Ισπανία ιντερέιλ ισπανία, κάμπινγκ

rosinante

Member
Μηνύματα
94
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
αλπική τρενογραμμή
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΡΟΙΛΑΝΔΙΑ
σκέφτομαι να ξεκινήσω μια βόλτα στα παράλια της μεσογείου ξεκινώντας από ισπανία, κάνοντας κάμπινγκ όπου φυσικά θα είναι δυνατόν... low budget trip, όσο low μπορεί ναναι για 40+ μέρες
ξεκινώντας από βαρκελώνη...
έχει κάποιος να μου προτείνει κάμπινγκ που να συνδέεται με τρένο κάπου κοντά; με ενδιαφέρει περισσότερο ναναι και κοντά στη Girona

1470070_770205366338572_682489392_n.jpg
 
Last edited:

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
σκέφτομαι να ξεκινήσω μια βόλτα στα παράλια της μεσογείου ξεκινώντας από ισπανία, κάνοντας κάμπινγκ όπου φυσικά θα είναι δυνατόν... low budget trip, όσο low μπορεί ναναι για 40+ μέρες
ξεκινώντας από βαρκελώνη...
έχει κάποιος να μου προτείνει κάμπινγκ που να συνδέεται με τρένο κάπου κοντά; με ενδιαφέρει περισσότερο ναναι και κοντά στη Girona

View attachment 57592

Δεν ξερω αν βοηθαει αυτο.....η ο panpan....
http://el.camping.info/ισπανία/campsites
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.888
Likes
26.875
Ολη η κοστα μπραβα μεχρι Blanes συνδεετε με προαστιακο και εχει αρκετα καμπινγκ.
Παντως αν ψαχτεις εχει φτηνα δωματια σ ολη την περιοχη .
 

rosinante

Member
Μηνύματα
94
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
αλπική τρενογραμμή
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΡΟΙΛΑΝΔΙΑ
τελικά αποφασίσαμε να ρεφορμίσουμε και να μην πάρουμε σκηνή, αλλά να μένουμε σε δωμάτια χρησιμοποιώντας το airbnb.
στη βασκωνία τι λέτε να μείνουμε μπιλμπάο ή σαν σεμπαστιάν;
θέλουμε να γυρίσουμε τα βάσκικα χωριά (βρήκα θέμα από την getxwoman) τι λέτε ότι θα βόλευε σαν τόπος διαμονής για περιηγήσεις στα χωριά;
κάτι ακόμα που θέλω να ρωτήσω είναι η επιλογή sim card. panpan ποιά εταιρεία έχει καλή κάλυψη και είναι και φθηνή; ενδιαφέρομαι περισσότερο για data
(θα βάζω κι άλλα ερωτήματα, όταν θα έχω, θα σας ζαλίσω λίγο...:icon_lol: )
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.651
Likes
12.492
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
τελικά αποφασίσαμε να ρεφορμίσουμε και να μην πάρουμε σκηνή, αλλά να μένουμε σε δωμάτια χρησιμοποιώντας το airbnb.
στη βασκωνία τι λέτε να μείνουμε μπιλμπάο ή σαν σεμπαστιάν;
θέλουμε να γυρίσουμε τα βάσκικα χωριά (βρήκα θέμα από την getxwoman) τι λέτε ότι θα βόλευε σαν τόπος διαμονής για περιηγήσεις στα χωρια:icon_lol:
Νομίζω και οι δυο βολεύουν το ίδιο. Ίσως το Μπιλμπάο να βολεύει περισσότερο αν θέλετε να κινηθειτε με λεωφορεία που μάλλον δεν θέλετε. Εγώ πάντως ψηφίζω Σαν Σεμπαστιάν δαγκωτό!
Για πότε το ταξίδι;
 

rosinante

Member
Μηνύματα
94
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
αλπική τρενογραμμή
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΡΟΙΛΑΝΔΙΑ
ευχαριστώ για τις απαντήσεις,
κι εγώ για san sebastian λεω και ίσως μια διανυκτέρευση στο santander
ξεκινάμε γύρω στις 15 του μάη αλλά το ψάχνω από τώρα
αρχικά λέγαμε ότι θα κάνουμε κάμπινγκ τώρα αναθεωρήσαμε...
προς αναθεώρηση πάει και η κάρτα ιντερέιλ γιατί απ΄ότι βλέπω οι σιδηροδρομικές εταιρείες ισπανία και ιταλία ζητούν σημαντικά ποσά για "συμπλήρωμα" και παίρνοντας μια global adults ζητούν για 10 days within 22 days:393 ευρώ, θα μας στοιχίσει 786 η μεταφορά, μαζί με τα συμπληρώματα θα περάσει τα 900 ευρώ... οπότε σκεφτόμαστε να μην προβούμε στην αγορά και να χρησιμοποιήσουμε φτηνά τρένα και λεωφορεία, εξάλλου τόσο η renfe όσο και η ιταλική εταιρεία κάνουν κάποιες εκπτώσεις
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.261
Μηνύματα
885.425
Μέλη
38.938
Νεότερο μέλος
Geo Yfa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom