διαφορα στην τιμη νεα υορκη οργανωμενο και ατομικο?

candygirl20

Member
Μηνύματα
27
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΗΠΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΠΑΛΙ
καλησπερα, ειχα ρωτησει προσφατα ποιο πρακτορειο να προτιμησω για νεα υορκη για 10 μερες( ορος που εθεσαν οι γονεις μου και μιας φιλης-να παμε με γκρουπ). εξεπλαγην οταν ολοι μου απαντησαν οτι το γκρουπ ειναι τελειως περιττο γτ η πολη ειναι μονο ευθειες και ειναι δυσκολο να χαθεις. ετσι λοιπον αρχισαμε να σκεφτομαστε μηπως να πειθαμε τους γονεις μας να πηγαιναμε ατομικο ( γτ και τα γκρουπ δε μας αρεσουν, προτιμαμε ατομικα) για τις ιδιες μερες ή και παραπανω.

αναρωτιομαστε λοιπον ποια διαφορα υπαρχει στην τιμη ( προφανως δε θα μεινουμε σε 5στερο αν παμε μονες μας) μεταξυ οργανωμενου και ατομικου για το μεσο, συνηθισμενο ταξιδιωτη στη νεα υορκη ( δηλαδη αυτον που ουτε σκορπιζει χρηματα αλογιστα ουτε στερειται βεβαια). θα θελαμε να κανουμε οσο το δυνατον περισσοτερα πραγματα γινεται. οι τιμες που κοιταξαμε στα γκρουπ ξεκινουν απο 1200 και φτανουν ως και 1700 χωρις τους φορους.

επειδη βλεπω οτι οι περισσοτεροι πηγατε ατομικα, πιστευω οτι θα μας βοηθησετε!! ευχαριστουμε εκ των προτερων!
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
candygirl πόσα τόπικ πρέπει να ανοίξεις για να ρωτήσεις σχεδόν το ίδιο πράγμα; :S
 

candygirl20

Member
Μηνύματα
27
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΗΠΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΠΑΛΙ
candygirl πόσα τόπικ πρέπει να ανοίξεις για να ρωτήσεις σχεδόν το ίδιο πράγμα; :S
δε ρωταω το ιδιο πραγμα. εκτος και αν επειδη χρησιμοποιω σε ολα τα threads τις λεξεις 'νεα' και 'υορκη' μπερδευτηκες...
 

giorgosk

Member
Μηνύματα
322
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο Κόμο Λέκο
Ταξίδι-Όνειρο
Los Angeles
Εντάξει δεν θα γίνει και τίποτα με το που άνοιξε νέο θέμα.

Αμέσως να της την πεις. Δεν είναι και καμιά παλιά στο forum.

Με το μαλακό!!!
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.883
Likes
14.445
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Έχεις πάει στη Σαουδική Αραβία και θες να πας στη ΝΥ που είναι το πιο εύκολο μέρος του κόσμου (ακόμα και αριθμημένες οδούς έχει !!) με πρακτορείο;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
 

candygirl20

Member
Μηνύματα
27
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΗΠΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΠΑΛΙ
giorgosk σε ευχαριστω και για το support. με εκνευριζει οταν καποιος απανταει ασχετα πραγματα και στη λεει κ απο πανω. αλλα δε δινω εκταση γτ δε με ενδιαφερει:p
 

candygirl20

Member
Μηνύματα
27
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΗΠΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΠΑΛΙ
Έχεις πάει στη Σαουδική Αραβία και θες να πας στη ΝΥ που είναι το πιο εύκολο μέρος του κόσμου (ακόμα και αριθμημένες οδούς έχει !!) και σκέφτεσαι να πας με πρακτορείο;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
δυστυχως οπου εχω παει ως τωρα εχω παει με γονεις και θειους λογω ηλικιας οποτε δεν ηταν και το πρωτο μου μελημα να ανησυχω εγω για τους δρομους!
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.883
Likes
14.445
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
δυστυχως οπου εχω παει ως τωρα εχω παει με γονεις και θειους λογω ηλικιας οποτε δεν ηταν και το πρωτο μου μελημα να ανησυχω εγω για τους δρομους!
Η Σαουδική Αραβία είναι ένας απίστευτα δύσκολος προορισμός για μη Μουσουλμάνους Μήπως μπερδεύεσαι και εννοείς ότι έχεις επισκεφτεί τα Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα;

Για να μην είμαι οφ τόπικ, να μην προτιμήσεις πρακτορείο για τη ΝΥ. Είναι πράγματι πολύ εύκολος προορισμός, με εύκολο μετρό και σχετικά οικονομικά ταξί για παν ενδεχόμενο. Θα εξοικονομίσεις ίσως και τα μισά χρήματα.
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Εντάξει δεν θα γίνει και τίποτα με το που άνοιξε νέο θέμα.

Αμέσως να της την πεις. Δεν είναι και καμιά παλιά στο forum.

Με το μαλακό!!!
μα ούτε την έκραξα, ούτε είχα σκοπό

απλά ερώτηση έκανα
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.883
Likes
14.445
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
εχω παει στο ντουμπαι ( sorry για το λαθος) και thanks για τις πληροφοριες! εχεις παει νεα υορκη?
Ναι έχω πάει, έχω γράψει και μια μικρή ασήμαντη ιστορία. Μπορείς κι εσύ να ξεκινήσεις διαβάζοντας διάφορες ιστορίες, να σημειώνεις ποια μέρη θα ήθελες να επισκεφτείς, να κάνεις ένα πλάνο με το μυαλό σου, να δεις καμιά ταινία με την πόλη, και φυσικά να κλείσεις τα εισιτήρια και το ESTA - Ταξιδιωτική Άδεια Ηνωμένων Πολιτείων
 

Joanna

Member
Μηνύματα
195
Likes
57
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΑΛΑΙΣΙΑ
Δεν ξέρω αν το ταξίδι σου στη Ν.Υόρκη θα σου στοιχίσει τα μισά αν πας μόνη, πάντως είναι σίγουρο ότι θα σου στοιχίσει πολύ φθηνότερα απ΄ότι το πρακτορείο..και εννοώ αεροπορικά-διαμονή..άρχισε να ψάχνεις για προσφορές, όλο και κάτι καλό θα πετύχεις..εγώ πήγα Μάιο, με την προσφορά της LUFTHANSA με 390 ευρώ περίπου..έμεινα κέντρο, στο Μανχάτταν σε ξενοδοχείο 4στερο αρκετά καλό, συνολικά 800 ευρώ το άτομο για δώδεκα μέρες..(3 άτομα ταξιδέψαμε)..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.221
Μηνύματα
884.122
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom