εσείς και ....τα pet!!!

renata

Member
Μηνύματα
5.545
Likes
1.959
Επόμενο Ταξίδι
μαλαισία
Προτείνω να βάζομε εδώ φωτογραφίες με τα σπλάχνα μας!!!:D
το μωρό μου είναι ήδη στο avatar μου.φανή το όνομά της ..
το χαμστεράκι σου θα καταφέρεις να το φωτογραφίσεις??
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
εγω εχω δυο κουνελακια:)την Λιζα και την Ποπη ενα κατασπρο και ενα καταμαυρο:bleh:

:D
 

renata

Member
Μηνύματα
5.545
Likes
1.959
Επόμενο Ταξίδι
μαλαισία
Τι όμορφα ζωάκια !! ειναι ελεύθερα στο σπίτι?
το καλό ειναι οταν ταξιδεύεις μπορεί κάποιος να στα κρατάει..
οι σκύλοι ειναι πολύ δεμένοι με την οικογένεια και τις πρώτες μέρες παθαίνουν κατάθλιψη..εγώ περισσότερο!!
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Τι όμορφα ζωάκια !! ειναι ελεύθερα στο σπίτι?
αν λες για τα κοριτσια μου δεν ειναι ολη μερα ελευθερα στο σπιτι αλλα βγαινουν αρκετες ωρες εξω και ριχνουν τροχαλητα:)
 

erminathess

Member
Μηνύματα
566
Likes
321
Ταξίδι-Όνειρο
αργεντινη,μεξικο
Εμενα το μονακριβο μου, το αλφουλινι μου, μου το πηραν σημερα .. πηγε για πασχα στη χαλκιδικη με τους παπουδες του :klaps:

Το ελουσα, το χτενισα, το πηρα αγκαλια και με πονο ψυχης το αποχαιρετησα
Πώς θα περασουν οι μερες μεχρι να φυγουμε (και εκει ομως που θα ειμαστε θα μου λειπει απιστευτα- ετσι γινεται παντα),
Ηδη εχω στερητικα ..

Κοντευουμε τα πεντε χρονια μαζι με το golden retriever μου και μονο τα ταξιδια μας χωριζουν.. Δεν μπορω να φανταστω τη ζωη μου χωρις αυτον
Εσεις?
 

afroditi

Member
Μηνύματα
145
Likes
18
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
άλλωστε μόλις μπήκε στην εφηβεία;)
Χαχαχα!:haha: σωστά! Εμένα σε ένα χρόνο μπορεί και να ψηφίζει!:bleh:

Έχει και σένα πάνω - κάτω στη διάθεση? εμένα μπορεί μια μέρα να μην κουνιέται από το κρεβατάκι του και να σέρνεται περπατώντας, και να λες, πωπω το καημένο πόσο γέρασε, και μετά σε άλλη φάση να εμφανίζεται χοροπηδώντας, ζητώντας βόλτα ή παιχνίδι σαν κουταβάκι!:haha:[/QUOTE]


αυτό που έχω παρατηρήσει τώρα που έχει μεγαλώσει αρκετά είναι ότι κουράζεται εύκολα, δλδ όταν κυριακή βράδυ γυρνάει από την εξοχή όλη την δευτέρα κοιμάται το καθικάκι, κουράζεται ο καημένος εκεί.
επίσης δεν παίζει πια τα παιχνίδια που του είχαμε μάθει με τον αδερφό μου π.χ
παίζαμε κρυφτό (ναι ναι του είχαμε μάθει να καθεται στην βεράντα και να περιμένει μέχρι να κρυφτούμε και όταν άκουγε "τσα" απο εμάς τότε έμπαινε σπίτι και έψαχνε παντού!!) τώρα λοιπόν δεν τα κάνει αυτά αλλά έχει μπόλικη ενέργεια ακόμη!
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη + Αρκτικη
εχω αλλαξει κατοικιδια και κατοικιδια.......
απο μικρο ειχα διαφορα,παπαγαλακια,χελωνες,ψαρια,κοτοπουλο (ναι!κατοικιδιο ηταν αυτο!),σκυλους,γατες......
τωρα εχω την ροσι μου και τον ψιτι (2 σκυλια,ο ενας λυκος και ο αλλος γκριφον κανις) και τα 4 μωρα της ροσις.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.261
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
να σας συστήσω την φανή ,ειναι η σκυλίτσα μου που την έχω και στο προφίλ μου .
ειναι η καλύτερη μου φίλη ,και η παρέα μου παντού εκτός απο την δουλειά .την ξέρουν όλοι στην πολη ,στις δημόσιες υπηρεσίες ,έχει μάθει να περιμένει στην ουρά ,και γενικά έχει συμπεριφορά ανθρώπου . ειναι δυόμισι χρόνων ,και πραγματικά την αγαπώ .
στα ταξίδια δεν την παιρνω μαζί μου για ευνόητους λόγους και αυτό εινα το μοναδικό μου πρόβλημα .την αφήνω ομως σε έμπιστα άτομα ,και αυτή με περιμένει υπομονετικά .ειναι οι μοναδικές φορές που πληρώνω πολλα χρήματα στο κινητό ...
εσείες πώς τα πατε με τα pets???:roll:
Tι ρατσα ειναι η σκυλιτσα σου renata?
Εμεις ειχαμε ενα σκυλακι κανις για 5 χρονια .Το εσκασε το 2004 τοτε που κερδισαμε το Εuro στο ποδοσφαιρο.
Τρομαξε με τα βαρελοτα και εφυγε απο τον κηπο που το ειχαμε.

Τωρα εχουμε 2 κατοικιδια .Μια χελωνιτσα που τη λενε Παντελη και ενα ασημοχρυσοψαρο ,τον Τζερι
 

renata

Member
Μηνύματα
5.545
Likes
1.959
Επόμενο Ταξίδι
μαλαισία
Κleopatra η φανή ειναι κεραμιδόσκυλος!!
καμία ράτσα.έχει φουντωτή ουρα σαν αλεπου και οι ξένοι με σταματούν και με ρωτάνε το ίδιο --τι ράτσα ειναι--αλλα δεν ειναι κατι συγκεκριμένο.λένε οτι μοιάζει με σκύλο που το λένε αλεπου της ερήμου.
 

coconut

Member
Μηνύματα
167
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβετ
Αχ βρε Ρενατα τι μας εχεις κανει με τη Φανουλα σου!
Ειναι ο μεγαλος ερωτας της Γεωργιας , της κορης μου,με το που με βλεπει στον υπολογιστη αμεσως ρωταει για το σκυλακι.Να φανταστεις τωρα θελει να τη φωναζουμε Φανουλα!Στην προηγουμενη της ζωη σιγουρα ηταν σκυλος.
Δυστυχως δεν μπορουμε να της δωσουμε αυτη τη χαρα παιρνοντας σκυλο στο διαμερισμα,αλλα κατα καιρους περασανε κουνελια, κοτοπουλακια,ψαρια,χελωνες, ιγκουανα...
Τωρα εχουμε μεινει με ενα χαμστερ, τη Φρυνη.
Λοιπον δωσε μερικα φιλακια στη Φανουλα απο τη Γεωργια!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.261
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Ρενατα δωσε φιλακι στη Φανουλα απο μενα.
Ααα σημειωτεον η οικογενεια μας αυξηθηκε κατα ενα ακομα ψαρι..τον Σπιρτουλη.Η οικογενεια μετακομισε σε ολοκαινουριο ενυδρειο με πλουσιο ντεκορ και φως.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.297
Μηνύματα
887.149
Μέλη
38.965
Νεότερο μέλος
mareeap

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom