 ταξιδια... Απο μερη που δεν εχω παει και ονειρευομαι (και αν οντως εχουμε τα ιδια γουστα οπως υποψιαζομαι) Μεξικο, Περου και Τζαμαικα!!!
 

ELENH1974

Member
Μηνύματα
34
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
punta cana
Ταξίδι-Όνειρο
νεα υορκη
οχι απλωσ εχουμε τα ιδια γουστα αλλα ταυτιζομαστε,σκεφτομουν τζαμαικα μεξικο και ολα τα παραπανω .απλωσ επειδη ειναι ταξιδι και ξεκουρασησ θελω και λιγο χλιδα και λιγο εκδρομεσ αντε δυο και αραγμα κατω απο τεραστιου φοινικεσ . η ινδια το εχει αυτο?
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.532
Likes
8.112
οχι απλωσ εχουμε τα ιδια γουστα αλλα ταυτιζομαστε,σκεφτομουν τζαμαικα μεξικο και ολα τα παραπανω .απλωσ επειδη ειναι ταξιδι και ξεκουρασησ θελω και λιγο χλιδα και λιγο εκδρομεσ αντε δυο και αραγμα κατω απο τεραστιου φοινικεσ . η ινδια το εχει αυτο?

Στα μερη που κινηθηκα εγω -Ρατζασταν- ουτε φοινικες ουτε αραγμα ειχε, αλλα πιστεψε με ειναι ενα ταξιδι που δεν βγαινει στιγμη απο το μυαλο μου... ειναι ισως το πιο "δυνατο" ταξιδι που εχω κανει απο αποψη εικονων και συναισθηματων που βιωσα. Αν ωστοσο θες οπωσδηποτε αραγμα και φοινικες στο προγραμμα σου να κινηθεις στο νοτο, κεραλα, γκοα κ.λ.π.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.150
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Μεξικο ειναι τελεια αλλα ειναι κριμα να το χαραμισεις πηγαινοντας μονο για μπανια. Εχει πολυ ομορφα μερη η χωρα και θελει τρεξιμο. Φανταζομαι τα ιδια θα ισχυουν και για την Ινδια που δεν εχω παει. Ισως θα ηταν καλυτερα να πηγαινες σε καποιο μικρο νησι που δεν εχει και πολλα πραγματα να δεις περα απο φοινικες, ασπρη ψιλη αμμο και κρυσταλλινα νερα.
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.153
Likes
14.451
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
οχι απλωσ εχουμε τα ιδια γουστα αλλα ταυτιζομαστε,σκεφτομουν τζαμαικα μεξικο και ολα τα παραπανω .απλωσ επειδη ειναι ταξιδι και ξεκουρασησ θελω και λιγο χλιδα και λιγο εκδρομεσ αντε δυο και αραγμα κατω απο τεραστιου φοινικεσ . η ινδια το εχει αυτο?
Στην Ινδία δεν πας για ξεκούραση, εκτός αν την αράξεις στη Γκόα. Αλλά τότε τι Ινδία θα έχεις δει; Εκεί πας να γυρίσεις, να δεις, να ακούσεις, να μυρίσεις. Η Ινδία είναι ένας κόσμος μόνη της. Κι έχει τόσα πολλά να δεις που δεν εξαντλούνται σε ένα ταξίδι. Τώρα χλίδα ή μπίχλα αυτό είναι θέμα πορτοφολιού... Για αρχή συνιστώ ένα Ρατζαστάν που είναι κλασσικό, ρομαντικό (ειδικά η Udaipur), πολύ ενδιαφέρον... αλλά κοκοφοίνικες και παραλίες...γιοκ!
Επειδή φοβάμαι ότι δεν έχουμε κοινά γούστα για να υποβάλω προτάσεις, θα σε διαφωτίσουν καλύτερα οι προλαλήσαντες.
 

ganlayer3

Member
Μηνύματα
165
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΝΩΣΤΟ
Ταξίδι-Όνειρο
MANADO - INDONESIA
γεια σας.οπως εχω ξαναπει μου αρεσουν τα εξωτικα. κανω ενα τετοιο ταξιδι αν αντεχω φυσικα πλεον και οικονομικα.εχω παει μπαλι ταυλανδη κενυα μαυρικιο και περυσι πηγα δομινικο και επαθα πλακα. τι πιστευετε οτι μπορει να με καλυψει πλεον?δεχομαι συμβουλες γιατι δεν θελω να πηγαι νω στα ιδια μερη.ευχαριστω εκ των προτερων
Εαν κρινω απο τους προορισμους που εχεις παει εγω θα προτεινα. Φιλιππινες, Μαλαισια ή Ζανζιβαρη. Ταιριαζουν στο προφιλ του εξωτικου με τους φοινικες, βλαστηση, λευκες παραλιες, κοραλια και ολιγον πολιτισμο.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.497
Likes
29.133
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
οχι απλωσ εχουμε τα ιδια γουστα αλλα ταυτιζομαστε,σκεφτομουν τζαμαικα μεξικο και ολα τα παραπανω .απλωσ επειδη ειναι ταξιδι και ξεκουρασησ θελω και λιγο χλιδα και λιγο εκδρομεσ αντε δυο και αραγμα κατω απο τεραστιου φοινικεσ . η ινδια το εχει αυτο?
Αν θες πραγματική ξεκούραση, ίσως την ψάχνεις με το λάθος τρόπο. Το υπερεντατικό ταξίδι, με ελάχιστο ως μηδέν άραγμα, επειδή ακριβώς σε κρατάει σε εγρήγορση για να επεξεργαστείς αυτά που βλέπεις/νιώθεις/..., απομακρύνει το μυαλό σου από τα καθημερινά και σε ξεκουράζει πνευματικά πολύ περισσότερο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.262
Μηνύματα
885.529
Μέλη
38.943
Νεότερο μέλος
MelinaK

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom