Ηνωμένο Βασίλειο διαμονη στο λονδινο

marag

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
λονδινο
Ταξίδι-Όνειρο
θιβετ
Καλησπερα! Σκεφτομαστε προς τελη Ιανουαριου να ταξιδεψουμε με τον αντρα μου στην επετειο μας (το κανουμε καθε χρονο τετοια μερα, ωραια αφορμη για ταξιδια ε??) στο Λονδινο. Ειναι η πρωτη μας φορα εκει και θα ηθελα να ρωτησω το εξης:
Προσγειωνομαστε στο Gatwick, οποτε σε ποια περιοχη του Λονδινου μου προτεινετε να κλεισω ξενοδοχειο? Και πως θα μεταφερθουμε απο το αεροδρομιο εκει?
Ευχαριστω πολυ κ καλα ταξιδια παντα!!
 

North66

Member
Μηνύματα
4.308
Likes
5.063
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Ο φτηνότερος και σχετικά γρήγορος τρόπος για να φτάσεις από το Gatwick στο Λονδίνο (σταθμός Victoria) είναι με τα τρένα της Southern Railway... με online booking τιμές μέχρι και £3.75 η μονή διαδρομή... χρόνος 30-35'...
 

marag

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
λονδινο
Ταξίδι-Όνειρο
θιβετ
Σε ευχαριστω για την πληροφορια. Μου ειπαν να μεινω Chelsea. Ειναι καλη περιοχη? Εξυπηρετει το τρενο που μου προτεινεις?
Ευχαριστω!
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.406
Likes
14.382
Σε ευχαριστω για την πληροφορια. Μου ειπαν να μεινω Chelsea. Ειναι καλη περιοχη? Εξυπηρετει το τρενο που μου προτεινεις?
Ευχαριστω!
Το Chelsea ειναι καλή ώς πολύ καλή περιοχή.Ενα επίπεδο κάτω από τον σταθμό Βικτώρια που θά κατέβεις είναι ό υπόγειος.Με αυτόν θά πάς οπουδήποτε(και στό Τσέλσι).
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Εasy jet και Chelsea ρε παιδί μου πάει? Δεν πάει!! Τέλος πάντων...

Ναι, το τρένο που σου προτείνει εξυπηρετεί άψογα... από την Victoria θα πάρεις το λεωφορείο 11 ή 211 και σε πέντε- έξη λεπτά θα είσαι στη Sloan Sq.
 

marag

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
λονδινο
Ταξίδι-Όνειρο
θιβετ
traveller, ειναι τοσο αντιφατικη η περιοχη με την αεροπορικη?? εσυ που θα μου προτεινες να μεινω? ή να αλλαξω αεροπορικη για να ταιριαζει με την περιοχη?
Ευχαριστω!
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Εγώ θα σου έλεγα να αλλάξεις σαφέστατα αεροπορική... τρεις ώρες και σαράντα λεπτά με την Easyjet είναι ένα δράμα... οι θέσεις δεν έχουν καθόλου recline και το μόνο σίγουρο είναι πως θα βλαστημίσεις την ώρα και την στιγμή... ειδικά τον Ιανουάριο που θα πας εσύ όλες οι κανονικές εταιρίες έχουν φοβερές προσφορές... για 40-50? δεν αξίζει να περάσεις όλο αυτό την στιγμή μάλιστα που θα δώσεις τουλάχιστον ένα εικοσάρικο διαφορά για το Gatwich Express... άσε λοιπόν τις εξυπνάδες και προτίμησε να ταξιδέψεις σαν άνθρωπος χωρίς να χαλάσεις τις διακοπές σου...

Όσον αφορά τον ύπνο σου το Chelsea είναι υπέροχο... θα σου πρότεινα το Myhotel Chelsea... το location είναι άψογο, κέντρο απόκεντρο και το ξενοδοχείο μπιζουδάκι...
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
Όσον αφορά τον ύπνο σου το Chelsea είναι υπέροχο... θα σου πρότεινα το Myhotel Chelsea... το location είναι άψογο, κέντρο απόκεντρο και το ξενοδοχείο μπιζουδάκι...
332.67 ευρώ το απλό δίκλινο για μία διανυκτέρευση σε καθημερινή του Γενάρη χωρίς πρωϊνό.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Πολλά λες... γύρω στα 220? κάνει... για Chelsea η τιμή είναι μια χαρά... αλλιώς τραβάτε σε πάτους στο Paddington με τα μισά... το Chelsea είναι το Chelsea μικρή μου... όλα τα special πράγματα τα πληρώνεις σε αυτή την ζωή, είναι κανόνας...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.262
Μηνύματα
885.527
Μέλη
38.943
Νεότερο μέλος
MelinaK

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom