δουλεια στο εξωτερικο.....

R_E_M_

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Σχεδιαζεται....Προτασεις?
Ταξίδι-Όνειρο
Νησοι Κουκ
Καλημερα παιδια.

Εχω αρχισει να φερνω στο μυαλο(απο τα βαθη του πισω μερους,πιο μπροστα)την ιδεα να παω εξω για δουλεια.Καθε μερα σχεδον διαβαζω αγγελιες και ψαχνω να δω τι μπορω να κανω...

Εχω μια ακρη για ελβετια.Πηγα περυσι(θα τα γραψω και αυτα) και μπορω να πω οτι μου αρεσε ιδιαιτερα.βεβαια πηγα σεπτεβρη που ολα ειναι καταπρασινα και ωραια....και οχι χειμωνα που ειναι ολα ασπρα με 2 μετρα χιονι...χεχε.Βεβαια ο τροπος ζωης τους και οι συνηθειες τους διαφερουν αρκετα με την ζωη εδω....αλλα ειμαι ευπροσαρμοστος και καλοβολος..

Επισης διαβαζω αρκετα για Αυστραλια και οτι ανοιγουν δουλειες μετο τσουβαλι καθε μερα.....εχω κοιταξει απο σαιτ για βιζες και τετοια αλλα προσπαθω να βρω και καποιον που να εχει ζησει και Αυστραλια....υπαρχει κανεις να μου δωσει τα φωτα του ή να προτεινει κατι αλλο????
 

R_E_M_

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Σχεδιαζεται....Προτασεις?
Ταξίδι-Όνειρο
Νησοι Κουκ
δεν νομιζω να φρτανει ενα τριμηνο ομως για να συντονιστεις....και εκτος αυτου,στην ελβετια οπως και στην αυτραλια δεν μπορεις να παρεις ετσι ευκολα βιζα.πρεπει απο την στιγμη που θα την παρεις να δουλεψεις συγκεκριμενο διαστημα και να ελενχθεις για αυτο...ειναι λιγο περιεργα.εγω δεν προβληματιζομαι για βορρα ή νοτο.χιχιχ
 

turms

Member
Μηνύματα
2.074
Likes
2.838
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
τι εννοειτει Βορρα;
Σκανδιναβια;
 

R_E_M_

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Σχεδιαζεται....Προτασεις?
Ταξίδι-Όνειρο
Νησοι Κουκ
μαλλον κατι τετοιο θα εννοει η lalibela...αλλα εγω δεν το βλεπω για τοσο βορεια...
 

turms

Member
Μηνύματα
2.074
Likes
2.838
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
εμενα δεν με χαλουσε
αρκει να εβρισκα δουλεια
 

papatya

Member
Μηνύματα
55
Likes
13
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Πασχα-Ανταρκτική
Καλημερα παιδια.


Επισης διαβαζω αρκετα για Αυστραλια και οτι ανοιγουν δουλειες μετο τσουβαλι καθε μερα.....εχω κοιταξει απο σαιτ για βιζες και τετοια αλλα προσπαθω να βρω και καποιον που να εχει ζησει και Αυστραλια....υπαρχει κανεις να μου δωσει τα φωτα του ή να προτεινει κατι αλλο????
Δεν παίρνω όρκο οτι σίγουρα είναι ετσι, γιατι δεν έχω παει για να γνωρίζω προσωπικά , απλά μια φίλη μου η οποία είναι μιση Αυστραλέζα και πηγαινοέρχεται Ελλάδα-Αυστραλία, μου είπε οτι είναι πολύ δύσκολα για Αυστραλία, γιατι έχουν μαζέψει πολλούς Κινέζους και δύσκολα παίρνουν κιαλλους απο εξωτερικό.Τη πρώτη φορά θα δώσουν βίζα, αντε να την ανανεώσουν αλλη μια φορά, αλλα μετά απο κει πολύ δύσκολα.. το ψαχνω και εγω γιατι και μια φίλη μ ενδιαφέρεται να φύγει μονιμα.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.394
Likes
14.330
Εμμεσα,απο φίλους φίλων,έχω ακούσει οτι η Αυστραλία είναι αρκετά δύσκολη πλέον.΄Οποτε θέλει καλό ψάξιμο.Αντίθετα έχω ακούσει οτι ο Καναδάς έχει ακόμη κάποιες δυνατότητες.
 

R_E_M_

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Σχεδιαζεται....Προτασεις?
Ταξίδι-Όνειρο
Νησοι Κουκ
στην αυστραλια οντως υπαρχει προβλημα με τις βιζες καθως μολις προσφατα εξεδωσαν οδηγια πιο αυστηρης πολιτικης οσον αφορα τους μεταναστες.παρολαυτα υπαρχει η δυνατοτητα να βγαλεις βιζα διακοπων και μετα απο 1 χρονο να την κανεις μονιμη ή να την ανανεωσεις για αλλον ενα χρονο.αυτο γινεται αν δουλευεις παραλληλα καπου και μετα εχεις συστεσεις απο τον εργοδοτη.επισης για να σου βγαλου την διακοποβιζα πρεπει οταν κανεις τα χαρτια να δηλωσεις τα χρηματα που θα εχεις μαζι σου,καθως θα πρεπει να δικαιολογησεις οτι εχεις χρηματα για τους 6 πρωτους μηνες,που υποτιθεται οτι πας αυστραλια για διακοπες.το ποσο αυτο πρεπει να ειναι απο 7.000 ευρω και πανω.παραλληλα υπαρχουν γραφεια που σου βρισκουν δουλεια και κανουν ολες τις διαδικασιες για την επεκταση της βιζας,τν εκδοση τοπικου λογαριασμου τραπεζης,ιδιωτικης ασφαλισης κ.α.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.074
Likes
2.838
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
γενικα σε χωρες εκτος ΕΕ, το πιο σωστο ειναι να εχεις προσυμφωνησει με καποιον εργοδοτη...μετα ειναι πιο ευκολο (ισως και σιγουρο) να παρεις βιζα
 

exsta

Member
Μηνύματα
62
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
Ρωσία
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη για 1 μήνα
ο Καναδάς είναι αρκετά εύκολος ιδίως αν υπάρχει πρόταση από εργοδότη. γίνεται και χωρίς, αλλά τότε πρέπει να έχει κανείς εμπειρία σε ένα από τα "επιθυμητά" επαγγέλματα. τα βρίσκει κανείς αν ψάξει για canada immigration skilled worker status
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.033
Μέλη
38.909
Νεότερο μέλος
LEANDROS GOUMENOS

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom