καλημέρα

TENTEN

Member
Μηνύματα
249
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
θα δούμε...
Παιδιά, χαίρομαι που μπαίνω στην παρέα σας. Ανακάλυψα το forum εντελώς τυχαία, ψάχνοντας πληροφορίες για οργανωμένο ταξίδι στην Κίνα για ένα φίλο μου που ψιλοενδιαφέρεται και έπεσα πάνω στην κουβέντα σας. Μου άρεσαν πολύ οι ιστορίες σας, τα σχόλια που κάνατε για το καθετί και γενικώς ήταν πολύ ευχάριστη η όλη φάση.
Οσο για μένα, θα ήταν χαζό να αναφέρω σε τέτοιο φόρουμ ότι και εμένα μου αρέσουν τα ταξίδια (γυρνάω και όλη την Ελλάδα λόγω δουλειάς), αν και θα συμφωνήσω με μερικούς ότι τα εξωτικά και περίεργα μέρη με ωραίες παραλίες είναι μακράν πρώτα στις προτιμήσεις μου.
Ως τώρα, δεν έχω ταξιδέψει πολύ (ακόμη!!!) αλλά πίσω έχει η αχλάδα την ουρά. Εχω πάει ως τώρα Βουλγαρία (αλλά πολύ μικρός και δεν θυμάμαι τίποτα), Αγγλία (για μεγάλο διάστημα), Ιταλία (δύο φορές), Τουρκία πέρσι το Πάσχα (Κωνσταντινούπολη συγκεκριμένα), δύο φορές στην Αίγυπτο σε παραθαλάσσια μέρη κυρίως (sharm el sheik και Marsa Alam αλλά έχω μείνει και Κάιρο και Λούξορ), καθώς η κοπέλλα μου κάνει καταδύσεις και με τρέχει (όχι ότι με χαλάει κιόλας - άστε που έχει πάει σε τριπλάσιες χώρες από εμένα) και Ταυλάνδη (Μπανγκογκ και Πούκετ).
Τώρα πια, θα τα λέμε συχνότερα!!!
 

Doug

Member
Μηνύματα
518
Likes
2
Γεια σου Τεντεν!
Σε :welcome: στη ομορφη παρεα μας!
Χαιρομαι ιδαιτερα που σου αρεσουν τα εξωτικα ταξίδια οπως επισης και για την κοπελλα σου που ασχολειται με τις καταδυσεις!Μπράβο! Εσυ..?

Υ.Γ Ζωη κι αλλος δικος μας :clap::sharkisland::clap:
 

TENTEN

Member
Μηνύματα
249
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
θα δούμε...
Πολύ θα ήθελα αλλά έχω πιθανότατα αλλεργική ρινίτιδα και η μύτη μου είναι μπουκωμένη χρόνια τώρα. Πάντως έχω εξελιχθεί σε advanced snorkler. Κάτι είναι και αυτό.
 

Lthanos

Member
Μηνύματα
1.387
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
2 μήνες στην Κίνα
Καλώς ήρθες Τεντεν.

Θα χαρούμε πολύ να διαβάσουμε δικές σου ταξιδιωτικές ιστορίες και να δούμε φωτογραφίες σου.
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
:welcome:
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.974
Likes
9.405
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Καλωs ηρθεs στην παρεα
awww.skyscrapercity.com_images_smilies_hi.gif

Ευτυχωs δε χρειαζεται να κανειs καταδυσειs για να χαρειs τον υποβρυχιο κοσμο.Σε αυτα τα μερη , τα εξωτικα και μακρινα , αρκει μια μασκα και δυο βηματα απο την παραλια :snorkel:
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.407
Likes
17.241
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Καλώς ήρθες Τεντεν :welcome:

Μου αρέσει η επιλογή σου για το επόμενο ταξίδι. Πότε λες να πας Βιετνάμ;
 

TENTEN

Member
Μηνύματα
249
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
θα δούμε...
Κατά πάσα πιθανότητα, το Πάσχα για να γλυτώσω και 3 εργάσιμες ημέρες από τις αργίες, αφου σκοπεύω να κάτσω γύρω στις 2 εβδομάδες. Το κακό είναι ότι αργεί να έρθει και θα με πιάσει στέρηση ταξιδιού.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.974
Likes
9.405
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
ΤΕΝΤΕΝ σου απανταω εδω γιατι το σημαδι για ταξιδι εχει....σημαδια μονο :D.
Διαβασα το δρομολογιο που θα ακολουθησειs στο Βιετναμ.Ειμαι σιγουρη οτι το εχειs μελετησει καλα -και ακουγεται εξαιρετικο με δικαιη μοιρασια Σαιγκον,παραλιαs,Σιγκαπουρηs.
Ενα θα σου πω: Οταν εψαχνα για το Ελ Νιντο στιs Φιλιππινεs - μια πανεμορφη περιοχη - διαβαζα παντου οτι ειναι τοσο ομορφο , οσο το Halong Bay του Βιετναμ και το Κραμπι στην Ταυλανδη:D.Ελεγαν οτι αυτα ειναι τα τρια μοναδικα μερη στον κοσμο με τετοιο τοπιο.Δεν ξερω αν θα εισαι καπου κοντα στην περιοχη αυτη , αλλα θα ελεγα να μην τη χασειs!

Ελα κοντευειs κι εσυ να φυγειs! Και θα ηθελα οταν επιστρεψειs , και αφου η κοπελα σου εχει παει και Ταυλανδη , να κανει μια συγκριση παραλιων-καταδυσεων-σνορκελιν στα δυο αυτα μερη.
Επομενο ταξιδι εχω πει οτι θα ειναι καπου στη Λατινικη Αμερικη , αλλα με τιs τιμεs που προσφερει η Ασια , ποτε δεν ξερειs ;).
 

TENTEN

Member
Μηνύματα
249
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
θα δούμε...
Καλά έκανες!!
Οντως, το halong bay είναι εντυπωσιακό μέρος. Μιλάμε για περίπου 3.000 βράχους μέσα στη θάλασσα σε ένα μεγάλο κόλπο, στο οποίο σε πάνε με κάτι μεγάλα παμπάλαια σκάφη γύρω γύρω. Πολύ θα ήθελα να πάω και από εκεί αλλά είναι αρκετά μακριά (χρειάζεται αεροπλάνο γιατί είναι στο βόρειο Βιετνάμ) και από τα δύο μέρη και δεν υπάρχει τόσος χρόνος. Ή θα πήγαινα παντού από λίγο αλλά θα έχανα την παραλία ή θα έκανα αυτό που τελικά προτίμησα. Και μάλιστα θα μείνω στο μοναδικό ξενοδοχείο το οποίο είναι πάνω στην παραλία (εκτός από το sofitel το οποίο είναι ένα μεγαθήριο σε ένα νησί εκεί κοντά και δεν το γουστάραμε καθόλου) ενώ σε όλα τα άλλα χρειάζεται να διασχίσεις δρόμο και είναι και μέσα στο nha trang. Τσιμπήμενο, φυσικά, αλλά χαλάλι!!!!!
Μέινε ήσυχη, θα ενημέρωσω για τα πάντα. Περιμένουμε, όμως όλοι, εναγωνίως τις δικές σου ιστορίες οι οποίες είναι θεικές. Κανόνισε να έχει μέσα κούκλες παραλίες και να συνδιάζεται με μπόλικο snorkeling:clap::clap:.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.407
Likes
17.241
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Τεντεν, το ταξίδι σου το περιμένω μέχρι κι'εγώ με μεγάλη ανυπομονησία. :clap:
 

Lthanos

Member
Μηνύματα
1.387
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
2 μήνες στην Κίνα
Όλοι το περιμένουμε. Σα να ταξίδευα εγώ που λέει ο λόγος. Γι΄ αυτό ετοιμάσου να ανεβάσεις φωτογραφίες και φυσικά την καθιερωμένη πλέον ταξιδιωτική ιστορία :).
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.281
Μηνύματα
886.402
Μέλη
38.950
Νεότερο μέλος
vaggelis55

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom