καποιο καλο εστιατοριο στην Αθηνα

soudianos

Member
Μηνύματα
3.701
Likes
6.317
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Υπαρχει το σταμναγκαθι που ειναι αγριο και δυσευρετο βγαινει σε αποτομες πλαγιες στα βουνα... δεν υπαρχει στο εμποριο παρα μονο απο φιλο σε φιλο...
Υπαρχει ομως και η εκδοχη του καλλιεργήσιμου που ειναι πιο οικονομικο και μαγειρεύεται με πολλους τροπους...

πολύ σωστά. με πρόλαβες Εύη. έχουν εδώ και στις λαϊκές αλλά είναι καλλιεργήσιμο
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.393
Likes
14.315
Συγγνώμη που θα το εκστομίσω, αλλά δε κατεβαίνετε καμιά Γλυφάδα να κόψετε βόλτες, που έχει και δεκάδες εστιατόρια κάθε κουζίνας και βαλαντίου? Κι ας μην είναι πολύ κεντρικά, αυτό το παρηκμασμένο κέντρο πια έχει βρωμίσει...
Γλυφάδα έχει δεκάδες αλλά δύσκολα νά βρείς κάτι καλό.Δέν στεριώνουν τά καλά..

΄Αν ψάχνει Ελληνική κουζίνα(όπως οί πιό πολλές προτάσεις) νομίζω ή Γλυφάδα δέν έχει τίποτα σχεδόν..
 

thrylosveria

Member
Μηνύματα
230
Likes
205
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτικες
Ταξίδι-Όνειρο
φινλανδια
Nαι θα παει ο ανθρωπος μεχρι την Κηφισια οικογενειακως!! Χρηστο χανεις το νοημα μου φαινεται!! Κεντρικο εστιατοριο ψαχνει ο ανθρωπος!!
κοιτα.Το εχω απωθημενο να παω μια βολτα μεχρι Κηφισια, γιατι τον Μαιο που ηρθα παλι βολτα οικογ/κως ετυχε να παιζει ο θρυλος τελικο κυπελλου με την αεκ.Λεω στην γυναικα μου δεν παμε μια βολτα μεχρι κηφισια σε καταστηματα να περασουμε την ωρα μας ( η ωρα ηταν 4μ.μ) πριν ξεκινησουν τα τραινα με τους οπαδους. Γιατι οχι μου λεει και ξεκιναμε μετρο εως σταση Αττικης ανεβαινουμε να παρουμε τον Ησαπ αν τα λεω ολα σωστα και επικρατει ενα μπαχαλο στο σταθμο πρωτογνωρο για μας..
- που πατε με το παιδι μας λεει μια κυρια σεκιουριτι???
-βολτα στην κηφισια της λεω
-αγορι μου παρε το παιδι σου και πηγαινε οπου θελεις αλλου εδω σε λιγο θα περασουν τα τρενα με τους Ολυμπιακους και θα γινει χαμος
-ε και, εμεις δλδ τι ειμαστε
-απο που ειστε ρε παιδια?? ρωταει παλι
-απο Βεροια τις λεω
-παρε το παιδι σου και φυγε σου λεω επιμενει

μεσα σε λιγα δευτερολεπτα φτανει το πρωτο τρενο γεματο γαβρους να κρεμονται απο τα παραθυρα να πετανε μπουκαλια και κροτιδες στον κοσμο και εμας να μας αρπαζει η σεκιουριτι και να μας βαζει στο σταθμαρχειο με το μωρο να κλαιει και εγω δε σας κρυβω τα χρειαστηκα.
-ειδες τι σας ελεγα που μου ηρθες με το παιδι για να πας βολτα στην Κηφισια
-καλα ρε γμτ πως ζειτε εδω???
-αυτο συμβαινει καθε φορα που εχει αγωνες μεγαλους.Μια χαρα ζειτε στη Βεροια

απο τοτε αν ρωτησεις την μικρη τι ομαδα εισαι απανταει ΤΙΠΟΤΑ!!!

Οποτε σιγουρα θα ανηφορισουμε προς τα εκει μερη να τα δουμε και αν βρουμε κατι καλο να φαμε.Παντως σας ευχαριστω ολους για τις πληροφοριες.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.501
Likes
8.020
κοιτα.Το εχω απωθημενο να παω μια βολτα μεχρι Κηφισια, γιατι τον Μαιο που ηρθα παλι βολτα οικογ/κως ετυχε να παιζει ο θρυλος τελικο κυπελλου με την αεκ.Λεω στην γυναικα μου δεν παμε μια βολτα μεχρι κηφισια σε καταστηματα να περασουμε την ωρα μας ( η ωρα ηταν 4μ.μ) πριν ξεκινησουν τα τραινα με τους οπαδους. Γιατι οχι μου λεει και ξεκιναμε μετρο εως σταση Αττικης ανεβαινουμε να παρουμε τον Ησαπ αν τα λεω ολα σωστα και επικρατει ενα μπαχαλο στο σταθμο πρωτογνωρο για μας..
- που πατε με το παιδι μας λεει μια κυρια σεκιουριτι???
-βολτα στην κηφισια της λεω
-αγορι μου παρε το παιδι σου και πηγαινε οπου θελεις αλλου εδω σε λιγο θα περασουν τα τρενα με τους Ολυμπιακους και θα γινει χαμος
-ε και, εμεις δλδ τι ειμαστε
-απο που ειστε ρε παιδια?? ρωταει παλι
-απο Βεροια τις λεω
-παρε το παιδι σου και φυγε σου λεω επιμενει

μεσα σε λιγα δευτερολεπτα φτανει το πρωτο τρενο γεματο γαβρους να κρεμονται απο τα παραθυρα να πετανε μπουκαλια και κροτιδες στον κοσμο και εμας να μας αρπαζει η σεκιουριτι και να μας βαζει στο σταθμαρχειο με το μωρο να κλαιει και εγω δε σας κρυβω τα χρειαστηκα.
-ειδες τι σας ελεγα που μου ηρθες με το παιδι για να πας βολτα στην Κηφισια
-καλα ρε γμτ πως ζειτε εδω???
-αυτο συμβαινει καθε φορα που εχει αγωνες μεγαλους.Μια χαρα ζειτε στη Βεροια

απο τοτε αν ρωτησεις την μικρη τι ομαδα εισαι απανταει ΤΙΠΟΤΑ!!!

Οποτε σιγουρα θα ανηφορισουμε προς τα εκει μερη να τα δουμε και αν βρουμε κατι καλο να φαμε.Παντως σας ευχαριστω ολους για τις πληροφοριες.

Κοίταξες αν έχει κανέναν αγώνα εκείνη την ημέρα? :haha:
 

thrylosveria

Member
Μηνύματα
230
Likes
205
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτικες
Ταξίδι-Όνειρο
φινλανδια
Κοίταξες αν έχει κανέναν αγώνα εκείνη την ημέρα? :haha:
Eκει δεν εχει αλλα εχει στο Καραισκακη. Αν με πεισω να αφησω τους υπολοιπους και να παω για πρωτη φορα στη ζωη μου να το δω ολοζωντανα ε τοτε ας μη φαω και τιποτα τρεις μερες.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
πήγαινε στο tike θα με θυμηθείς !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!και ασε τον ολυμπιακο για την nova
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Αν με πεισω να αφησω τους υπολοιπους και να παω για πρωτη φορα στη ζωη μου να το δω ολοζωντανα ε τοτε ας μη φαω και τιποτα τρεις μερες.
Nα δω το Θρύλο ζωντανό, κι ας τρώω μια βδομάδα γύρο απ τον "τσολιά" έ;
 

thrylosveria

Member
Μηνύματα
230
Likes
205
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτικες
Ταξίδι-Όνειρο
φινλανδια
Nα δω το Θρύλο ζωντανό, κι ας τρώω μια βδομάδα γύρο απ τον "τσολιά" έ;
μονον εσυ με καταλαβαινεις. Την εριξα την ιδεα στην γυναικα μου να παμε βολτα στο ναο να εμπλουτισεις και το λεξιλογιο σου ( φιλολογος ειναι ) αλλα μπορειτε να καταλαβετε τι μου απαντησε.

παιδια στο tike οι τιμες πως ειναι οχι γιατι καιγομαι αλλα επειδη θα εχω και ενα ακομη ζευγαρι με τρια παιδια οποτε μην τους παρω στο λαιμο μου.
 

Zeta

Member
Μηνύματα
470
Likes
121
Βάσει του αθηνοράματος, είναι 25-30Ε το άτομο, χωρίς το κρασί.
Πάντος θα συμφωνήσω με τον Χρήστο, ότι το συγκεκριμένο μαγαζι θα σε ικανοποιήσει πλήρως. Κι εγώ όταν πάω ΒΠ, το έχω μέσα στις επιλογές μου.
 

Elena K.

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Άμστερνταμ
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
AVALON stou Ψυρρη

Διακόσμηση κάστρου, μοντερνα μουσική, κρεας και θαλασσινα,
Μεσογειακη κουζινα,προσιτές τιμές..

Δοκίμασε τις σπεσιαλιτέ στα μύδια
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.836
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom