καλη χρονια με υγεια και παρα πολλα ταξιδια

ποπινο

Member
Μηνύματα
205
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
ΝΑΠΟΛΗ -ΑΜΑΛΦΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ
καλησπερα σε ολους τους φιλους που αγαπουν τα ταξιδια.ευχομαι να εχουμε υγεια για να μπορουμε να κανουμε ονειρα για μεγαλα και ομορφα ταηιδια και να μπορουμε να τα κανουμε πραγματικοτητα.
 

ποπινο

Member
Μηνύματα
205
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
ΝΑΠΟΛΗ -ΑΜΑΛΦΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ
ειμαι πολυ χαρουμενη διοτι με το συζυγο μου εχουμε προγραμματισει ενα ταξιδακι στη φλωρεντια στο τελος ιανουαριου. στην αρχη λεγαμε να παμε φλωρεντια για 3 μερεσ και μετα να μεινουμε ακομα 2 μερεσ στη ρωμη, ομως καποιοι φιλοι μας ειπαν οτι αφου ρωμη εχουμε ξαναπαει να μεινουμε και τισ 5 μερεσ στη φλωρεντια.
θα ηθελα παρα πολυ να μας πειτε και εσεισ τη γνωμη σας και τισ ιδεεσ σας.
σασ ευχαριστω εκ των προτερων.
φιλακια ποπινο.:clap::bleh:
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.099
Likes
23.960
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
καλησπερα σε ολους τους φιλους που αγαπουν τα ταξιδια.ευχομαι να εχουμε υγεια για να μπορουμε να κανουμε ονειρα για μεγαλα και ομορφα ταηιδια και να μπορουμε να τα κανουμε πραγματικοτητα.
Καλώς όρισες και καλά ταξίδια.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Καλώς ήρθες :)
Οσο για την Φλωρεντία,3 μέρες φτάνουν,αλλά μπορείς να κάνεις κάποια ημερήσια εκδρομή στην Σιένα και στην Μπολόνια...σύνολο 5.
 

Despinadmk

Member
Μηνύματα
289
Likes
1.123
Ταξίδι-Όνειρο
Αλασκα... <3
Οι φιλοι σας εχουν δικιο! Η Ιταλια ειναι λατρεια και ενα παραπανω η Φλωρεντια και οι επαρχιες της γοητευτικης Τοσκανης! <3 Ιδιαιτερα, αν αγαπατε το καλο κρασι, συνοδευομενο με ποικιλια αλλαντικων & τυριων που ομοιες τους νομιζω δεν υπαρχουν. (Χριστε μου τι μου συμβαινει πρωι-πρωι). Θα συμφωνησω με την Καρφιτσα στο κομματι της Σιεννα, αλλα θα συνεχιζα στις γυρω περιοχες San gimignano, Chianti, Montalcino αντι της Μπολονια. Εχω επισκεφθει αυτα τα μερη σε ενα ταξιδι και οταν εφτασε η στιγμη της Μπολονια φυσικα και μου αρεσε πολυ αλλα οχι τοσο-οσο το road trip μας. Φυσικα, πρεπει να δεις τον χρονο σου, τι σε βολευει, αν σας αρεσει να κουραζεστε στα ταξιδια η αν προτιματε να τα περνατε πιο χαλαρα.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.630
Likes
12.448
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Καλημέρα και καλώς ήρθες. Και εγώ είμαι υπέρ των 5 ημερών αποκλειστικά στην Φλωρεντία, τις οποίες μπορείτε να συνδυάσετε με εκδρομές στην γύρω περιοχή. Αν είστε της μετακίνησης μπορείτε να μείνετε 3 μέρες Φλωρεντία και 2 μέρες σε κάποια άλλη πόλη ή χωριό πχ Σιένα.
 

ποπινο

Member
Μηνύματα
205
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
ΝΑΠΟΛΗ -ΑΜΑΛΦΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ
καλησπέρα φίλοι μου και ευχαριστώ για τη θερμή υποδοχή σας .πράγματι σκεφτόμαστε να μείνουμε τελικά όλες τις μέρες στη φλωρεντία και να αφιερώσουμε 2 μέρες σε μονοήμερες εκδομές. θέλω να πάω πιζα, σιενα και σαν τζιμινιανο που εχω διαβασει οτι ειναι πολυ ωραιο. ομως δεν ξερω πως και αν συνδυάζονται.
 

Despinadmk

Member
Μηνύματα
289
Likes
1.123
Ταξίδι-Όνειρο
Αλασκα... <3
Απο τη στιγμη που αφιερωνεις δυο μερες σε μονοημερες μια χαρα συνδυαζονται... Μια μερα Πιζα και μια Σιενα + Σαν τζιμινινιανο. Απλα το δευτερο θα ειναι λιγο πιο κουραστικο. Σε ποιο αεροδρομιο προσγειωνεστε?
 

ποπινο

Member
Μηνύματα
205
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
ΝΑΠΟΛΗ -ΑΜΑΛΦΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ
καλησπερα δεσποινα ,τελικα δε θα μπορεσουμε να κανουμε το ταξιδι διοτι καποιο ατομο πολυ κοντινο μας ξαφνικα εχει καποιο προβλημα υγειας και δεν μπορουμε να φυγουμε.σημερα που μπορεσα να λειψω απο το νοσοκομειο μπηκα και ακυρωσα το ξενοδοχειο γιατι τα αεροπορικα ειναι με ραιαιερ και δεν αλλάζει η ημερομηνια.
ευχομαι και ελπιζω να πανε ολα καλα και καποια στιγμη να το κανουμε αυτο το ταξιδακι γιατι το ηθελα παρα πολυ και το περιμενα με αγωνια.
παντως ειναι χαρα μου να μιλαω μαζι σας και να ειμαι στην ωραια παρεα σας.
σασ ευχαριστω ολους για τη θερμη υποδοχη.
φιλια ποπινο.
 

ποπινο

Member
Μηνύματα
205
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
ΝΑΠΟΛΗ -ΑΜΑΛΦΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ
καλησπερα ομορφο παρεακι,τι κανετε ?
αν ολα πανε καλα τελικα, επειδη οπως σας ειχα πει θελαμε πολυ να παμε ενα ταξιδακι και τελικα το ταξιδι στη φλωρενιτα ακυρωθηκε σκεφτομαστες μηπως παρουμε και τα παιδια μας και κανουμε ενα ταξιδι στη ρωμη απο 10/02-14/02.μηπως τισ ιδιες ημερονηνιες παει και καποιοα απο εσασ ?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom