καποιο καλο εστιατοριο στην Αθηνα

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Αγαπητή μου, επισκέπτεσεαι η ίδια και όλα τα Goody's για να έχεις αντίληψη για το καθένα από αυτά, ή αρκείσαι στην εμπειρία σου από 1-2 εξ αυτών (συνεπικουρούμενη ενδεχομένως και από εμπειρίες ανθρώπων που εμπιστεύεσαι)?

Γι αυτό το λόγο ακριβώς είναι αλυσίδες franchise...
γενικα, εχω το κακο συνηθειο να μιλαω μονο για ο,τι εχω ιδια αντιληψη..
σε αντιθεση με εσενα, οπως φαινεται..

η ιστορια της αλυσιδας δεν με αφορα καθολου..
στην αθηνα υπαρχει μονο ενα μαγαζι maredo, το οποιο δεν σου συνεκρινα ουτε με το μαγαζι που προυπηρχε στο συγκεκριμενο σημειο, ουτε με κανενα αλλο μαγαζι..
δεν ειπα καμια στιγμη οτι προκειται για το τοπ εστιατοριο, ουτε και οτι προκειται για fast food επιπεδου goody s..

τα "αγαπητη μου", το ειρωνικο υφακι και τα σχετικα με τα goody s, οχι σε εμενα taver..
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.783
Likes
1.110
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
εγώ μπορώ να σε λέω ''αγαπητή μου'' ή κινδυνεύω? που λετε το μαρεντο ΝΑ κατι μπριζόλες μεγαλες....:D (ον τόπικ)
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
pizza hut παρισι και αθηνα κλασεις καλυτερο της αθηνας οχι οτι τρελάθηκα δλδ αλλα της γαλλιας δε τρωγόταν αν δε πεινούσες πραγματικα....
Εσύ και μόνο που πήγες στο Παρίσι και έφαγες σε Pizza Hut έπρεπε να σε κάνουνε μπαν ένα μήνα...

Στα σοβαρά τώρα... μου φαίνεται απίστευτο και φυσικά δεν το λέω για τον Λευτέρη, το να πηγαίνει κάποιος στην Γαλλία ή στην Ιταλία και αντί να δοκιμάσει να φάει σε κάποιο τοπικό εστιατόριο πηγαίνει σε ξεραστικές αλυσίδες και ανεκδιήγητα ταχυφαγεία... και σας προλαβαίνω... εδώ δεν μιλάμε για το γούστο του καθενός εδώ μιλάμε για βλακεία καραμπινάτη...

Στο θέμα μας... κάποιοι είπαν την ΚΑΝΕΛΛΑ υπερεκτιμημένη... ως προς τι δηλαδή? Σε σχέση τιμής/απόδοσης? Τα 18? και τα 20? σας φαίνονται ακριβά και την θεωρείτε υπερεκτιμημένη? Όσο για την σαβούρα συμφωνώ εν μέρη... το είπα εξάλλου και ο ίδιος, έχει ορισμένα πιάτα μετριότατα... αν δεν ξέρεις να φας και τα διαλέξεις ασφαλώς θα φας και σαβούρα... όμως δεν σου φταίει το μαγαζί που δεν ξέρεις να τρως, το κεφάλι σου φταίει...

Στην συγκεκριμένη αλυσίδα ούτε που έχω διανοηθεί να πάω να φάω και θέλω να πιστεύω ότι την αναφέρετε προς χάριν αστείου και μόνο... αν είναι δυνατόν να πηγαίνω να τρώω σε κάθε ξεφτιλομάγαζο για να έχω την δικιά μου άποψη...
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
η κανελλα ειναι αξιοπρεπες μαγαζι, ισως το καλυτερο σ' αυτά που προσφέρει στην περιοχή...

όχι ότι είναι κάτι εξαιρετικό... όντως έχει αρκετά μέτρια πιάτα... αλλά, αν γυρισετε μερικές βόλτες το γκάζι, θα βρείτε ή κακής ποιότητας φαγάδικα ή ακριβά (με την κυριολεξία του όρου "υπερκτιμημένα")... οπότε θεωρώ ότι στην περιοχή "βασιλεύει"... κάτι εξαιρετικό δεν είναι, αλλά πείτε μου εσείς... τι καλύτερο μπορείτε να βρείτε αν βρεθείτε στην περιοχή και πεινάτε επειγόντως... ?

(και δεν είναι περιοχή που πάει κανείς σπάνια, όλο και θα βρεις αφορμές για να σαι εκει γύρω)

επίσης, ναιιι... καλύτερα να μη φάτε εκείνους τους πουρέδες και τα ρύζια με τα μαγειρευτά 1 η ώρα τη νύχτα γιατί θα καταλήξετε σαν τη μαρία με δυσπεψία... :rolleyes:

το άλλο το μπριζολάδικο δεν το ξέρω, και κάτι μου λέει ότι δε θέλω να το δοκιμάσω, γιατί δε μου αρέσουν τα steaks γενικότερα :bleh:
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
επίσης, ναιιι... καλύτερα να μη φάτε εκείνους τους πουρέδες και τα ρύζια με τα μαγειρευτά 1 η ώρα τη νύχτα γιατί θα καταλήξετε σαν τη μαρία με δυσπεψία... :rolleyes:
το άλλο το μπριζολάδικο δεν το ξέρω, και κάτι μου λέει ότι δε θέλω να το δοκιμάσω, γιατί δε μου αρέσουν τα steaks γενικότερα :bleh:

1. με έδωσες ότι τρώω στη μία τη νύχτα..
2. εσύ οταν θες να φας steak θα σε πάμε στο ORO TORO..
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Περί Κανέλλας ο λόγος ....
Διαβάζω απόψεις η του υψους του του βάθους, ακραίες κατα την γνώμη μου
Δεν είναι το τοπ αλλά ουτε ο ''πάτος '' μαγαζί .
Εχω πάει αρκετές φορές και μπορώ να εχω άποψη .Το θεωρώ ενα μαγαζί με μετριο φαγητό και τίποτα περισσότερο .
Οταν τυχει θα ξαναπάω με τους φίλους μου θα πιουμε θα φαμε θα πουμε τις λαλακίες μας και θα πάμε σπίτια μας .Αυτό είναι όλο.



Επίσης πολύ κακό για το τίποτα θεωρώ τα καρφιά μεταξύ φίλων μου !!!!!!!!!!!!!
Μηπώς να πηγαιναμε για τίποτα μύδια την επόμενη φορά για να επανέλθει η ηρεμία ????
 

taver

Member
Μηνύματα
12.488
Likes
28.956
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
στην αθηνα υπαρχει μονο ενα μαγαζι maredo, το οποιο δεν σου συνεκρινα ουτε με το μαγαζι που προυπηρχε στο συγκεκριμενο σημειο, ουτε με κανενα αλλο μαγαζι..
Μια παρατήρηση για να τελειώνουμε: Δεν προϋπήρχε άλλο μαγαζί. Προϋπήρχε το ίδιο αυτό μαγαζί. Με την ίδια διεύθυνση, το ίδιο προσωπικό, τον ίδιο χώρο, την ίδια διαρύθμιση, την ίδια νομική επωνυμία και το ίδιο ΑΦΜ. Απλώς άλλαξε franchise...
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Μια παρατήρηση για να τελειώνουμε: Δεν προϋπήρχε άλλο μαγαζί. Προϋπήρχε το ίδιο αυτό μαγαζί. Με την ίδια διεύθυνση, το ίδιο προσωπικό, τον ίδιο χώρο, την ίδια διαρύθμιση, την ίδια νομική επωνυμία και το ίδιο ΑΦΜ. Απλώς άλλαξε franchise...
Συγγνώμη που παρεμβαίνω, αλλά δεν κατάλαβα. Μίλησε η latina για άλλη διευθυνση, νομική επωνυμία κλπ και δεν το πήρα πρέφα;
Νομίζω ότι εξ αρχής όλοι καταλάβαμε ότι ο ίδιος ιδιοκτήτης απλά αλλαξε franchise.

Το ίδιο σχεδόν αλλωστε είχες γράψει εσύ ο ίδιος εδώ

http://www.travelstories.gr/%F3%F4%...3%F4%E7%ED-%E1%E8%E7%ED%E1-14.html#post274049
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
KITCHEN BAR - αθηνόραμα.gr

Πολυ καλο και το Kitchen bar στη Γλυφαδα,με τα πρωτοτυπα πιατα και τα σκευη που σερβιρουν το φαγητο
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.377
Likes
14.282
Πρόσφατα πηγα στο Enoteca L'ENOTECA - THE WINE RESTAURANT !!! (αν και πρέπει να υπάρχει αρκετά χρόνια).Βέβαια δίνει μεγάλο βάρος στο κρασί και οι επιλογές του φαγητού είναι περιορισμένες αλλά αρκετά καλές.Πάντως αξίζει για μια τουλάχιστον επίσκεψη κυρίως για όσους αγαπάνε το κρασί.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.508
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom