εσείς και ....τα pet!!!

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.790
να σ΄ευχαριστησω κ εγω με τη σειρα μου kalove για την πολυ τρυφερη ιστορια κ να συμφωνησω με την ρενατα οσο αναφορα τη συντροφια του σκυλου κ με τη σειρα μου να καταθεσω κατι που με εχει στεναχωρησει αφανταστα τον τελευταιο καιρο...

πριν 1 μηνα κ κατι εμαθα, πως ειμαι εγκυος μετα απο πολλα χρονια, προσπαθειες κ γενικα πολλα βασανα...τα τελευταια χρονια η οικογενεια μας ειναι τριμελης λογω της καρολινας, για την οποια εχω γραψει παραπανω κ η οποια κοσμει κ το προφιλ μου...
πριν 2 μηνες μαζεψαμε κ ενα αδεσποτο την ριτα, αλλα την ειχαμε στο γκαραζ με σπιτακι κ.τλ., την εμβολιασαμε, την καθαρισαμε κ ολα τα σχετικα...
οταν ο γιατρος μου εμαθε για την υπαρξη σκυλιου κ οτι εχει σχεσεις με πρωην αδεσποτο επεμεινε, πως θα πρεπει να απομακρυνθει απο κοντα μου...
δανεισαμε τη ριτα στην πεθερα κ τη καρολινα τη φιλοξενει η αδερφη μου..
η απουσια της με καταστεναχωρησε, αν κ ξερω, πως περναει επισης πολυ καλα...μου ελειπε τρομερα κ καθε σαββατοκυριακο, την επισκεπτομαστε, αλλα χωρις πολλα, πολλα χαδια, αγκαλιες κ φιλια..
προχθες πηγα ξανα στο γιατρο, του εξηγησα, πως απομακρυνθηκε η ριτα, αλλα αυτος ανενδοτος μου ειπε, πως θα μπορουσε κ η καρολινα να μου μεταφερει οποιοδηποτε μικροβιο γλυφωντας με. Εβαλα τα κλαματα, αλλα αυτος ανενδοτος, μετα τον 7ο μηνα μου λεει...
Ο κτηνιατρος απο την αλλη υποστηριζει, πως ο γυναικολογος ειναι υπερβολικος κ εγω ειμαι απαρηγορητη. Μου λειπει τοσο πολυ..Ισως καποιοι να με θεωρουν υπερβολικη, αλλα τοσα χρονια ηταν το παιδι μας, μου κρατουσε την καλυτερη συντροφια, ηταν η παρεα μου, η χαρα μου, η εγνοια μου...φοβαμαι, πως θα με ξεχασει...
Τελος παντων μου λειπει κ ηθελα να μοιραστω αυτην μου την αγωνια κ τον πονο με καποιους, που ισως με καταλαβουν...
σκεφτηκες να αλλαξης γυναικολογο?:roll:
 

kalove

Member
Μηνύματα
436
Likes
1.637
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Εθνικά πάρκα ΗΠΑ
γιά την eleni70
κατ'αρχάς συγχαρητήρια γιά το μωράκι σου
δυστυχώς πολλές φορές στην ζωή αναγκαζόμαστε σε επιλογές πού δεν τις θέλουμε
έχω καί γώ ένα σκυλάκι, την μπέμπα, είναι έντεκα χρονών τώρα καί την έχω στα χέρια μου από τριών μηνών, καταλαβαίνεις τι δέσιμο έχει δημιουργηθεί.
πρίν μερικά χρόνια έπρεπε να εργαστώ εκτος Αθηνών για επτά μήνες
αναγκάστηκα να την αφήσω στην μητέρα μου, ξέρω ότι είχε την καλύτερη φροντίδα, αλλά εμένα μού έλειπε καί είχα τύψεις, δεν είχα όμως εναλλακτική.
όταν ταξίδευα, πάλι η μητέρα μου την φρόντιζε καί έγιναν οί καλύτερες φίλες.
τώρα πού η μητέρα μου δεν ζεί πιά, όταν ταξιδεύω, την αφήνω σε φύλαξη γιατι καί παλι δεν έχω εναλλακτική.
μη θεωρείς ότι τα εγκαταλείπεις, φρόντισες να έχουν την καλύτερη δυνατή φιλοξενία καί φυσικά ούτε λόγος πως θα σε ξεχάσουν.
μην αγχώνεσαι καί ολα θα πάνε καλά, περνάει άλλωστε γρήγορα ο καιρός.
 

eleni70

Member
Μηνύματα
341
Likes
132
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική
Panpan αυτο δεν γινεται σε καμια περιπτωση, γιατι χαρη σ αυτον τον γυναικολογο καταφερα να περιμενω αυτη τη στιγμη μωρακι, του εχω απεριοριστη εμπιστοσυνη...παντως απο την απαντηση που μου εδωσες φανηκε πως εισαι αντρας:haha::haha:, να σαι καλα παντως...

kalove, ξερω πως εχεις δικαιο...
υπομονη λοιπον, 3,5 μηνες μεινανε μεχρι τον 7ο...
 

SkullFlower

Member
Μηνύματα
518
Likes
97
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona- Perpignan
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
τα σπασαν?
 
Last edited by a moderator:

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Panpan αυτο δεν γινεται σε καμια περιπτωση, γιατι χαρη σ αυτον τον γυναικολογο καταφερα να περιμενω αυτη τη στιγμη μωρακι, του εχω απεριοριστη εμπιστοσυνη...παντως απο την απαντηση που μου εδωσες φανηκε πως εισαι αντρας:haha::haha:, να σαι καλα παντως...

kalove, ξερω πως εχεις δικαιο...
υπομονη λοιπον, 3,5 μηνες μεινανε μεχρι τον 7ο...
Λογικο ο γυναικολογος, εφοσον υπηρχαν μεγαλες δυσκολιες στο να μεινεις εγκυος, τωρα να ειναι στο επακρον επιφυλακτικος. Ενδεχομενως να μην θελει να διακινδυνεψει η μια πιθανοητα στο εκατομυριοστο. Και σε αυτην την περιπτωση καλα κανει. Στο σκυλακι θα του λειψεις και θα σου λειψει, αλλα να εισαι σιγουρη οτι διαισθανεται οτι εισαι πολυ καλα.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Αφιερωμένο στον φίλο μου τον samion.

 
Last edited by a moderator:

tita

Member
Μηνύματα
732
Likes
223
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
eleni70 συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη, έστω και αργά! δεν το ήξερα! όλα να πάνε καλά!
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
  • Ελένη πρόσθεσε και τις δικές μου ευχές (μη μου πεις οτι σου κοψε και τις συναυλίες ο ντόκτορ)
  • Τα δικά μας σκυλονέα: Μέχρι τον περασμένο Φλεβάρη είχαμε μόνο την Ρόη (εδώ και 10 -11 χρονια). Τότε λοιπόν υιοθετήσαμε και την Τάπα, αδέσποτη σκυλίτσα που τριγυρνούσε στη γειτονιά. Και ξαφνικά πριν 3 βδομάδες η γερασμένη Ρόη αποδείχτηκε ...Σάρα, αφού μας έκανε 3 κουτάβια. Κι έτσι τώρα έχουμε 5 και αρκετή αγωνία για να βρούμε εστω 2 αναδόχους....
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
  • Και ξαφνικά πριν 3 βδομάδες η γερασμένη Ρόη αποδείχτηκε ...Σάρα, αφού μας έκανε 3 κουτάβια. Κι έτσι τώρα έχουμε 5 και αρκετή αγωνία για να βρούμε εστω 2 αναδόχους....
ευτυχείτε!!!!!!!
ζηλεύω που στείρωσα την φανή αλλα το έκανα για το καλό εκείνης και των τυχόν μωρών της..
βαλτα σε κούτα και στείλε τα!!:D
πλακα κάνω..εκτος την φανή "υιοθέτησα" και ένα κανελί σαν την φανή στην μαπα,της διπλανής ταράτσας που ειχε τον ήλιο μονο για μοίρα..
σπιτάκι φαγάκι ξέρεις τώρα..ειναι όμως αρσενικός και κάθε που παω να παίξομε με κατουραει απο την χαρά του!!!!! χάρμα ο καινούριος φίλος μου..
 

mina77

Member
Μηνύματα
28
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
ευτυχείτε!!!!!!!
ζηλεύω που στείρωσα την φανή αλλα το έκανα για το καλό εκείνης και των τυχόν μωρών της..
βαλτα σε κούτα και στείλε τα!!:D
πλακα κάνω..εκτος την φανή "υιοθέτησα" και ένα κανελί σαν την φανή στην διπλανή ταράτσα που ειχε τον ήλιο μονο για μοίρα..σπιτάκι φαγάκι ξέρεις τώρα..ειναι όμως αρσενικός και κάθε που παω να παίξομε με κατουραει απο την χαρά του!!!!! χάρμα το καινούριος φίλος μου..
Λεω και γω να στειρωσω την δικη μου φετος, ειναι 3 χρ. αλλα φοβαμαι μη το μετανιωσω μετα. Η κτηνιατρος μου ειπε οτι ειναι καλυτερο για αυτη (τη σκυλιτσα μου) να τη στειρωσω... Παντως σε καποια φαση θαθελα και αλλο κουταβακι, αλλα ο αντρας μου θα με διωξει απο το σπιτι αν του το πω!!!:D
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Λεω και γω να στειρωσω την δικη μου φετος, ειναι 3 χρ. αλλα φοβαμαι μη το μετανιωσω μετα. Η κτηνιατρος μου ειπε οτι ειναι καλυτερο για αυτη (τη σκυλιτσα μου) να τη στειρωσω... Παντως σε καποια φαση θαθελα και αλλο κουταβακι, αλλα ο αντρας μου θα με διωξει απο το σπιτι αν του το πω!!!:D
ξερω μας πιάνει η μανία...
αν αγαπας τα ζώα θέλεις να εισαι κοντά σε περισσότερα!
ο σύντροφός σου ειμαι σίγουρη οτι τα αγαπάει!
στείρωσε την μικρή,για το καλό της.η νονά της φανής ειναι κτηνίατρος και τα έχομε συζητήσει χιλιάδες φορές..
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Εχω την τιμή να έχω το πρώτο τραβεστί σκύλο στην ιστορια. Ειναι γκριφον-κανις και ανήκει στην μοναχοκόρη μου. Οταν το αποκτήσαμε για αδιευκρίνιστους λόγους νομίζαμε ότι ήταν αρσενικό. Και τον ονομάσαμε Κορνήλιο. Οταν όμως παραπέμφθηκε σε κτηνίατρο με έκπληξη διαπιστώσαμε ότι πρόκειται για κοριτσι. Τα ονόματα δεν αλλάζουν. Και έτσι με τιμη μου βαυκαλίζομαι ότι διαθέτω σκύλο -κορίτσι που το λένε Κορνήλιο. Οταν με πιάνουν οι γλύκες μου (και δεν μου εχει καταστρέψει τον κήπο μου) του απευθύνομαι με λόγια όπως , "που είναι το αγόρι μου?" Ειναι λευκός, χοντρος, με γουνα και αμυγδαλωτα μάτια. Σε κάθε ευκαιρία ξαπλώνει σε γνωστους και μη για να τον χαιδέψουν. Τον λατρεύω....... Θα μπορούσα να μιλώ ώρες για τον γλυκό μου, αλλά θα σας πω ότι απλά είναι μοναδικός..........
Κορνηλιε σε αγαπάω και ας εισαι γέρος.. για μένα θα είσαι πάντα αγόρι
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.763
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom