Ιταλία μιλανο-βερονα

antwnia

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Γεια σας!! Στις 6 με 9 δεκεμβρη εχω σχεδιασει ταξιδι με τη ryanair για το μιλανο!! Επειδη ομως απο τι εχω ακουσει δεν ειναι και για πολλες μερες το Μιλανο,σκεφτομαι να αξιοποιησω την μια μερα για να δω την Βερονα! Θελω να ρωτησω χρειαζεται να κλεισω απο τωρα ,μεσω καποιου site, εισητηρια(για οικονομικους λογους), ή θα βρουμε και εκεινες τις μερες οικονομικα εισητηρια? Ευχαριστωωω :)
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Γεια σας!! Στις 6 με 9 δεκεμβρη εχω σχεδιασει ταξιδι με τη ryanair για το μιλανο!! Επειδη ομως απο τι εχω ακουσει δεν ειναι και για πολλες μερες το Μιλανο,σκεφτομαι να αξιοποιησω την μια μερα για να δω την Βερονα! Θελω να ρωτησω χρειαζεται να κλεισω απο τωρα ,μεσω καποιου site, εισητηρια(για οικονομικους λογους), ή θα βρουμε και εκεινες τις μερες οικονομικα εισητηρια? Ευχαριστωωω :)
Θα πας 6 και θα φυγεις 9 ;δλδ θα εχεις 7 - 8 καθαρες μερες? Μια μερα αφιερωσε για λιμνη Κομο . Βερονα θες 3 ωρες μες στο τρενο ανα διαδρομη....αξιζει? Επισης κοντα στο Μιλανο ειναι η Κρεμονα και το Μπεργκαμο( alta ) που μαλλον δεν θα πρεπει να χασεις
 

antwnia

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Φτανω 6 δεκεμβρη πρωι,οποτε ουσιαστικα θα εχω 3 γεματες μερες! Μπεργκαμο το σκεφτηκα ειναι μια εναλλακτικη, απλα να σου πω την αληθεια θελω πολυ να παω Βερονα! και απο οτι κοιταξα σε καποια site εχει εισητηρια της 1 ωρας και 22 λεπτων!! Απλα, οπου και αν καταληξω χρειαζεται να τα κλεισω απο τωρα τα εισητηρια?
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.107
Likes
41.360
Από το αεροδρόμιο του Μπεργκάμο βολεύει πολύ να πας Βερόνα αμέσως. Θα άξιζε εκεί μια διανυκτέρευση και τις άλλες 2 στο Μιλάνο.
 

chrgkoutz

Member
Μηνύματα
364
Likes
1.200
Ταξίδι-Όνειρο
Δάση Βόρειου Καναδά
Καλημερα και με την δικη μου προταση.
Αν το οικονομικο για ενοικιαση αυτοκινητου (17-20€/ημερα) δεν ειναι μεγαλη επιβαρυνση,το συνιστω απο αεροδρομιο Bergamo και κατευθειαν για ημερησια στην μεσαιωνικα μοναδικη Verona .
Επιστροφη διαμονη Bergamo και περιηγηση του την επομενη το πρωι.μεχρι μεσημερι ή απογευμα.αν θελετε να απολαυσετε την πεζοπορεια περιμετρικα,αλλα και στην Alta (https://www.facebook.com/chr.gkoutz...55775391290.1073741844.100000606228878&type=3)
Μετα Μιλανο για διανυκτερευση και περιηγηση την επομενη,με επιστροφη και παραδοση αυτοκινητου στο αεροδρομια του Bergamo.
Συμβουλη.Αν τελικα νοικιασετε αυτοκινητο να εχετε μαζι σας GPS με προκαθορισμενες τις διαδρομες σας,για καλυτερη οργανωση και απολαυση του ταξιδιου σας.
Καλα να περασετε
 

kyriaki_k

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Φτανω 6 δεκεμβρη πρωι,οποτε ουσιαστικα θα εχω 3 γεματες μερες! Μπεργκαμο το σκεφτηκα ειναι μια εναλλακτικη, απλα να σου πω την αληθεια θελω πολυ να παω Βερονα! και απο οτι κοιταξα σε καποια site εχει εισητηρια της 1 ωρας και 22 λεπτων!! Απλα, οπου και αν καταληξω χρειαζεται να τα κλεισω απο τωρα τα εισητηρια?
Τελικά Αντωνια πήγες στη Βερόνα; Θέλω εντυπώσεις και απόψεις γιατί θα πάμε μεγάλη παρεα (7ατομα) στο Μιλάνο και θα θέλαμε να δούμε και τη Βερόνα..

Γεια σας! Κανονισαμε μεγάλη παρέα ( 7 ατόμων) 14-17 Οκτωβρίου να πάμε Μιλάνο. Από διάφορες συζητήσεις που διάβασα εδώ πέρα, κατάλαβα ότι μας παίρνει να κάνουμε μια ημερισια και κάπου εκεί γύρω. Υπάρχει μια προτίμηση και συμπάθεια για τη Βερόνα. Ποια είναι η άποψή σας;
 
Last edited by a moderator:

STKF

Member
Μηνύματα
1.152
Likes
5.415
κατάλαβα ότι μας παίρνει να κάνουμε μια ημερισια και κάπου εκεί γύρω. Υπάρχει μια προτίμηση και συμπάθεια για τη Βερόνα. Ποια είναι η άποψή σας;
Να πάτε και στην Βερόνα αφού υπάρχει προτίμηση και συμπάθεια. Να μην σας μείνει απωθημένο. Το ιστορικό της κέντρο είναι ωραίο. Η θέα από το κάστρο στο ποτάμι είναι χαραγμένη στην μνήμη μου.
 

mariaSam

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο
Ταξίδι-Όνειρο
Νew York
Γεια σας παιδιά! Θα πάω αρχές Φεβρουαρίου 3ήμερο στο Μιλάνο και θέλω να πάω αυθημερόν μια μέρα στη Βερόνα! Μπορείτε να μου δώσετε πληροφορίες? Πηγαίνουμε μόνο με τραίνο ή υπάρχουν και λεωφορεία?? Τα εισιτήρια να τα αγοράσω απο εκεί ή απο πρίν??
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.398
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom