Γαλλία μιλανο -στρασβουργο

eva gkr

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Γεια σας παιδια ειμαι καινουρια στην ομαδα !Θελω να παω στο Στρασβουργο τον Μαιο απο Μιλανο,αλλα οι πτησεις ειναι πολυ ακριβες !Ξερεις κανεις την οικονομικοτερη λυση για να φτασω στον προορισμο μου?Σας ευχαριστω πολυ!!
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
δες μήπως υπάρχει τρένο με απευθείας σύνδεση στο Στρασβούργο ή μέσω κάποιου άλλου σταθμού ; ή δες και την προοπτική να νοικιάσεις αυτοκίνητο.
 

marina12

Member
Μηνύματα
86
Likes
2
Καλημέρα,ήμουν στο Στρασβούργο πρίν λίγο καιρό.Πήγα μέσω Παρισίου,παρόλαυτά θεωρώ οτι ο πιό οικονομικός τρόπος να πας είναι μέσω stansted London.H πτήση επιστροφής μου κόστισε περίπου 10 ευρώ...ψάξε καλά τους συνδυασμούς με ryanair..αν χρειαστείς εξτρα πληροφορίες μου λες!!
 

eva gkr

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Σας ευχαριστω πολυ! marina12 stanted London?Eιμαι τελειως ασχετη γιατι μολις ξεκινησα τις ταξιδιωτικες μου περιηγησεις!Έχω το εξής πλάνο στο μυαλό μου να κλείσω τα εισητηριά μου για Στουγκάρδη και μετά να πάρω τρένο ή λεωφορείο από εκεί.Υπάρχουν αρκετά δρομολόγια?Ξέρετε πόσο περίπου κοστίζουν?Υποθέτω οτι δε χρειάζεται να κάνω κράτηση από τωρα ,αλλα θα τα αγοράσω όταν θα φτάσω εκει σωστα?Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις αλλά τώρα ξεκινάω να μαθαίνω!Ευχαριστω!!!
 

happy_dreamer

Member
Μηνύματα
159
Likes
141
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα
Υπάρχει σιδηροδρομική σύνδεση με μια αλλαγή με διάρκεια περίπου 6 ώρες:
Μιλάνο - Στρασβούργο μέσω Βasel
Δες εδώ όλες τις συνδέσεις τρένων.

Φαντάζομαι ότι θα σου έρθει πιο φθηνά από τον συνδιασμό αεροπλάνου κ τρένου.
 

filippia

Member
Μηνύματα
356
Likes
372
Επόμενο Ταξίδι
Μπρατισλάβα-Βιέννη-Τσεχία
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Γεια σου eva gkr. Δε μας είπες από πού θες να πας; Από Αθήνα;
 

filippia

Member
Μηνύματα
356
Likes
372
Επόμενο Ταξίδι
Μπρατισλάβα-Βιέννη-Τσεχία
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Αχ ναι. Δε διάβασα καλά, σόρρυ.
Πάντως το Μπάντεν Μπάντεν είναι πολύ κοντά στο Στρασβούργο, γύρω στα 60 χλμ οπότε αν βρεις φτηνή πτήση με Ράιαν μπορεί να σε βολεύει.
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Κοιτούσα στο site της ryan για baden baden(θέλω να πάω Στρασβούργο) για Δεκέμβρη και δε βρήκα τίποτα.Συγκεκριμένα το τελευταίο δρομολόγιο το είχε στις 3 Νοεμβρίου και γενικά είχε πολύ αραιά δρομολόγια;.Δε κάνει το χειμώνα δρομολόγια για εκεί;
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
αυτή τη χρονιά για χειμώνα δεν είχε, μπορείς όμως να πας με easyjet αν πετάς από Θεσ/νίκη για Βασιλεία και από κει τρένο για Στρασβούργο είναι περίπου ίδια η απόσταση!
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Aαμ,ευχαριστώ πολύ!Από Θεσσαλονίκη πετάω,οπότε θα το ψάξω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.523
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom