Ιταλία ιταλία-περίοδος εκπτώσεων????

Aesthetic

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
καλησπέρα και καλώς σας βρήκα..

λόγω του ότι θα κάνω ένα ταξίδι με το "έτερον" θέλω να ρωτήσω σχετικά με ην Ιταλία πότε είναι καλή περίοδος ακριβώς και ποια περίοδος είναι οι εκπτώσεις τους..

Ευχαριστώ..:lol::lol::welcome:
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Καλώς ήρθες.

Για εκπτώσεις δεν ξέρω, αλλά όταν λες ποια είναι καλή περίοδος για ποιο πράγμα; Για ποια περιοχή της Ιταλίας; Δώσε λίγες πληροφορίες παραπάνω να σε βοηθήσουμε.
 

madman

Banned
Μηνύματα
110
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Ανδρος{ΠΣΚ}
Ταξίδι-Όνειρο
Σιβηρία,Ανταρτική,Σαχάρα.
Στο Μιλάνο νομίζω οτι οι εκπτώσεις ξεκινούν απο 7 Γενάρη και τελειώνουν μετά απο δυο μήνες.Παρόλο αυτά θεωρώ λίγο ανόητο να κάνει κανείς τις διακοπές του ανάλογα με την περίοδο των εκπτώσεων.Α, πάς μάλλον με την....Οκ!
 
Last edited by a moderator:

TENTEN

Member
Μηνύματα
249
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
θα δούμε...
Οι εκπτώσεις είναι όντως αρχές Ιανουαρίου. Τώρα για την καλή περίοδο, σκέψου τι θα έκανες στην Ελλάδα. πάνω κάτω το ίδιο κλίμα έχουμε, με εξαίρεση την βόρεια ιταλία προς τις Αλπεις. Ενα ξέρω σίγουρα, ποτέ Αύγουστο. Λένε όλοι ότι παντού έχει φρικτή ζέστη.
 

Aesthetic

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Εχεις δίκιο Defkalion όσον αφορά την περιοχή που μου ζητάς..
Για Ρώμη και Μιλάνο, τώρα είναι και αναλόγως μς την άδεια για το ποσες περιοχές θα προλάβουμε.
Τώρα...μάλλον το nickname δεν βοήθησε για το φύλο μου..(αναφέρομαι στον madman) και έχει δίκιο να νομίζει ότι θα πάω με τον...,εγώ είμαι η ¨την¨!!!

Η Βόρεια Ιταλία δεν είναι στα άμεσα σχέδια μου και το έχω ακούσει και εγώ ότι είναι φρικτά τον Αύγουστο..!!!

Ευχαριστώ πάντως για τις απαντήσεις σας!!!
 

sofiaNY

Member
Μηνύματα
35
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλικη Πολυνησια
και να μην ειναι περιοδος εκπτωσεων εχω ακουσει οτι εχουν πολλα και φθηνα outlet εξω απο την ρωμη οποτε πας ανεξαρτητως εκπτωσεων.
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Εγώ πάντως, πέρυσι που επισκέφτηκ την Ρώμη στα τέλη του Φλεβάρη (με αρχές Μαρτίου) βρήκα πολλές και μεγάλες προσφορές της τάξης του 70% σε όλες της περιοχές της Ρώμης και σε πολύ καλή ποιότητα!

Μερικές περιπτώσεις που μπορώ να σου αναφέρω και θα τις βρεις εύκολα, είναι ένα παπουτσάδικο ακριβώς απέναντι από την Fontana di Trevi αλλά και πολλά μαγαζιά στο Βατικανό, κατεβαίνοντας από το μετρό τον δρόμο που οδηγεί προς τον Άγιο Πέτρο και όλους τους γύρω παράδρομους γενικά! Είχε αρκετά καταστήματα και εκεί. Το θεωρώ άσκοπο το να μπει κανείς στην διαδικασία να ταξιδέψει προς τα outlet που είναι αρκετά πιο έξω απλά για να ρίξει μια ματιά!
 

lefteris

Member
Μηνύματα
474
Likes
175
Επόμενο Ταξίδι
Σαιντ Λούις - Σικάγο
Ταξίδι-Όνειρο
γυρος των ΗΠΑ
2 γνωστοί μου που ταξίδεψαν πρόσφατα Ιταλία μου είπαν ότι τα benetton έχουν σημαντική διαφορά προς τα κάτω σε σχέση με Ελλάδα, οπότε κοίταξε το
 

thespyros

Banned
Μηνύματα
391
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
ισπανια ΜΑΔΡΙΤΗ ΠΡΟΣΕΧΩΣ
Παιδια παω ξανα ιταλια ..οποτε θα ψωνισω ...αρκετα....
 

ancona

Member
Μηνύματα
29
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
Λονδίνο
Μιάς που το έφερε η κουβέντα για ψώνια στην Ιταλία,εγω ενδιαφέρομαι για ένα παιχνίδι Κολοσσαίο,έχω έναν γνωστό που πήγε πριν δύο χρόνια και πήρε ένα.
 

sdoe21

Member
Μηνύματα
327
Likes
127
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Μιάς που το έφερε η κουβέντα για ψώνια στην Ιταλία,εγω ενδιαφέρομαι για ένα παιχνίδι Κολοσσαίο,έχω έναν γνωστό που πήγε πριν δύο χρόνια και πήρε ένα.
...χμ....ενδιαφέρον.

Για δώσε καμιά λεπτομέρεια παραπάνω!
 

ancona

Member
Μηνύματα
29
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
Λονδίνο
Απ'ότι μου είπε ο φίλος,τέτοια παιχνίδια πουλάνε γύρω από το Κολοσσαίο πλανόδιοι Ιταλοί(κάτι σαν το Μοναστηράκι της Ρώμης)πήρε ένα με διάμετρο περίπου 30 εκατοστά και ύψος κάπου στα δέκα,τιμή 10 ευρώ.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.214
Μηνύματα
883.820
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom