καλως ηρθα λοιπον!!

svouritsa

Member
Μηνύματα
33
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΡΟΚΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΜΕΡΙΚΗ
αν και ειναι η πρωτη φορα που παίρνω μεροσ σε φορουμ (οσο και αν αυτο φανεί απίστευτο για κάποιον το έτος 2009) ειμαι ενθουσιασμένη σαν παιδί που μπαίνει σε ενα τεραστιο ζαχαροπλαστείο. βρεθηκα στην κοινοτητα αυτή τυχαία ψάχνωντας πληροφορίες για το ταξίδι που ετοιμάζω για την Βαρκελώνη και από εκείνη την στιγμή "ταξιδεύω" μέσα από τις ιστορίες και τις φωτογραφίες όλων σας. νιωθω οτι δεν εχω καταφέρει ταξιδιωτικά σχεδόν τίποτε βλέποντας τι ταξίδια έχει κάνει ο καθένας από τα μέλη της κοινότητας όμως είμαι πραγματικά πρόθυμη να ανοίξω το μυαλό μου σε καινούργιες ιδέες και προτάσεις από τους ήδη ενήμερους και ταξιδεμένους. μαζεψα αρκετό υλικό για την Βαρκελώνη μα αν κάποιος εχει την διαθεση να μου δώσει tip θα το χαιρόμουν πολύ. θα με ενδιέφερε να πάω για κάποιες μέρες (εχω 7 στην διάθεσή μου) στην Βαρκελώνη και ίσως κάπου αλλού είτε με τραίνο είτε νοικιάζοντας αυτοκίνητο (αν αυτό θεωρείται καλή ιδέα?). ειμαι ανοικτή λοιπόν σε προτάσεις.:lol:
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
:welcome2: svouritsa !
Ετσι τυχαία, ξεκινήσαμε όλοι και μετά κολλήσαμε...;)

Για τη Βαρκελώνη, που μας ρωτάς...τι να πούμε...
Αν κατάφερες και διάβασες όλες τις ιστορίες, που έχουμε γράψει, αν διάβασες την TravelPedia, αν διάβασες το γκρουπ των Βαρκελωνόπληκτων και εξακολουθείς να έχεις απορίες...ίσως η latina(νομίζω τελευταία αφιχθείσα) να συμπληρώσει με φρέσκα tips!:roll:
7 μέρες στη Βαρκελώνη, είναι πολλές, θα μπορούσες να ταξιδέψεις και στα περίχωρα, διαλέγοντας Βορρά ή Νότο, η Καταλωνία είναι πολύ ενδιαφέρουσα !
Για το πώς θα κινηθείς, προσωπικά νοίκιασα αυτοκίνητο (στα πλην, τα πολύ ακριβά διόδια), άλλοι συνταξιδιώτες κινήθηκαν με τα μέσα μεταφοράς πολύ οικονομικά και χωρίς κανένα πρόβλημα...Εσύ αποφασίζεις...;)

Υ.Γ. ωραίο το svouritsa!
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Η Pandora τα ειπε ολα! Το δικο μου τιπ ,αν και το εχω γραψει και στο γκρουπ βαρκελωνοπληκτοι,και κατι που δεν εκανε η latina ( κακως ) , ειναι να φας ταπας στο Quimet y Quimet!!!! Aπλα γευστικοτατο!!

Τωρα ποια εποχη σκεφτεσαι να πας;
 

SARAH

Member
Μηνύματα
221
Likes
27
welcome svouritsa,καλα ταξιδια να εχεις...εγω Βαρκελωνη δεν εχω παει,ομως η Ισπανια γενικα σαν χωρα σουπερ...θα βρεις πολλες πληροφοριες αν ψαξεις στα γραφόμενα της "κοινοτητας" μας οπως λες...
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.974
Likes
9.404
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Καλως ηρθες , απο Βαρκελωνη αλλο τιποτα στο φορουμ! Καλο διαβασμα λοιπον :)
 

svouritsa

Member
Μηνύματα
33
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΡΟΚΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΜΕΡΙΚΗ
φθινοπωρινές διακοπες λοιπον

Η Pandora τα ειπε ολα! Το δικο μου τιπ ,αν και το εχω γραψει και στο γκρουπ βαρκελωνοπληκτοι,και κατι που δεν εκανε η latina ( κακως ) , ειναι να φας ταπας στο Quimet y Quimet!!!! Aπλα γευστικοτατο!!

Τωρα ποια εποχη σκεφτεσαι να πας;
ειναι σίγουρο οτι θα προσπαθήσω να επισκευτώ το ταπας που προτείνεις. το ταξίδι μου είναι στις 25/10-1/11/2009 οποτε καταλαβαίνεις πως είμαι προετοιμασμένη για πολλές βόλτες με ομπρέλλα. όπως και να έχει όμως είμαι σίγουρη οτι θα είναι καταπληκτικά!! τωρα που θα παραλάβω τον οδηγό που παρήγγειλα της καθημερινής για την Βαρκελώνη θα προσπαθήσω να οργανώσω το χρόνο μου ωστε να καταφέρω να επισκευτώ και κάποια άλλη πολη κοντινή ή να πάω στην Μαδρίτη :lol:.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.266
Μηνύματα
885.732
Μέλη
38.946
Νεότερο μέλος
Delmary

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom