Γενικά κάμπινγκ,αλλα που??

[Van Halen]

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
Μόνο στο camping τησ Φολέγανδρου μην πατε γιατί δεν σας βλεπω καλά! Σκουριασμένες ντουζιέρες, οι τουαλέτες αδύνατον να σε χωρέσουν αν είσαι πάνω απο 1,60. Και απο ότι διάβασα πρόσφατα σε ένα φορουμ σε συζήτηση για το camping, το πιο ψηλό δέντρο είναι ο μαιντανος :haha: :haha: Αρα σκια 0!

LIVADI CAMPING
Ναί, ναί θυμάμαι που είχα πάει και ήταν σαπίλα, οπότε αποκλείσαμε Φολέγανδρο λόγο αυτού :mad:
 

[Van Halen]

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
Στην Ικαρία δεν υπάρχει οργανωμένο κάμπινγκ.. Έχει κλείσει εδώ και χρόνια. Όσοι κατασκηνώνουν, κατασκηνώνουν "παράνομα" κάνοντας ελεύθερο κάμπινγκ. Η κατάσταση στο Να είναι χύμα κ εγώ είμαι λίγο αντίθετη σε αυτό, γιατί δυστυχώς πολλοί δεν σέβονται το φυσικό περιβάλλον και βρωμίζουν την περιοχή.
Χμμ... το φαντάστικα οτι θα είναι χύμα, και συμφωνώ μαζί σου. Έκανα κάμπινγκ ελεύθερο απο πολύ μικρός, και είχαμε πάντα ως προτεραιότητα τον σεβασμό προς το περιβάλλον, και είναι λυπηρό που πολλοί δεν το σέβοντε. Οπότε Ικαρία ελεύθερο δεν... εκτός και αν έχει κανα άλλο πιο ήσυχο μέρος που μπορούμε να κάνουμε.
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Μια και σου άρεσε η ιδέα για Σαμοθράκη, πήρα σήμερα το Escape της Real News και είχε ένα άρθρο για το νησί.
Δίνει δύο κάμπινγκ στα Θερμά:
1) Κάμπινγκ φυσικής διαβίωσης (δίπλα στη θάλασσα) : τηλ 25510 98244, 25510 41584

2) Κάμπινγκ Βαράδες (δίπλα στη θάλασσα): τηλ 25510 98291
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.661
Likes
12.509
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Αστυπάλαια να πάτε.
Έχει οργανωμένο μια χαρά, καθαρό, με σκιά, που μαζεύει τον κόσμο που θες, αλλά δεν πήζει (εγώ είχα πάει Αύγουστο και ήταν μια χαρά). Το νησί μου άρεσε πολύ. Δεν έχει club μόνο μπαράκια που ροκοφέρνουν. Να πάτε.

Άλλη ιδέα είναι η Αιγιάλη στην Αμοργό. Κάποτε κάνανε και ελεύθερο, τώρα δεν ξέρω. Το οργανωμένο πήζει τον Αύγουστο απίστευτα. Μαζεύει ακριβώς τον κόσμο που θες αλλά μαζεύει πολύ από αυτόν...:rolleyes:

Μπορείτε να πάτε και στα δυο νησιά (στην ίδια γραμμή είναι) και να συγκρίνετε.;)
 

[Van Halen]

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
Μια και σου άρεσε η ιδέα για Σαμοθράκη, πήρα σήμερα το Escape της Real News και είχε ένα άρθρο για το νησί.
Δίνει δύο κάμπινγκ στα Θερμά:
1) Κάμπινγκ φυσικής διαβίωσης (δίπλα στη θάλασσα) : τηλ 25510 98244, 25510 41584

2) Κάμπινγκ Βαράδες (δίπλα στη θάλασσα): τηλ 25510 98291
Ευχαριστώ πολύ! Η Σαμοθράκη φαίνεται πανέμορφη!

Μια ερώτηση, απο Αθήνα με αυτοκίνητο απο που συμφέρει να πάρουμε καράβι;

Αστυπάλαια να πάτε.
Έχει οργανωμένο μια χαρά, καθαρό, με σκιά, που μαζεύει τον κόσμο που θες, αλλά δεν πήζει (εγώ είχα πάει Αύγουστο και ήταν μια χαρά). Το νησί μου άρεσε πολύ. Δεν έχει club μόνο μπαράκια που ροκοφέρνουν. Να πάτε.

Άλλη ιδέα είναι η Αιγιάλη στην Αμοργό. Κάποτε κάνανε και ελεύθερο, τώρα δεν ξέρω. Το οργανωμένο πήζει τον Αύγουστο απίστευτα. Μαζεύει ακριβώς τον κόσμο που θες αλλά μαζεύει πολύ από αυτόν...:rolleyes:

Μπορείτε να πάτε και στα δυο νησιά (στην ίδια γραμμή είναι) και να συγκρίνετε.;)
Χμμμ... απ' οτι διαβάζω, τα σχόλια για το κάμπινγκ δεν είναι τοσο καλά.. δεν έχει ρεύμα/κουζίνα και τα μπάνια είναι βρώμικα.. αλλά σαν χώρος το κάμπινγκ φαίνεται ενδιαφέρων.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.661
Likes
12.509
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Όταν είχα πάει εγώ (που δεν το λες και πρόσφατα) τα μπάνια ήταν καθαρά, είχε κοινόχρηστο ψυγείο και όντως δε θυμάμαι κουζίνα ή ρεύμα στις σκηνές. Επίσης να σου πω ότι η παραλία μπροστά δεν λέει για μπάνιο.
 

[Van Halen]

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
Λοιπόν παιδιά απ' οτι βλέπω εδώ και απ' οτι λέει και η παρέα θα πάμε Ικαρία για ελεύθερο.

Έχω ψάξει όσο μπορώ να βρώ πληροφορίες στο forum και στο διαδίκτυο σχετια με το ελέυθερο στον Να, αλλά δεν βρήκα τα πράγματα που ζητάω ακριβώς.

1.Γνωρίζει κανείς που ακριβώς κάνουν camping όλο; στις καλαμιές που βλέπω στις φωτογραφίες; Απλά σκεφτόμουν να πάμε πιο μέσα στο δασάκι (έχει δασάκι αν καταλαβα καλα; ) και να βρούμε χώρο παράλληλα στο ποτάμι..
2. Επίσης, υπάρχει καλή σκιά εκεί που υποθετικά υπολογίζω;
και
3. αν η πρόσβαση είναι μέσω της παραλίας.

Κάτι άλλο που θα ήθελα να ρωτήσω είναι αν ξέρει κανείς κάποιο καλό σημείο να ξεκινήσουμε πεζοπορεία παράλληλα στο ποτάμι ή και γενικά κάποιο όμορφο μέρος για πεζοπορεία.
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Σκέφτομαι για φέτος να πάω σε ένα κυκλαδίτικο νησί, με μια φιλενάδα μου, να μείνουμε σε κάμπινγκ, να νοικιάσουμε μηχανάκι, να τριγυρνάμε με αυτό το πρωί και το βράδυ να είμαστε ποδαράτες. Επειδή όμως είμαι άσχετη από κάμπινγκ (πέρα από της Ελαφονήσου που το έχω τιμήσει πολλάκις) θα ήθελα να μου δώστε τα σχετικά σας φώτα. Υπάρχει οργανωμένο κάμπινγκ που να είναι σε κεντρικό σημείο και να μην χρειάζονται πολλές μετακινήσεις?
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.146
Likes
41.470
Στην Αιγιάλη στην Αμοργό. Μπροστά στην παραλία της Αιγιάλης. Το βράδυ μπορείτε να βγαίνετε εκεί και τη μέρα να τριγυρίζετε στις άλλες παραλίες και τα γύρω χωριουδάκια ή τη Χώρα.
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Στην Αιγιάλη στην Αμοργό. Μπροστά στην παραλία της Αιγιάλης. Το βράδυ μπορείτε να βγαίνετε εκεί και τη μέρα να τριγυρίζετε στις άλλες παραλίες και τα γύρω χωριουδάκια ή τη Χώρα.
Η "ζωή" του νησιού δηλαδή είναι στην Αιγιάλη?? Όταν λέω ζωή μην φανταστείς party animal καταστάσεις. Κανένα χαλαρό μπαράκι, καμιά ουζοκατάσταση, τέτοια πράγματα.

Η Αμοργός πάντως είναι ένα από τα νησιά που δεν έχω πάει και θέλω.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.146
Likes
41.470
Η "ζωή" του νησιού δηλαδή είναι στην Αιγιάλη?? Όταν λέω ζωή μην φανταστείς party animal καταστάσεις. Κανένα χαλαρό μπαράκι, καμιά ουζοκατάσταση, τέτοια πράγματα.

Η Αμοργός πάντως είναι ένα από τα νησιά που δεν έχω πάει και θέλω.
Η "ζωή" είναι μοιρασμένη στη Χώρα και την Αιγιάλη. Όπως το φαντάζεσαι στην Αιγιάλη, αλλά όπου "ουζοκατάσταση" βάλε ρακόμελα και ρακή ψημένη. Επίσης τα φοβερά χωριουδάκια με τα ταβερνάκια τους (Θολάρια, Λαγκάδια, Ποταμός) μαζεύουν τον κόσμο τα βράδια.
 

Krazykat

Member
Μηνύματα
268
Likes
543
Το Καψάλι στα Κύθηρα! Φοβερό νησί, άνετο camping, μια χαρά μπαράκια για το βράδυ. Κυκλάδες μπορεί να μην είναι, αλλά δύσκολα θα τις νοσταλγήσεις αν βρεθείς στο μαγικό αυτό νησί.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.281
Μηνύματα
886.502
Μέλη
38.951
Νεότερο μέλος
Theodwraka

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom