Κέα κεα-τζια

vas84

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
βενετια
Ταξίδι-Όνειρο
σαφαρι στην αφρικη
καλησπέρα! ειμαι καινουρια εδω, και θελω να μαθω αν ξερει κανεις που ειναι ωραια να μεινω στη τζια.θα ηθελα να εχει κατι για το βραδυ και γενικα οχι πολυ αποκοσμα. ενδιαφερομαι για τριημερο αγιου πνευματος. ευχαριστω.
 

alisaxni

Member
Μηνύματα
77
Likes
56
Επόμενο Ταξίδι
Βιέννη
Ταξίδι-Όνειρο
Ολόκληρη η υφήλιος...
Το επαναφερω ωστε να μην ανοιγω νεο θεμα και να μαζευονται οι αποριες καθαρα για αυτο το νησι σε ενα τοπικ.

Μηπως εχετε να προτεινετε καποιο φθηνο καταλυμμα στην Χωρα/λιμανι του νησιου απο 40-50 ευρω το δικλινο; Γτ σκεφτομαστε με μια φιλη να παμε ενα διημερο και δε θελουμε να μας στοιχισει πολυ για να μεινουν χρηματα και γ τον Αυγουστο! :)
 

ikarialover

Member
Μηνύματα
678
Likes
851
Είχα πάει το 2003 στη τζια, οπότε δεν μπορώ να σε βοηθήσω. Αυτό, όμως, που μου έκανε εντύπωση ήταν ότι τα καταλύματα γενικά είναι λιγοστά και αρκετά ακριβά..
 

joss

Member
Μηνύματα
524
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Αγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
Πολλα...
Η Τζια ειναι μαλλον αδιαφορο νησι. Δεν με εντυπωσιασε. Ειναι καλη μονο για οσους πανε με σκαφος για ησυχο λιμανι (Βουρκαρι) για να φανε ψαρι στις πολλες ταβερνες. Οι παραλιες ειναι μετριες - εκτος βεβαια αν διεθετεις σκαφος /φουσκωτο και πας στο πισω μερη οπου υπαρχουν απιστευτα κολπακια με ψιλη αμμο. Δεν θα το συνιστουσα για διακοπες. Το ιδιο κοντα και φτηνα ειναι η Κυθνος που για εμενα ειναι πολυ καλυτερη.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Ειχα προσπαθησει και γω να κλεισω ενα Σκ στη Τζια ..αλλα δεν εκλειναν για μια νυχτα ...υπηρχε δυσκολια σε αυτο.Τελικα δεν βρηκα.
 

alisaxni

Member
Μηνύματα
77
Likes
56
Επόμενο Ταξίδι
Βιέννη
Ταξίδι-Όνειρο
Ολόκληρη η υφήλιος...
Ολα αυτα αφορουν την Τζια; Αυτο το μικρο νησι διπλα στην Αττικη; Και ακριβοι και δεν κλεινουν για μια νυχτα και δεν ειναι και ιδιαιτερος τοπος; Ααα τελικα πιο πολυ συμφερει η Μαγιορκα σε ολα της. (εκει βρισκεις και με 80 το δικλινο για 3 ημερες). Βουρδουλα που θελουν μερικοι στο Ελλαντα!

Ευχαριστουμε για τις πληροφοριες παιδια!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Να πουμε κ το Ε ρε Τζαμπο που τους χρειαζεται ...:haha: ασχετο εντελως !!!
Και ομως και γω ετσι νομιζα ..ελα μωρε τι ειναι ..ενα διημερακι απο Αθηνα ..στα γρηγορα ..και κοντα ..αλλα οχι δεν ειναι ετσι τελικα.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.724
Likes
15.092
Πιο πολύ νερό στο κρασί τους έχουν βάλει οι επαγγελματίες στη Σαντορίνη(που είναι νησί διεθνους φήμης και μοναδικό),παρά στη Τζια μου φαίνεται.
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Απο παλιά έτσι ήταν στην τζια..κι απ ο,τι διαβαζω κι απο σας δεν αλλαξαν ακομη..τσιμπημένες τιμές για χαμηλότατου επιπέδου υπηρεσίες και παροχές..
δεν πειράζει αυτοί χάνουν..
 

alma

Member
Μηνύματα
3.724
Likes
15.092
Απο παλιά έτσι ήταν στην τζια..κι απ ο,τι διαβαζω κι απο σας δεν αλλαξαν ακομη..τσιμπημένες τιμές για χαμηλότατου επιπέδου υπηρεσίες και παροχές..
δεν πειράζει αυτοί χάνουν..
Έχεις απόλυτο δίκιο.Και χάνουν στην κυριολεξία.Αν κάποιος σε τέτοιες εποχές προτιμά άδεια δωμάτια,παρά να τα δώσει για 2 διανυκτερεύσεις, περαστικά του.
 

chrys_s

Member
Μηνύματα
49
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
alisaxni μόλις προχθές γύρισα από τριήμερο στην Τζιά. Μπορώ να σου δώσω ό,τι πληροφορία θες! Από το που να μείνεις μέχρι το που να φας. Βασιζόμενη πάντα στη δική μου μικρή εμπειρία. Καταρχήν η χώρα δεν έχει σχέση με το λιμάνι, είναι δύο διαφορετικά μέρη σ' αυτό το νησί. Θα πάτε με μεταφορικό μέσο? Αν θέλεις στείλε μου pm με τις ερωτήσεις σου, θα χαρώ να βοηθήσω!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.445
Μέλη
38.896
Νεότερο μέλος
η μεγάλη η ζωή

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom